Boże Narodzenie w naszych domach

  • 14.12.2019, 15:04 (aktualizacja 16.12.2019, 16:15)
  • Mariusz Strzepek
Boże Narodzenie w naszych domach
Każdy z nas czeka już na święta… Na wspólne łamanie się opłatkiem, wigilijną wieczerzę oraz kolędowanie.

11 grudnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna na temat „Boże Narodzenie w naszych domach”. Tego dnia do książnicy przy pl. Kościuszki zawitały dzieci z Katolickiego Przedszkola „Antoś”. Mali czytelnicy wysłuchali wiersza „To właśnie tego wieczoru” Emilii Waśniowskiej.

Następnie czekały na dzieci zagadki, łączące się tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. W tym dniu porozmawialiśmy z dziećmi na tematy symboli i zwyczajów bożonarodzeniowych. Dla utrwalenia przyswojonych wiadomości przedszkolaki rzucały „świąteczną kostką” i opowiadały o tym, jak w ich domach spędzają te chwile. Przy piosence o choince dzieci przystroiły zielone drzewko w bibliotece.

Nie zabrakło zabawy ruchowej oraz wspólnego czytania książki pt. „Franklin przygotowuje święta” Paulette Bourgeois. Nasi goście układali także świąteczne puzzle i narysowali portret Świętego Mikołaja. Dzieciom odczytaliśmy kartkę od brodatego przyjaciela wszystkich milusińskich, zamieszczoną w książce „Nadchodzą Święta. Opowieści, kolędy, ciekawostki” Agnieszki Skórzewskiej: „Kochane Dzieci, życzę Wam, aby uśmiech nie schodził z Waszych twarzy, byście mogły obdarować nim każdą osobę, którą spotykacie, a one odwzajemniały się tym samym. No i oczywiście góry prezentów!”. Na koniec spotkania przedszkolaki kolorowały tematyczne malowanki i otrzymały słodki upominek.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe