Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 15:39
Reklama
Reklama

Przystanek Tleń - pensjonat w Borach Tucholskich

Podróżując polskimi drogami w górę mapy, dojeżdża się do obszarów, które wyraźnie odznaczają się na tle dotychczasowego krajobrazu, widzianego zza szyby samochodu.

Krainy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego mogą bowiem szczycić się obecnością licznych Parków Krajobrazowych, oraz znanego kompleksu Parku Narodowego Bory Tucholskie. Mimo iż punktem docelowym, z założenia nie była kraina Tucholi to widząc piękno, otaczającej przyrody, nie sposób się nie zatrzymać i chociaż przez chwilę nie obserwować malowniczych, dziewiczych terenów. Wśród mijanych na trasie miejscowości, spotkać można Tleń noclegi, w kameralnym Przystanku Tleń, który zaprasza do siebie na chwilę, by przekonać się, że warto zostać na dłużej. Jakie atrakcje dla przyjezdnych przewiduje Tleń hotel?

Tleń atrakcje kuchni w Pensjonacie Tleń

Wewnątrz urokliwego pensjonatu Przystanek Tleń znaleźć można ciekawą historię, którą z pewnością zapragnie się zgłębić. Warto też poznać bliżej genezę budynku, wpisującego się w krajobraz i obyczaje regionu. Potwierdza to także kuchnia, pełna aromatów i smaków lasu, który jest przecież najbliższym sąsiadem Przystanku Tleń. To właśnie las dostarcza składników, które mogą uraczyć podniebienia odwiedzających, którzy przybywają z różnych stron kraju i świata. W kuchni Przystanku Tleń, czas się zatrzymał, ale obsługa podąża wraz ze wskazówkami zegara. Co to oznacza? Tradycyjne, polskie potrawy, oparte na dziczyźnie, sezonowych produktach i skarbach lasu, czyli wydawać by się mogło - prostota, urozmaicona jest wyobraźnią szefa kuchni, który wkładając w każdą potrawę serce, serwuje niespotykane dania. Jak mówi przysłowie "przez żołądek do serca" tak też kuchnia pensjonatu, rozkochuje w sobie gości, którzy w Przystanku Tleń nie widzą tylko przystanku, ale też miejsce, gdzie chcą zostać na dłużej. Dlatego też infrastruktura budynku przygotowała bazę noclegową, która zatrzymuje wspomnienia o tych okolicach na dłużej.

Pokojowy świat

Każdy, kto w pokojach spodziewa się powielenia krajobrazu zza okna, z pewnością się zdziwi, ale nigdy nie rozczaruje. Tleń hotel, chociaż wpisany w leśny pejzaż, w swoich apartamentach kryje obraz podróży po całym świecie. Każdy pokój jest przemyślany i urządzony w klimacie, odnoszącym się do kultur wielu krajów ze wszystkich zakątków planety. Jednocześnie zagospodarowanie wnętrz sprzyja komfortowemu odpoczynkowi na najwyższym poziomie. Każdy pokój wyposażony jest we własną łazienkę, telewizor i akcesoria, ułatwiające pobyt. Największym jednak atutem są okna na świat, a dokładniej na las lub pobliski zalew rzeki Wda.

Bory Tucholskie aktywnie

Myśląc, że Tleń atrakcje przeznaczone są tylko dla grzybiarzy lub miłośników zbieractwa, jest się w wielkim błędzie. Oferta okolicy przygotowała coś dla osób aktywnych, oraz tych, którzy chcą kontemplować piękno natury. Jakie rozrywki czekają w Tlenie?

  • Przygody z kajakiem - Przystanek Tleń położony jest nad malowniczą rzeką Wda, która uznawana jest za najdłuższe koryto w Borach Tucholskich. Naturalne warunki wodne sprzyjają więc uprawianiu kajakarstwa, dlatego baza tych sportów oferuje trasy, na których swoich sił mogą spróbować wszyscy. Nizinny charakter rzeki sprawia, że wiosłowanie nie stawia oporów i przynosi wiele przyjemności, a podziwianie piękna Tucholskich lasów z perspektywy wodnego nurtu to niezapomniane przeżycie.
  • Tucholskie kręcenie rowerowym kółkiem, czyli liczne trasy, które można podążać jednośladem, w zależności od upodobań i umiejętności. Leśne ścieżki wyznaczają zupełnie inne standardy w jeździe rowerem niż miejskie szosy lub specjalnie przygotowane trasy. Mimo iż nie jest to wymagający teren górzysty, to wybierając wysoki poziom pętli i szlaków, można się solidnie, ale zawsze pozytywnie zmęczyć.
  • Spokojne sporty, czyli wędkarstwo, spacery i poszukiwania grzybów, z których przecież las słynie, są jednak najczęściej wybieraną formą rekreacji w tych regionach. Bogactwo odmian szlachetnych grzybów, które w Borach Tucholskich pojawiają się już w czerwcu, ściąga w te strony największych zapaleńców, ale też amatorów. Wędkarze, lubiący zarzucać wędkę w spokoju i ciszy, z pewnością znajdą swoje miejsce nad rzeką Wda, która płynie wolno i jest wierną strażniczką okazałej Tucholi.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 16.12.2019 21:22
Te klimaty w tych dawnych Prusach, pachną mi znacznie gorzej, jak np. w dawnej Galicji (Małopolska, Podkarpacie, Lubelszczyzna). W dawnej Galicji jestem u siebie, a w dawnych Prusach - gdzie ja jestem......???

Postkolonializm na Warmii, Mazurach, troche na Pomorzu 22.03.2020 13:04
:)) spoko z Ciebie ziomek. W Prusach jestes u Nimca. Do dzis tam inwestuja. Polaczki pojada i sie dziwia, ze taka Nidzica czy inny Elblag takie piekne. Kasiora plynie spoza Polski to i piekna, ale czy jeszcze nasza?

Reklama
Polecane
Odkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.Instruktor teatralny poszukiwanyOscarowe seanse w Kinie dla KoneserówAnimator pilnie poszukiwanyZapraszamy na występ zespołu Mali LubochnianieStudenci przeprowadzą ankietyMinister klimatu: umowa na finansowanie "Czystego Powietrza" na 6,4 mld złZapraszamy do CzerniewicKoncert Maxa Miszczyka
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama