Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 09:59
Reklama
Reklama

Raz jeszcze o ulicy Legionów

Wracamy do uwag czytelników do tomaszowskich (i nie tylko) ulic.

W ubiegłym roku, na łamach portalu NaszTomaszow.pl opisywałem ul. Legionów (tekst tutaj)

W tym roku firma PRDiM wymieniła nawierzchnię drogi, a nawet nawet kilka ustawionych wcześniej znaków drogowych. Wymalowano również oznakowanie poziome. Właściwie to chyba zaczęto malować, bo mam wrażenie, że prace zostały niedokończone.  Spróbuję pokazać jakie niedociągnięcia zauważyłem. Ciekaw jestem, co na to powiatowi urzędnicy, któym droga podlega.

Na początek Mamy skrzyżowanie ulicy Pomorskiej z ul. Legionów. Widzimy tu znak D-6b (przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów spełniający wymagania określone przepisami o ruchu drogowym. Znak wyznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych i przejeżdżania rowerzystów w poprzek drogi). Wcześniej był tam znak D-6 (Przejście dla pieszych).

 

 

W tym samym miejscu widzimy  oznakowanie poziome a może raczej połowę takiego oznakowania - P-11 (Znak oznacza wyznaczony na jezdni przejazd dla rowerzystów. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździ). Nasuwa się pytanie: dlaczego (jeżeli jest tu przejazd dla rowerów) nie zostały przy okazji poprawione zjazdy dla nich które powinny mieć wysokość do 1 cm. Obecnie są sporo wyższe,  

 

 

Skrzyżowanie ulicy Słowackiego z ul. Legionów/ Sytuacja taka sama, jak opisana wyżej. Dodam że, w Tomaszowie jest bardzo dużo znaków B-18  (zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 2, 5 tony).  Wypada zamieścić w tym miejscu krótkie wyjaśnienie znaczenia tegoż znaku. Znak B-18 stosuje się przed odcinkami dróg, których nośność jest niewystarczająca dla przejazdu pojazdów dopuszczonych do ruchu bez ograniczeń. Na znaku podaje się wartość wynikającą z rzeczywistej nośności obiektu lub drogi.

 

 

Teraz warto rzucić okiem na zakaz wjazdu w ulicę Rolną. Dlaczego na tym skrzyżowaniu wymalowano linię P-1e linia pojedyncza przerywana-prowadząca szeroka którą stosuje się do oddzielenia przeciwnych kierunków na skrzyżowaniach. Powinna być tam linia P-3b (jednostronnie przekraczalna).

 

 

Skrzyżowanie z ul. Dąbrowską i Smugową brak jest linii P-12 (linia bezwzględnego zatrzymania)

 

 

Skrzyżowanie z ul Słowackiego brak jest linii P-13 linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów.

 

 

Osobnym pytaniem jest: dlaczego te wszystkie linie tak szybko się wycierają i dlaczego ich w nocy praktycznie nie widać.  W stosownym rozporządzeniu napisano dosyć jasno, że znakowanie poziome powinno charakteryzować się:

— dobrą widocznością w ciągu całej doby,

— wysokim współczynnikiem odblaskowości - również w warunkach dużej wilgotności, np. podczas opadów deszczu,

— zachowaniem minimalnych parametrów odblaskowości w całym okresie użytkowania,

— odpowiednia szorstkością zbliżona do szorstkości nawierzchni, na której są umieszczone,

— odpowiednim okresem trwałości,

— odpornością na ścieranie i zabrudzenie,

— szybka metoda aplikacji, uwzględniającą równie wymogi ekologiczne.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
x 18.12.2019 14:41
Kto to odbiera? Znacie nazwiska osób odpowiedzialnych?

urzędnik 18.12.2019 21:10
Sama śmietanka Dyrektorzy kierownicy naczelnicy wydz. ruchu drogowego ksiądz i.t.d..

Ajdejano 18.12.2019 14:14
Do "Ryś" i "Rolnik". Też pracowałem jako urzędas, ale znacznie krócej niż Ty - rolnik. I też się napatrzyłem na tę niemotę i durnotę oraz "tumiwisizm" urzędników. Ci ludzie (90%) to urzędasy, który wszystko wisi i swoje urzędowanie traktują tak: 1/ 7:30 - podpisanie listy obecności, 2/ 8:00 - rozłożenie na biurku jakichkolwiek papierów, aby było widać, że się pracuje i pierwsza kawka oraz pogaduszki, 3/ 9:00 - 12:00 - udawanie że pracują (głównie przewracanie papierków i zapoznanie się z najwyżej dwoma dokumentami), 4/ 12:00 druga kawka i pogaduszki albo krótki wypad na zakupy do godz. 13:00 - 14:00, 5/ 14:00 - pilny powrót do urzędu, patrzenie na zegarek - kiedy wreszcie będzie ten "fajerant" i powolne chowanie do biurka papierów, które rozłożyli rano. Kodeks kpa określa terminy załatwiania spraw. Jednak ten kodeks wymyślili prawnicy i parlamentarzyści. Sęk w tym, że zarówno jedni jak i drudzy - to kompletni durnie, bęcwały. Dlatego ci durnie i bęcwały, dali dla swoich kolegów urzędników - również bęcwałów w tym kpa odpowiednie furtki, które dają urzędasom możliwość przedłużania załatwiania spraw w nieskończoność. I nawet specjalnie nie tłumaczą się nikomu - dlaczego olewają swoje obowiązki. I ci półprzestępcy (przynajmniej cywilni) urzędnicy, właśnie dlatego mają możliwość bezkarnego migania się od pracy. Tak: mało zarabiają. Ale czy ich zarobki mają się równać z zarobkami przedsiębiorców, którzy to przedsiębiorcy, dymają na tych nierobów - urzędasów ?!?! Jak im się nie podoba - wypad na prywatną działalność!!! Wtedy popróbują tego prywatnego "raju".

Rolnik 17.12.2019 21:21
Brawo Ajdejano ! Byłem sam urzędnikiem 46 lat, ale co przeszedłem w starostwie w związku ze skrzyżowaniem ul. Legionów - Rolna to przechodzi ludzkie pojęcie. Urzędnicy ZDP przeczołgali mnie dokładnie. Woda spływająca z ulicy Rolnej stoi non stop pomimo że została wybudowana kanalizacja deszczowa w ul.Legionów. Urzędnik nadzorujący budowę ulicy nie wiedział, że w tym miejscu jest wybudowana kanalizacja deszczowa. Gdy im oświadczyłem, że woda nie może płynąc pod górę co znajduje się w projekcie to oświadczyli mi że chyba oszalałem(chyba wierzą że może).A cała sprawa rozbiła się o przeniesienie kratki ściekowej o 150 cm.

Pieszy 17.12.2019 19:20
Ja zapraszam na ulice obok: ul. Smugowa odcinek jednokierunkowy, tu są dopiero cuda

Adam N. 17.12.2019 21:28
Daj mi jeszcze chwilę opisze to bo to się nadaje do absurdów drogowych number 1 :)

Ajdejano 17.12.2019 14:18
Do "Taksówkarz": dlaczego nie pracuje w urzędach ? Temat jest prosty: czy normalny człowiek będzie chciał pracować z nie normalnymi? No, chyba nie. Uważam, że w każdej gospodarce, ludzie normalni, czyli myślący, prowadzą swoje firmy, sami decydują o swoim życiu. Urzędnicy do takiej kasty nie należą. To są odpady społeczne, które żyją tylko na garnuszku innych. Oni nie potrafią czegokolwiek tworzyć, oni nie potrafią nawet stosować przepisy, które im ktoś pod nos podstawia. To banda nierobów, której zasadą jest: nie narobić się i zarobić. Tak więc, nie dziw się, że Autor powyższego tekstu nie pracuje w żadnym urzędzie.

Ryś 18.12.2019 07:43
Widać parę osób zabolało. Mocno ale w punkt. Dodać należy, że jedna z przyczyn takiego stanu rzeczy jest słaba płaca.

Taksówkarz 17.12.2019 11:03
Dlaczego nikt z zarządców tej drogi nie panuje na nią cały czas coś jest źle robione, kto ja odbiera po skończonych pracach chyba ludzie którzy powinni się na tym znać ale jak widać jest odwrotnie.Dlaczego autor nie pracuje dla miasta czy powiatu.

m 17.12.2019 15:13
"kto ja odbiera po skończonych pracach chyba" ta osoba lub osoby powinny otrzymać natychmiast kary nie tylko ustne, ale i finansowe (napraw szkody). W dalszym postępowaniu muszą być odsunięte od sprawowania nadzoru i odbioru robót (istnieje podejrzenia ...).

XyZ 17.12.2019 06:07
W punkt !!! Brawo !

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama