Kolejna kamienica po modernizacji

  • 12.12.2019, 18:34 (aktualizacja 18.12.2019, 23:35)
  • Mariusz Strzepek
Kolejna kamienica po modernizacji
Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sukcesywnie remontuje i odnawia budynki znajdujące się w zasobach spółki. Jednym z większych w tym roku zadań była termomodernizacja budynków przy ul. Farbiarskiej 18 i 18a. Zyskały one nie tylko nowy wygląd, ale zostały też podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Na inwestycji skorzystają więc zarówno mieszkańcy, jak i środowisko.

Termomodernizacja budynków przy ul. Farbiarskiej 18 i 18a w Tomaszowie Mazowieckim polegała na wykonaniu modernizacji instalacji sanitarnych oraz docieplenia przegród zewnętrznych wraz z wymianą stolarki okiennej.

Oba budynki podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej, dzięki czemu w jednym z nich wyeliminowane zostało ogrzewanie węglowe, a w drugim gazowe. Dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zamontowano dwufunkcyjny węzeł cieplny. W większym z obiektów wymieniono instalację centralnego ogrzewania, a w parterowym zamontowano nową. W obu powstała też nowa instalacja ciepłej wody użytkowej. Przy okazji wymieniono również wszystkie piony wodociągowe wody zimnej oraz kanalizacyjne w większym z budynków.

Prace wykonał Zakład Hydrauliczny Jacek Czuber. Realizowano je w dwóch etapach, a zakończone zostały w lipcu 2019 roku. Ta część inwestycji kosztowała 644 986,12 zł brutto, przy czym TTBS uzyskało na to zadanie pożyczkę z WFOŚiGW w Łodzi w wysokości 502 468 złotych.

Do 5 grudnia br. trwały natomiast prace związane z dociepleniem przegród zewnętrznych oraz z wymianą stolarki okiennej w większym z budynków. Ściany ocieplono 14-centymetrowym styropianem, a na poddaszu ułożono warstwę wełny mineralnej. Przy okazji wykonano także opaskę odwadniającą wokół kamienicy, wyremontowano wejścia oraz zamontowano nad nimi nowe zadaszenia.

Te prace wykonała firma DDO INVEST. Inwestycja kosztowała 665 000 zł brutto. Uzyskano na nią pożyczkę z WFOŚiGW w Łodzi w wysokości 395 539 złotych.

W 2020 r. do wykonania pozostanie jeszcze docieplenie przegród zewnętrznych wraz z wymianą stolarki okiennej w budynku parterowym. Wykonawca prac zostanie wyłoniony w przetargu nieograniczonym

