Finał XV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Anioł z przesłaniem"

  • 13.12.2019, 17:57
  • Joanna Sztymelska
Finał XV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Anioł z przesłaniem"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W środę, 11 grudnia 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filia DOK, odbył się finał XV Powiatowego Konkursu Plastycznego "Anioł z przesłaniem".

Wydarzenie patronatem objął Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

Spotkanie rozpoczął występ Zespołu teatralnego "Horrorek", działającego pod kierunkiem Iwony Jabłońskiej w filii DOK. Teatr przedstawił spektakl zatytułowany "Moja dorosłość", który na ostatnich Teatraliach czyli zdarzeniach scenicznych wywalczył Złotą Maskę. 

Następnie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy prac pokonkursowych. 

Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac, które oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca - Iwona Jabłońska - pracownik merytoryczny Miejskiego Centrum Kultury filia DOK, i członkowie: Bożena Gajda - pracownik merytoryczny Miejskiego Centrum Kultury - filia MOK i Grażyna Srebrzyńska z Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Jury przyznało aż 39 nagród i wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-4, 5-6, 7-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Nagrody laureatom wręczali: Izabela Śliwińska - Wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim i Alicja Puchalska - prezes OSP z dzielnicy Białobrzegi, która ufundowała pierwszą nagrodę dla kategorii szkoły ponadpodstawowe. 

Każdego roku kartki z aniołkami wystawione były na sprzedaż i uzyskany ze sprzedaży dochód zasilał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Za symboliczna złotówkę można było nabyć kartkę. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem nabywców. Tak będzie i w tym roku. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe