Rodzaje materacy 200x200 cm

  • 17.12.2019, 11:50
  • Mariusz Strzepek
Rodzaje materacy 200x200 cm
Zakup nowego materaca najlepiej potraktować jako inwestycję w swoje zdrowie oraz kondycję kręgosłupa. W sklepach dostępne są materace 200x200 cm, które gwarantują komfort i przestrzeń parom śpiącym razem. Tak szeroki materac jest rozwiązaniem idealnym, jeśli tylko pozwalają na nie warunki lokalowe. Niekiedy asortyment materaców wydaje się być jednak zbyt szeroki i trudno jest podjąć właściwą decyzję. Jaki model materaca najlepiej wybrać dla siebie?

Materac 200x200 z najlepszych surowców

Decydując się na taką inwestycję, na pewno warto zwrócić uwagę na jakość oferowanego produktu. Na przykład materac z prawdziwego lateksu będzie funkcjonalny przez długie lata, ale ten z niewielką jego zawartością szybko się zużyje i odkształci, tracąc swoją elastyczność.

Producenci oferują zazwyczaj materace:

  • bonellowe,

  • kieszeniowe i Multipocket,

  • termoelastyczne,

  • kokosowe,

  • lateksowe,

  • profilowane.

Często dostępne są również materace nawierzchniowe oraz dwustronne. Te ostatnie są ciekawym rozwiązaniem w przypadku materaców małżeńskich, ponieważ zapewniają właściwy komfort obojgu użytkownikom.

Materace 200x200 o różnych stopniach twardości

Najważniejszym parametrem każdego materaca, niezależnie od jego rozmiaru jest zawsze stopień twardości. Wygodę postrzegamy subiektywnie, ponieważ każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, ale też jesteśmy w inny sposób zbudowani. Osoby o niewielkich gabarytach powinny wybierać raczej materace miękkie i średnio twarde, a te wysokie lub o większej masie ciała zdecydować się na materac 200x200 twardy, a nawet bardzo twardy. Każdy producent, jak na przykład Sweetsen.pl informuje klientów o tym, jakie są granice wagowe dla danego produktu, aby był idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika.

Większość par wybierających materace w tym komfortowym rozmiarze rozważa zakup materaca kieszeniowego, ponieważ niweluje on efekt falowania i nie odczuwa się śpiąc na nim ruchów drugiej osoby. Można więc pozwolić sobie na spokojny i bardzo wygodny sen. Tego typu materace cechują się też bardzo dużą trwałością i wytrzymałością.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe