Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 12:12
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Parking czy deptak, czy tor wyścigowy?

- Bardzo proszę o wyjaśnienie czy to chodnik /deptak/ czy ulica? Idąc w tym miejscu człowiek ryzykuje zdrowiem i życiem, ponieważ to co dzieje się na tym odcinku Pl. Kościuszki to jakieś koempletne nieporozumienie - pisze czytelniczka portalu, dodając, że piesi często musza uciekać przed jeżdżącącymi tu samochodami.

Nie jest to pierwszy list, jaki do naszej redakcji przysłano w tej sprawie. Mieszkańcy Tomaszowa zwracają uwagę na to, że jednym z celów rewitalizacji było wyprowadzenie parkingu na obrzeża Placu Kościuszki. Tymczasem na granitowych płytach, będących chodnikiem parkują każdego dnia dziesiątki samochodów. Sprawa jest stosunkowo prosta do rozwiązania. Wystarczy ustawić odpowiednie oznakowanie a następnie w sposób bezwględny egzekwować jego przestrzeganie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rolnik 19.12.2019 17:53
DO Adama. Straż Miejska wie, ze istniejący znak nie pozwala w tym miejscu parkować ale świadomie nic nie robi, na pytanie dlaczego jest odpowiedź ,bo nie.

Ania 17.12.2019 06:32
Uważać na dzieci trzeba wychodząc z biblioteki kierując sie na rynek bo wjeżdżają jak chcą

Stefan m 16.12.2019 09:35
Dziwne, ja tam staję, ruch pieszy niewielki poza latem. Jakoś nie widzę wyścigów, Samochody suną powoli , jest mega szeroko. A jakie barierki ? Tam ludzie mieszkają i mają wjazdy. A ostatni po żar to faktycznie Arkady zimą kilka lat temu.

# 17.12.2019 08:57
"Ruch pieszy niewielki" w centrum miasta? Przy Przeskoku?

Adam N. 16.12.2019 07:22
Oznakowanie jest bardzo dobre gdyż jest zakaz skrętu w prawo z tabliczka pod spodem oraz na wjedzie jest znak strefa zamieszkania gdzie wolno parkować auto tylko w wyznaczonych miejscach a jak wiadomo nie ma tam takich miejsc. Służby odpowiedzialne powinni części tam być.

Pamela 15.12.2019 12:06
Po ustawieniu zakazu postoju obroty dzienne przedsiębiorców wynajmujących lokale w tej aleji spadną drastycznie, dlaczego? Bo dzisiaj każdy prawie ma samochód i ograniczony czas więc jak będzie krążył i szukał miejsca postojowego to zwyczajne zrezygnuje i pojedzie dalej, Tomaszów jest wystarczająco brzydki w puste lokale z napisami do wynajęcia ale widocznie ten kryzys się tylko pogłębi bo na dodatek ceny wynajmu są z kosmosu jak w dużym liczącym się mieście gdzie progres że biznes wypali jest o 70% wyższy

Do Pameli 15.12.2019 17:49
I do tego jeszcze nowe lokale powstają hahaha :)) Przykładem jest kamienica Warszawska róg Kołątaja. Nie dość, że nie wyburzył tej parterowej części, gdzie lokaliki mają po 5-6 m2, a miałby tam spory parking, to je remontuje. Okna już wstawione, tylko patrzeć, aż coś tam będzie. Że najemcy się zmieniają? No to jest przecież wolny rynek. To mamy dotować komuś sklep? Czy rezygnować z bezpieczeństwa nie będzie miał klientów? Jeśli usługa / sprzedawany asortyment jest rzeczywiście potrzebny lokalnym klientom to jakoś egzystują. Fotograf tam jest bez parkingu, farby, księgarnia. Tylko zawsze trzeba brać pod uwagę, że to nie są kokosy. Jeśli jest nastawienie na kokosy, to rok czasem krócej, a potem pomstowanie na władze, na ludzi, na wszystko dookoła. Ciekawe w kontekście Warszawskiej miałaby do powiedziania Aga Ł. Blożek od pól roku ma „przerwę techniczą”, ale pamięć po wpisach pozostała. I rzeczywistość pokazuje, że ta lansowana przez trzydzieści lat na „ostre ale trafne pióro” była zwykłą awanturnicą. Wielokrotnie się myliła, a jeszcze częściej zaperzała. Jeśli dla kogoś miejsce postojowe jest priorytetem od razu jedzie do marketu. To raz. Dwa, nie jest prawdą, że większość tomaszowian ma samochody. To jest centrum miasta a nie przedmieścia metropolii z zajazdami i pomniejszymi budami pod które można podjechać, nażreć się, papiry za okno auta wyrzucić. Szanujmy się trochę!

Do Pameli 2 15.12.2019 18:03
Przypominam, że parking blisko placu Kościuszki jest. Na miejscu gdzie niegdyś stała synagoga przy Berka Joselewicza. Tam się można dogadać z właścicielem – nie jest to też jakoś na tyle intratny interes (zazwyczaj pojedyncze auta, 1/3 pojemności miejsca), by nie chciał w zamian za stałą opłatę od miasta (też nie za dużo – 1000 zł? Więcej abonamentów teraz nie ma), udostępnić w ciągu dnia miejsca dla wszystkich. Na rogu duży baner TU ZAPARKUJ ZA DARMO. czy PARKUJ I IDŹ. I to byłby cywilizowane warunki dla wszystkich. Auta schowane z boku placu, pod nadzorem kamer. Nikt nikogo nie przegania z ulicy. Nikt się nie boi po prostu iść chodnikiem. Parkujesz, 200 metrów dochodzisz do sklepu. A nie dziadstwo, każdy stawia jak mu wygodniej. Dzicz. Poza tym byłaby jakaś pryjemniejsza atmosfera pod knajpki, a w takim miejscu to one są porządane. Chce się napić wódki w kulturalny, cywyliziwany, europejski (bo lubicie to słówko, wiec daję :)) ), sposób, potem spokojnie, powolutku dojść do domu. Od tego są weekendy. A nie pod monopolowym, wypatrując straży miejskiej. Alibi i Ministerstwo Śledzia, jakaś dają radę. I dobrze, bo taki plac to miejsca właśnie dla takich działalności.

Pameli tata 15.12.2019 22:30
A w markecie masz kantor? Albo bar czy jubilera? Najbliższy w galerii jubiler, Sam chyba nie masz samochodu i jeździsz MZK bo za darmo z karta tego miasta! Jakbyś miał auto i na ulice wyjechał między 15:30 a 16:30 to zdziwiłabyś się ile trzeba odstać w korkach.

Tomaszow 15.12.2019 10:36
Bez przesady ,"chodnik " jest mega szeroki , jak stoją auta w jednym rzędzie , i na chwile ,aby wejsc np do księgarni to gdzie stanąć?! Na placu jak zajęte to trzeba na nowo objechać pół miasta !

kierowca 15.12.2019 19:40
Mamy darmową komunikację to trzeba ja wykorzystać a swoje autko zostawić.

kaba 15.12.2019 09:58
Tak się zapytam o kamerki niedziałające -- może z nazwiska co za menda jest za to odpowiedzialna -- może w łapę mu dać--- ,, nie działa to zlikwidować , no k-wa

. 18.12.2019 00:24
"Kamerki" nie sa od lapania zle parkujacych

Dorota 15.12.2019 09:16
Zachodzę w głowę jak to się stało , że od początku pozwolono na parkowanie w tym miejscu . Teraz trudno będzie wyegzekwować zakaz

Ewa 14.12.2019 23:29
No to czas na ”nie wjedziesz, bo nie mozesz”. Jak nie rozumie po dobroci, to lancuch, klocki a nawet tablica i mandat. Nikt tak nie nauczy, jak pieniadz, ktory zmieni kieszen. Nie rozumie po dobroci, to tablica, co wolno i co nie wolno na Placu. I straznik za kiosken A pieniadz do kieszeni miejskiej plus kilka zlotowek bonusa dla zaangazowanego straznika. Pieniadz uczy bardzo szybko, najlepszy pedagog.

maciek 14.12.2019 18:40
Może wreszcie ktoś zrobi z tym porządek....

PP 14.12.2019 18:03
Autorka listu ma racje.

ORMO 14.12.2019 18:02
Płyty granitowe zakapane czarnym, przepalonym olejem z cieknących silników. To nie jest miejsce do parkowania.

„bo mogę” 14.12.2019 18:53
Jeśli będzie przyzwolenie na osobowe i małe dostawczaki, z czasem pojawią się większe auta. Małe sklepy coraz częściej obsługują kilku tonowe byki, wielkości dawnego polskiego Stara. Żabka takimi jest zaopatrywana. Wtedy te płyty po prostu będą pękać. Na razie jeszcze nie tak wiele jest sklepów w tej pierzei placu Kościuszki, ale kamienice są remontowane, więc będą odpalane kolejne sklepy. Ja zaopatrywać? A stajesz na drodze w okolicy taxi i wózkiem dowozisz co masz do dowieźć. Do sklepów na średniowiecznych starówkach potrafią dostarczyć bez wjeżdżania wielkim autem, to co? 50 metrów podwiezienia wózkiem po płaskich płytach jest problemem? Te gładkie place są dla nas Polaków nadal jakąś nowością, nie każdy potrafi się zachować. Rok temu gdy robiłem zdjęcia świątecznych dekoracji, po ciemnym placu Kościuszki na maksa rozpędzony szalał rowerem wyrostek. Było wilgotno, płyta placu wręcz lśniała. Przy choćby lekkim pochyleniu mógł się wywrócić i rozpędzony w nas uderzyć. Jeździł naprawdę bardzo agresywnie, bardzo szybko. To tylko rower? No dla dziecka w wózku to takie zderzenie mogło się różnie skończyć. W końcu przystanął, przyblokowałem go, doszło do pyskówki, podczas, której na pytanie, dlaczego tak się rozpędza na placu gdzie spacerują ludzie z wózkami z dziećmi, odpowiedział mi „Bo mogę” Potem było bardzo niemiło, agresywnie, groził mi, że telefonuje właśnie po kolegów by mnie obili. No i to są takie interakcje z ludźmi. Nie ma wołem napisane, że nie wolno? To wolno. Zero kultury, ale to jest przede wszystkim konsekwencja mentalności JA i nic więcej mnie nie interesuje. Chwilami 10 cm rozpędzony rowerem nas mijał. Tutaj można podjechać metr od wejścia? Nie ma architektonicznych barier? No to wjeżdża. „Bo mogę” PS z egzekwowaniem zakazu wjazdu będzie ciągłe użeranie się. Raczej coś otwieranego fizycznie blokującego wjazd.

PP 14.12.2019 19:09
Straż w przypadku pożaru po prostu to wytnie, małą zaporę, jeśli szybko nie będzie można otworzyć. Szlifierkę kątową, mają na wyposażeniu nawet w tym najmniejszym wozie. Ale też nie przesadzajmy, że te pożary tutaj zdarzają się tak często. Nie pamiętam żadnego.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ten Człowiek zrobił najwięcej dla Tomaszowa w ostatnich latach, wymienione chodniki od Wiejskiej aż do Pięknej, prawie wszystkie ulice w tym rewirze. Pan Węgrzynowski w nagrodę za zasługi dla Tomaszowa powinien być wybrany na kolejną kadencję Starosty!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MatTreść komentarza: Dobry żartŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: P Wegrzynowski jest osobą która zrobiła bardzo dużo dla miasta i powiatu dzieki niemu dużo ulic zostało wyremontowanych jest także osobą wykrztalcona odpowiednią na to stanowiskoŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: mwTreść komentarza: Oszust oszustem, ale banki same wymuszają na pracownikach robienie planów w przeciwnym razie "out". To powoduje nadużycia przykładem może być fakt, że większość pracowników ma lub miała konta itp. w każdym możliwym banku, w ramach wymianki. Oczywiście nikt nie widzi i nikt nie słyszy...Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Kiedy MCK zacznie działać na rzecz młodzieży i wypełni sale młodzieżą zatrudni odpowiednich instruktorów którzy mają coś do zaoferowania. Obecna sytuacja mnie szokuje. To wszystko przekształciło się w agencję imresaryjną. A gdzie prawdziwy Dom Kultury gdzie młodzież rozwija swoje umiejętności pasie hobby . Panie prezydencie zrób pan coś z tym Czas na kontrolę analizy i zmiany.Źródło komentarza: „Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaAutor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: A dziewczęta ze szkoły Tomek w Tomaszowie Maz. zajęły pierwsze miejsceŹródło komentarza: Koszykarki z 14-tki na podium
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama