Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 02:54

FOOTLIGA: Mocny początek faworytów

Od soboty piłkarskie emocje mieszkańców naszego miasta przeniosły się na popularną w mieście „Balonówkę”, bowiem swoją drugą edycję mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego w piłce halowej rozpoczęli gracze FOOTLIGI. Pierwsza kolejka przyniosła nam ponad 60 goli.

Autor: facebook.com/FootLigaTM/

Sezon rozpoczęliśmy od pojedynku obrońcy tytułu STRUGA PERSONAL z zespołem ADSTAN. Organizatorzy w swoich zapowiedzieli wspomnieli o tym, iż liderem Strugi Personal będzie Piotr ŻEREK i ten już w pierwszym pojedynku wysłał wiadomość do rywali, że będzie walczył o koronę króla strzelców.

Po trzech minutach faworyt prowadził 2:0,  a wspomniany bohater zapisał jedną z bramek. Rywale jednak nie zamierzali rezygnować z walki i na nieco ponad półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy zaliczyli trafienie kontaktowe autorstwa ERNESTA ROSŁAŃCA.

Druga odsłona to już prawdziwy popis  Żerka i jego kolegów, którzy zaliczyli siedem trafień, z czego Żerek aż trzy i tym samym mistrz rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa 9:2. Drugie trafienie dla ADSTAN w ostatniej minucie gry zanotował Sebastian Owczarek.

ADSTAN 2:9 STRUGA PERSONAL

0:1 - 1:38 Wiktor GAJEWSKI (STRUGA)

0:2 - 3:02 Piotr ŻEREK (STRUGA)

1:2 – 18:18 Ernest ROSŁANIEC (ADSTAN)

1:3 – 22:25 Piotr ŻEREK (STRUGA)

1:4 – 25:35 Mateusz JĘDRYKA (STRUGA)

1:5 – 31:03 Sebastian PIOTROWSKI (STRUGA)

1:6 – 34:27 Wiktor GAJEWSKI (STRUGA)

1:7 – 35:02 Piotr ŻEREK (STRUGA)

1:8 – 37:35 Piotr ŻEREK (STRUGA)

1:9 – 39:23 Piotr ŻEREK (STRUGA)

2:9 – 39:38 Sebastian OWCZAREK (ADSTAN)

Zwycięską ścieżkę obrali także brązowi medaliści zeszłorocznego sezonu z ALKOHOLOVE, który rozpoczęli turniej od meczu z NATVIOL. Grający na co dzień w seniorach Lechii Kamil Szymczak (ALKO), w pierwszej połowie zaprezentował prawdziwy popis strzelecki notując cztery trafienia.

W 18 minucie gry straty zminimalizował Stachecki, ale i tak ostatnie słowo należało do ALKOHOLOVE, gdyż dwadzieścia sekund przed końcem odsłony piąte trafienie dla drużyny Szymczaka zanotował, były zawodnik WKS Kawaleria – Wojewódzki (5:2)

Druga połowa obfitowała w prawdziwy halowy rollercoaster. Już 100 sekund po wznowieniu gry Węgliński zaprezentował kibicom formę strzelecką z poprzedniego sezonu i podwyższył rezultat (6:1). Zawodnicy NATVIOL podrażnieni obrotem sprawy nie poddali się i w przeciągu kilku minut zanotowali trzy trafienia po których zminimalizowali straty do dwóch bramek (4:6). Bohaterem w tym fragmencie był zawodnik drużyny młodzieżowej Górnika Zabrze, były wychowanek Mazovii – Erwin Kołodziejczyk. Straty te przebudziły drużynę Szymczaka i ostatecznie, po znakomitych ostatnich 10 minutach gry (wygrana 4:1), ALKO wygrało mecz 10:5. Najlepszym strzelcem meczu został Kamil Szyczmak (5 trafień)

ALKOHOLOVE 10:5 NATVIOL

1:0 - 4:50 Kamil SZYMCZAK (ALKOHOLOVE)

2:0 - 7:55 Kamil SZYMCZAK (ALKOHOLOVE)

3:0 – 12:38 Kamil SZYMCZAK (ALKOHOLOVE)

4:0 – 17:10 Kamil SZYMCZAK [[rzut karny – w wyniku przekroczenia liczy fauli w meczu] (ALKOHOLOVE)

4:1 – 17:40 Hubert STACHECKI (NATVIOL)

5::1 – 19:40 Aleksander WOJEWÓDZKI (ALKOHOLOVE)

6:1 – 21:40 Kamil WĘGLINSKI (ALKOHOLOVE)

6:2 – 22:30 Hubert STACHECKI (NATVIOL)

6:3 – 23:50 Erwin KOŁODZIEJCZYK (NATVIOL)

6:4 – 26:20 Erwin KOŁODZIEJCZYK (NATVIOL)

7:4 – 31:05 Patryk KWAŚNICZKO (ALKOHOLOVE)

8:4 – 32:30 Aleksander WOJEWÓDZKI (ALKOHOLOVE)

9:4 – 34:52 Kamil SZYMCZAK (ALKOHOLOVE)

9:5 – 39:20 Marcin STOLIŃSKI (NATVIOL)

10:5 39:52 Kamil WĘGLIŃSKI (ALKOHOLOVE)

Mecz BONGO KUSHHAZE  z MPE JULDOM miał jednostronny przebieg. Wystarczy wspomnieć, iż pierwsza połowa tej rywalizacji zakończyła się wynikiem 7:0 dla zawodników zespołu MPE. Między słupkami bramki JULDOM mogliśmy obejrzeć bramkarza pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz Krzysztofa Barana. Z bardzo dobrej strony pokazali się Tobiasz Piechna oraz Maciej Lenarcik, którzy strzelili łącznie 7 goli (pierwszy trzy, drugi cztery), na brawa jednak zasługuje cały zespół, gdyż ktoś na te bramki liderów musiał pracować.

BONGO KUSHHAZE 1:10 MPE JULDOM

0:1 - 4:38 Maciej LENARCIK (MPE JULDOM)

0:2 - 7:02 Łukasz LEWANDOWSKI (MPE JULDOM)

0:3 – 7:25 Tobiasz PIECHNA (MPE JULDOM)

0:4 – 7:50 Adam KOPERKIEWICZ (MPE JULDOM)

0:5 – 10:29 Przemysław CHACHUŁA (MPE JULDOM)

0:6 – 10:50 Tobiasz PIECHNA (MPE JULDOM)

0:7 – 16:05 Maciej LENARCIK (MPE JULDOM)

1:7 – 24:30 Piotr HAS (BONGO KUSHHAZE)

1:8 – 25:08 Tobiasz PIECHNA (MPE JULDOM)

1:9 – 26:35 Maciej LENARCIK (MPE JULDOM)

1:10 – 30:50 Tobiasz PIECHNA (MPE JULDOM)

Mecz BONGO Team z JOKA miał jednego faworyta. Statystyka statystyką, a  mecz i tak będzie się rządził swoim prawami. Wicemistrzowie rozgrywek (JOKA) rozpoczęli strzelanie w 3 minucie, a listę strzelckę tej ekipy w nowym sezonie otworzył Michał Pietrzyk.

Bongo walczyło dzielnie, a w nagrodę za ambicję  odebrali, tuż pod koniec 10 minuty, kiedy to Piotr Małagowski wyrównał stan rywalizacji. W kolejnych 10 minutach JOKA jednak rozpoczęła festiwal strzelecki. Dwie bramki Patryka Sidwy oraz trafienia Mateusza Grabowskiego i Bartka Gambki zakończyły połowę wygraną JOKA 5:1.

W drugiej jednak do głosu ponownie doszło BONGO i pięć minut po wznowieniu gry z czterobramkowej przewagi JOKI, zrobiła się dwubramkowa (5:3). Bohaterem tego fragmentu został strzelec dwóch goli  Bartłomiej SĘK.

