Jechał za szybko

  • 13.12.2019, 19:16 (aktualizacja 15.12.2019, 17:59)
  • Mariusz Strzepek
Jechał za szybko
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze zakończyło się dzisiaj po południu dachowaniem samochodu na drodze krajowej nr 48 w okolicach Spały

.Kierujący BMW, jadąc Drogą Krajową nr 48 w kierunku Spały, na wysokości Inowłodza nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wskutek czego dachował w przydrożnym rowie. Mężczyzna nie odniósł większych obrażeń. Za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem po mimo braku wymaganych uprawnień nałożono na kierującego mandaty karne. Ponadto z uwagi na uszkodzenia BMW, zatrzymano dowód rejestracyjny. Utrudnienia w ruchu wystąpiły do godz. 15:00.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BmwFan
BmwFan 14.12.2019, 14:25
Ktoś położył na dach ładne E32 z podwójnymi szybami 750i???
Ewan
Ewan 14.12.2019, 00:44
Zastanawia mnie jedno, czemu jeśli ktoś ma podobne zdarzenie i kieruje Skoda, Oplem, Seatem, czy jakim kolwiek innym autem i opisują to w mediach nie jest tyle razy wyróżniane że był to kierowca owej marki. Jeśli do zdarzenia dojdzie z udziałem bmw to redakcja stara się to w dużym stopniu zaznaczyć w artykule.
w_p
WuPe 15.12.2019, 10:26
Obejrz sobie ,,W akcji", sam dojdziesz do wniosków, że kierowcy bmw powodują nieproporcjonalnie więcej zdarzeń drogowych.
Bod
Bod 14.12.2019, 10:40
Bo BMW to pogoń za stanem umysłu.
Ewa
Ewa 13.12.2019, 20:53
Niestety dziś powierzchnię dróg i chodników były oblodzone szczególnie w godzinach rannych. Służby odpowiedzialne za stan dróg uważają, że jak nie ma śniegu to nie trzeba nic robić. Nie dziękuję drogowcom za posypanie oblodzonej ulicy Ogrodowej w Smardzewicach a zapraszam na przejażdżkę tą ulicą w tych warunkach..
m&m
m&m 14.12.2019, 08:05
Tzw. z górki na pazurki
.
. 13.12.2019, 21:01
Grzejąc stówką w grudniu moze Cie to spotkac chocby sluzby posypywaly ci dróżkę co godzina. Tym bardziej na zalesionym odcinku. Auto nie wyglada na drogie, miejmy nadzieje, ze kierujacemu nic nie bedzie a nauczke bedzie mial do konca zycia. Dobrze, ze pod miastem.

Do Spaly to jest wbrew pozorom pagorkowaty teren. Co najmniej dwa razy trzeba dralowac po gore rowerem, a jedno z tych wzniesien jest na tyle strome, ze zjezdzajac trzeba hamowac.

Do czasu, gdy regularnie nie jezdzilem tam, wydawalo mi sie ze teren jest plaski. A nie jest.
varan
varan 14.12.2019, 01:05
"..miejmy nadzieje, ze kierujacemu nic nie bedzie a nauczke bedzie mial do konca zycia."
Gostek z BMW i jakaś refleksja ? No bez żartów.
Za jazdę bez uprawnień dostał mandat - śmieszne. Powinien pokryć koszty całej akcji ratunkowej oraz leczenia.
Dopóki takie występki nie będą wiązały się z bardzo wysokimi kosztami nic się nie zmieni, a nawet będzie jeszcze gorzej.

ps. A mnie ciekawi co robi ten drugi samochód na ścieżce rowerowej ?
.
. 13.12.2019, 21:20
Mozna miec w sumie pretensje do tego kto budowal droge, ze nie wkopal sie na tyle by bylo 0 nad poziomem morza. Pisze bardzo serio.

Przeciez to zasze jest arbitralne czy wzniesienie sie likwiduje czy prowadzi droge po nim.
Koszt inwestycji, czas - inny, ale do zrobienia. I to tez były służby.

Przy inwestycjach koejowych małe wzniesienia sie rozkopuje.
.
. 13.12.2019, 21:14
A w Smardzewicach zjezdajac z tej skarpy w kerunku rzeki jest jeszcze wiekszy hardcore. Jedze ostroznie, byc moze dla niektorych powolnie, a przezylem tam chwile grozy, gdy zjezdzalem pierwszy raz. I to latem przed 6 rano. Bardzo stromo!

Po prostu trzeba uwazac i tyle.

Są kraje, ktore uwazamy za bardziej cywilizowne gdzie zimy sa sroższe a przede wszystkim dluższe - jak Kanada, gdzie na wieszosci drog nie ma czegos takiego jak "sypanie przez służby" a wypadkow jest mniej niz w Polsce.

Tez nie jestem taki pewien, czy bogaci Norwedzy zimą mają taki full service drogowy.

Sluzby, sluzby, sluzby..

Jest zima, jezdzi sie max 50 km/h a w miescie 20-30. Zwykle "oszczednosc" 15 minut per saldo.
!
! 13.12.2019, 20:11
Kolejny mistrz kierownicy.
Wszystkich nas wytłuką przy takiej jeździe.

Pozostałe