Ruszy remont Smugowej

  • 29.10.2017, 21:29
Ruszy remont Smugowej
Wszystko wskazuje na to, że ruszy wreszcie dłu oczekiwany remont ulicy Smugowej na odcinku od skrzyżowania ul. Sterlinga i Lewej do ronda przy ul. Jana Pawła II. Po kolejnych przetargach znaleziono wykonawcę, który wykonuje inwestycję w systemie projektuj i buduj.

Mimo, że sezon na roboty budowlane ma się już ku końcowi zdecydowano jednak, że pracę ruszą pod koniec października. Mają potrwać miesiąc a ich zakończenie powinno nastąpić 30 listopada. Czy tak się rzeczywiście stanie? Wiele zależy oczywiście od pogody, ale już dzisiaj można stwierdzić, że tego 250 metrowego odcinka nie da się wyremontować w miesiąc.

 

Mieszkańcy pobliskich bloków na remont ulicy Smugowej czekają bardzo długo. Mamy tu dziurę na dziurze, wystające studzienki i rozległe kałuże po każdym deszczu. Niewielki odcinek drogi został wyremontowany kilka miesięcy temu a i tam na nowy dywanik trzeba było długo czekać. Tę część ulicy a dokładnie nakładkę bitumiczną sfinansował Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej.

 

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało konsorcjum, którego liderem jest firma Bitom sp. z o.o. z Lipia Śląskiego. Jej koszt to 836.400 zł, z czego 470 tysięcy złotych pokryte zostanie z środków przekazanych przez Urząd Miasta /Smugowa jest ulicą powiatową/.  

 

Za kilka dni na ul. Smugowej pojawią się robotnicy. Możemy więc spodziewać się utrudnień w ruchu kołowym i pieszych.  W pierwszej kolejności wykonane zostaną chodniki kanalizacja deszczowa. Usunięte zostaną kolizje z infrastrukturą w pasie drogowym.

 

Roboty drogowe ruszą  najwcześniej w końcu listopada. Po jednej stronie ul. Smugowej ma powstać ścieżka rowerowa. Przejścia dla pieszych posiadać będą aktywne doświetlenie. Zamontowane zostanie też nowe oświetlenie uliczne.  

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 30.10.2017, 14:46
Smugowa powinna zostać poszerzona i na całości powinna być dwukierunkowa.
maruder
maruder 30.10.2017, 11:49
nareszcie... chociaż i tak pewnie zostanie ominięty odcinek smugowej, który jest łącznikiem między ulicą sterlinga
ooo
ooo 30.10.2017, 09:55
Drogi osiedlowe należą do najgorszych w mieście. Najgorzej z pozapadanymi studzienkami i zdeformowanymi kratkami ściekowymi - okropnie
Krzysiek
Krzysiek 30.10.2017, 22:13
Przynajmniej mają asfalt. Ja takich luksusów nie mam.
zdrowy rozóm
zdrowy rozóm 30.10.2017, 06:33
Skoro wiadomo, że już jest za późno, to po co zaczynać? Aby w kolejną zimę naprawiać????
Ela
Ela 30.10.2017, 02:52
Oby firma z Lipia nie odwalila nam tu lipy jak Skanska.
Dobrze, że wreszcie remontuja ludziom dojazdy pod mieszkania, a nie tylko główne drogi.

Pozostałe