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mm
Mm 15.12.2019, 23:41
Mo to ja już sobie wyobrażam jak ta firma zrobiła ogrzewanie. Pewnie lokatorzy mają kaloryfery na pół ściany i jeszcze pewnie nie pod oknem wiem bo ta firma robiła ogrzewanie u znajomej na ul. Barlickiego TRAGEDIA współczuję tym lokatorom firma tragedia i a jeszcze jaki porządek po sobie zostawiają woła o pomstę do nieba.
Lokatorka
Lokatorka 14.12.2019, 12:31
Wszystkich ludzi którzy gadaj o nas janusze itp zapraszamy do nas do mieszkań. Proszę zobaczyć jak są zdemolowane. Całe mieszkania są do remontu a połowy z nas nie stać na remont. Wszystko zrobione na odwal się. Powiedziałam jednemu z pracowników ze termostat grzejnikowy powinien być zwrócony w stronę mieszania a nie ściany to mnie wyśmiał. Przez ponad 2 miesiące mieszkaliśmy w okropnych warunkach z dziurami wielkości talerza w podłogach i sufitach. Ale o mam lepszy przykład grzejnik na parterze (jeden na cała klatkę). To nie jest wybrzydzanie i wyolbrzymianie. Tylko szkoda tylko ze nie jest tak jak w typowym bloku. Wszystkie okna powinny być jednolite i tak samo grzejniki.No ale przecież powinniśmy się zachwycać przecież jest tak pięknie :) a no i zapomniałam o najważniejszym mamy czynsz około 900 zł a maja jeszcze podnieść :) Wielka szkoda ze to wszystko z zewnątrz tak pięknie wyglada a nikt nie zapyta się mieszkańców o prawdę.
Nicpoń
Nicpoń 14.12.2019, 15:45
***ec mazgajec mnie w prywatnym domu nikt niczego za free nie zrobi. Jak czynsz jest za duży to wynajmij sobie mieszkanie od prywaciarza a nie od miasta. Czynsz to płaci się w spółdzielni z 400 zł za 1 osobę z mieszkanie około 50 m2. A tu masz czynsz i najem. Proponuję petycję do prezydenta że mnie jest tam źle i gdzieś na peryferiach mieszkanie poproszę.
Ps. Wesołych świąt
Precz z POPiSem
Precz z POPiSem 18.12.2019, 06:33
Jasne do prezydenta a ten do kolesi z wiejskiej i wpadną z ABW jak do P.Międlara za Patriotyzm i mowę nienawiści przeciw bandzie czworga.Heh.
mmm
mmm 16.12.2019, 11:57
Nie płacimy za najem nie ma takiego czegoś.
lokatorka
lokatorka 14.12.2019, 17:01
Doją nas lokatorów ile się da a gdzie tu iść mieszkać jak tu mieszkali dziadkowie rodzice i teraz my.
Patryk
Patryk 17.12.2019, 13:09
Weż się za porządną robotę to i nowe mieszkanko sobie kupisz a nie tylko siedzieć żreć i narzekać.
obiektywny
obiektywny 14.12.2019, 13:28
Ten budynek jest pozostałością po Koszarach Kozaków Dońskich i czego tu się spodziewać. A remont kapitalny budynku to kolejne miliony...
Miastowe Rewolucje
Miastowe Rewolucje 13.12.2019, 18:50
Jedna z piękniejszych fasad w Tomaszowie.Jakby prywatni zadbali o swoje Tomaszów by wypiękniał. Brawo TTBS.Brawo Pani Prezes .Brawo Pan Prezydent
25a
25a 13.12.2019, 22:32
Ojtam Ojtam sraly muchy będzie wiosna.
Traktujac wpólnotę poważnie
Traktujac wpólnotę poważnie 13.12.2019, 19:50
Zgadzam sie z Tobą, ale to jest tez tak, ze jest piekna, bo jest duza. A takie buynki powstawaly glownie za pienadze rzadowe. To nie jest zaden zarzut wobec nas - lokalsów, po prostu w Polsce niszczonej wojnami, a wczesniej eksploatowanej przez zaborcow, trudno bylo powstac i utrzymac sie duzej niz w 1 pokoleniu, wiekszemu kapitalowi pryatnemu.

Kariery blyskotliwe jak Wokulskiego w "Lalce" po chwili topnialy, pozostawjac o sobie mity i zgorzknieoe. To najczesciej nie byla nasza wina. Odrzucajac ksenofobiczne zalozenie, ze Polacy to narod hochsztaplerow , hazardziarzy i pijaków. Trudno nie bylo wpadac w patologie widzac, ze tylko z urodzenia jest sie skazanym na kleskę. Caly XIX wiek.

Gmachy ktorymi dzis sie podniecamy to sa rzadowe pieniadze, a w budynkach ktore nie ulegly degradacji muszą sie miescic placowki publiczne. Lub tak jak tutaj utrzymywane przez samorzad. Wczesniej czy pozniej pieniadze sie znajduja. Nie chce siac defetyzmu, ale wrzuccie w Google fraze: "problemy z deweloperem" i zobaczcie jak wiele tych pywatnych pada, jak wiele ma broblemy potem z utrzymaniem sie na rynku.

Jakie musialyby byc czynsze w takim budynku gdyby zarzadzala nim mala wspolnota, chcaca przeprowadzic taki remont?

Stare wschodnie chlopskie powiedzenie mowi: za duzo to i kuń nie uciągnie.
I tu nie ma sie czego wstydzic, a wrecz obieranie celów grubo ponad sily jest - w mojej przynajmiej ocenie - szkodiwe patrzac z perspetywy calego spolecenstwa. Potem rodza sie frstracje, resentymenty, nienawisc do calego swiata.

Powinnismy raczej walczyc o taka strukture spoleczna gdzie promowany bedzie nie schemat "od pucybuta do milionera" bo to sie wydarza jednostkom, a gdzie zycie na wlasnym poziomie drabiny spolecznej jest znośne.

Ale tu jest do zmiany niemal wszystko.
Od promowania marek luksusowych eksponowanych w prostackich serialach tureckich (bardzo popularnych w Polsce, co o czyms swiadczy), przez szkole, ktora zwyklego mechanika specjaliste, stawia na wejsciu nizej od wlascicea dziupli zldziejskiej (bo jednak wlaciciel!), po sprowadzanie uzytkownkow komunikacji publicznej do masy niedacznikow czy leni. Rzexzywistosc jest juz dzis inna, ale normy mowia co innego. Stad pogarda z jednej strony a nienawisc z drugej.
Mi
Mi 13.12.2019, 18:35
Jakto jest Komentarze (5), a widoczne 3??????
sąsiad lokatora
sąsiad lokatora 13.12.2019, 15:35
Wszystko źle. Jak robią to źle, jak nie robią nic to też źle.
Jak się nie podoba to niech się przeniosie do swojego domku, najlepiej jak najdalej od sąsiadów, wtydy będzie miał dobrze.
Jak sam coś zrobi za własne pieniądze to będzie o to dbał, a jak jest państwowe to mi się należy.
obserwator
obserwator 13.12.2019, 14:40
Brawo TTBS wykonaliście piękne dzieło kamienica wygląda pięknie, otoczenie w tym ponurym miejscu zmieniło się na lepsze a niezadowolony lokator niech weźmie się do roboty i np. pomaluje klatkę schodową i ją posprząta a nie tylko narzekać a samemu nic nie robić, to chyba codzienne przysłowie LOKATORA " bo mnie się należy"
Lokator
Lokator 13.12.2019, 22:07
Jakbyś płacił co miesiąc za to mieszkanie przez kilka lat które ja posiadam 980 zł. to byś inaczej patrzy co tutaj powinno być zrobione. Jakie pieniądze oni wydali zarabiając na nas 24 lokatorach jest to czysty przelicznik a przez 30 lat nic nie było zrobione a teraz co elewacje zrobili i to nie za swoje w większości pieniądze i wszystko jest cacy. A w środku syf syfem pogania.
edek
edek 17.12.2019, 09:16
lokatorze, zawsze możesz kupić mieszkanie w bloku 50m2 za jakieś 250000 i będziesz miał pięknie i niższy czynsz
Lokator
Lokator 12.12.2019, 23:06
Co do ogrzewania przez firmę Czuber to prace zostały zakończone w wrześniu i to z wielką niedbałością oraz niechlujstwem, gdzie inspektorzy mieli takie uwagi gdzieś.

Co do ocieplenia to w specyfikacji opaska ma mieć 50 cm a jest 30 cm do tego stopień jaki zrobili przy wejściu do klatki to spadek ma chyba 30 stopni a nie jak powinien 8 stopni i na dodatek bardzo krzywy.
Inspektorzy to odebrali ale chyba na swojej pracy się nie znają.

Nie ma na budynku nazwy ulicy z numerem oraz zostało nie zrobione oświetlenie na zewnątrz budynku.

Dodam że w środku w klatkach jest syf i brud klatki były malowane wewnątrz jakieś 30 lat temu tyn się sypie farba odpadła.
TTBS tylko zewnętrznie coś robią ale wewnątrz mają to gdzieś.

Pozostałe