Ostatni kwadrans to już popis graczy JOKI, który strzelili pięć goli tracąc zaledwie jednego. Ostatecznie pojedynek kończy się zwycięstwem JOKA 10:4.

BONGO  TEAM 4:10 JOKA

0:1 - 2:23 Michał PIETRZYK (JOKA)

1:1 - 9:50 Piotr MAŁAGOWSKI (BONGO TEAM)

4:10 – 39:54 Łukasz Raczyński

Złoty duet, tak można nazwać występ dwóch zawodników drużyny EUROPŁOT w meczu z FERRAR 1337. Wiktor Dunajski i Eryk Kaproń łącznie strzelili 9 goli z 12 całej swojej ekipy.  Team EP już w pierwszej połowie zaprezentował znakomitą grę, która zaowocowała wygraną 6:0, w tym pięcioma gola wspomnianej dwójki.

W drugiej odsłonie zespół kontynuował to co rozpoczął w pierwszej, a Kaproń i Wiktor Dunajski dalej szaleli na parkiecie hali przy SP 11, by ostatecznie pokonać rywala 12:2. Honorowe trafienia dla FERRAR zanotował Mateusz Strojny.

8:0 – 24:00 Wiktor DUNAJSKI (EUROPŁOT)

8:1 – 25:45 Mateusz STROJNY (FERRAR 1337)

9:1 – 29:11 Artur DUNAJSKI [rzut karny – w wyniku przekroczenia liczy fauli w meczu] (EUROPŁOT)

10:1 – 31:45 Filip OGŁUSZKA (EUROPŁOT)

11:1 – 33:35 Wiktor DUNAJSKI (EUROPŁOT)

12:1 – 39:50 Wiktor DUNAJSKI (EUROPŁOT)

12:2 – 39:58 Mateusz STROJNY (FERRAR 1337)

EUROBRUK Niewiadów przeciwko ĘKLAWA, był bodajże najbardziej wyrównanym pojedynkiem pierwszej kolejki. Pierwszą połową lepiej zagrali przedstawiciele EUROBRUK. Bramka Adriana Gaugiera oraz Piotra Guleja pozwoliła Niewiadowianom na prowadzenie 2:0.

Po przerwie do odrabiania strat wzięli się jednak gracze ĘKLAWY. W 23 minucie gola kontaktowego zdobył Jaszczyk, cztery minut później stan rywalizacji wyrównał Mariusz Stańczyk.

Kiedy wydawało się, iż mecz dalej będzie toczył się na wyrównanym poziomie, w 30 minucie jasny sygnał kolegom wysłał Piotr Gulej, który zapewnił EUROBRUK prowadzenie 3:2.

Koledzy Guleja z zespołu szybko wzięli przykład i już w 33 minucie Stępski zdobył kolejnego gola, a dzieła dokończyli Łukasz Mucha i Gaugier. EUROBRUK rozpoczyna sezon od wygranej 6:3 i nie raz jeszcze może nas zaskoczyć.

6:2 – 39:00 Adrian GAUGIER (EUROBRUK)

W meczu rozgrywanym awansem (2 kolejka) AlkohoLove pokonało ADSTAN 8:1. Szerzej o tym meczu będziemy pisać w przyszłym tygodniu, po rozegraniu drugiej kolejki. Ta odbędzie się 21 grudnia (2019).

KLASYFIKACJA STRZELCÓW:

5 goli: Piotr Żerek (Struga); Kamil Szymczak (Alkoholove); Wiktor Dunajski (Europłot)

4 gole: Tobiasz Piechna (Juldom); Eryk Kaproń (Europłot)

3 gole: Maciej Lenarcik (Juldom); Bartłomiej Sęk (Bongo Team) Patryk Sidwa (JOKA)

Filmy, zdjęcia i wiele innych ciekawostek znajdą Państwo na oficjalnym fanpejdżu FOOTLIGI, który znajdziecie klikając tutaj.