Upamiętnili Bogusia Drozdowskiego

  • 14.12.2019, 20:27
  • Joanna Sztymelska
Upamiętnili Bogusia Drozdowskiego
W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość upamiętniająca Bogusława Drozdowskiego, prekursora łyżwiarstwa szybkiego w naszym mieście. Przez wiele lat był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 11, a także radnym miejskim.

Spotkanie poprowadziła Joanna Budny, reczniczka prasowa Prezydenta Miasta. Powitała żonę i syna Bogusława Drozdowskiego, członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego - Marka Kubiaka, Wacławę Bąk - przewodniczącą Rady Powiatu i Krzysztofa Kuchtę - przewodniczącego Rady Miejskiej, przedstawicieli Polskiego Związku  Łyżwiarskiego, olimpijczyków, łyżwiarzy, wychowanków, radnych wojewódzkich, miejskich, prezesów klubów sportowych i młodzież. 

Rada Miejska na sesji jednogłośnie przyjęła uchwałę, nadającą rondu u zbiegu ulic Strzeleckiej i Mazowieckiej imię Bogusława Drozdowskiego. Laudację odczytał Marcin Witko - gospodarz spotkania,  następnie wręczył żonie akt nominacji.  

W czasie uroczystości wystąpiła uzdolniona wokalnie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6, zespół wokalny i solistka Zofia Legierska. Wykonali piosenki: "Zakazany owoc", "Melodia" i "Nadzieja". 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Był czas na wspomnienia. Byli prezydenci Tomaszowa Mazowieckiego Rafał Zagozdon i Tomasz Kumek wspominali zmarłego trenera sportowego.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek
Edek 17.12.2019, 10:52
WuPe popieram
Ajdejano
Ajdejano 14.12.2019, 23:45
Do "WuPe": jak chyba wszyscy wiedzą, jestem zawziętym pisiorem. W swojej historii miałem możliwość finansowego pomagania PANU Bogusławowi Drozdowskiemu. W jaki sposób mogłem Jemu kiedyś pomóc?
Nie bezpośrednio, ale w inny sposób. Wtedy, cała prawicowa, samorządowa czereda napadła na mnie z zarzutem: jak mogłeś zaakceptować finansową pomoc na dokończenie remontu balonu dla takiego komunisty (wtedy był radnym lewicy).

Dlaczego tak zrobiłem? Dla mnie ten człowiek był jak najbardziej normalnym i przyjaznym facetem. I tak Jego pamiętam.
Tak więc, zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią.

Do p. Sztymelskiej: jeżeli pisze Pani w tytule: "...Bogusia...", to znaczy, że była Pani z Nim "na ty"...???
w_p
WuPe 14.12.2019, 23:17
A ja cały czas powtarzam, że pamiętam tego pana z jak najgorszej strony. Nigdy nie powinien być nauczycielem z takim podejściem jakie miał, dzieci strasznie mu przeszkadzały.

Pozostałe