"Bitwa o włos" w Wyspiańskim 

  • 13.12.2019, 15:33
  • Joanna Sztymelska
"Bitwa o włos" w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława…
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego "Bitwa o włos".

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce dwa lata temu, w 2017 roku, a jego organizatorkami od początku były nauczycielki z ZSP nr 6 - Kinga Remisz-Szewczyk i Justyna Piątek. Konkurs honorowym patronatem objęli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności fryzjerskich, pogłębienie wiedzy zawodowej i zaszczepienie zasad zdrowej rywalizacji. Chodzi też o wyłonienie młodych, zdolnych, obiecujących talentów fryzjerskich. 

W tym roku zgłosiło się 20 uczestników. Najwięcej było fryzjerek z Tomaszowa Mazowieckiego: z ZSP nr 3 i nr 6, ale przyjechały także uczestniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza , Skarżyska - Kamiennej, Końskich, Opoczna czy Rawy Mazowieckiej.

Uczestnicy w ciągu godziny zgodnie z hasłem "W ślad za Antoinem - kobieta XXI wieku" mieli wykonać stylizację fryzjerską, inspirowaną dorobkiem artysty. Mieli wykazać się kreatywnością, własną inwencją, pomysłowością oraz nowatorstwem rozwiązań, 

Wykonane fryzury oceniała komisja konkursowa w składzie; przewodniczący Ireneusz Harbuz - dyrektor Federacji CMC Poland , Manager Kadry Polski Fryzjerów CMC Poland, edukator z 25- letnim doświadczeniem w branży fryzjerskiej i członkowie : Jerzy Kowalczyzk - sekretarz powiatu tomaszowskiego i Dominika Wójtowicz-Ciupińska współwłaściciel firmy „Uni-Fryz”.

W każdej edycji konkursu organizatorzy przybliżali publiczności postać związaną  z fryzjerstwem. W tym roku był to Antoni Cierplikowski z Sieradza, mistrz fryzjerstwa, który wyjechał do Paryża, gdzie zrobił kolosalną karierę. Czesał znane osoby, wśród których byli aktorzy, ale też koronowane głowy w Europie i Ameryce. Uczestnicy konkursu mieli wykonać fryzurę, w której znalazłyby się elementy związane z mistrzem Antoinem. Na ekranie został zaprezentowany film dotyczący życia i twórczości Antoniego Cierplikowskiego. 

Przed ogłoszeniem wyników konkursu odbyło się spotkanie z Ireneuszem Harbuzem, który ciekawie opowiadał o Kadrze Polski Fryzjerów CMC Poland, której jest dyrektorem w Polsce. Firma zrzesza mistrzów fryzjerskich z 37 krajów. Ireneusz Harbuz jest obecny na wielu konkursach fryzjerskich, o których opowiedział młodzieży. Dał wiele rad młodym fryzjerom i fryzjerkom. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe