Protestowali w obronie Sądów

  • 19.12.2019, 15:39
  • Joanna Sztymelska
Protestowali w obronie Sądów
W środę wieczorem przed Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. przyszło około sto osób protestować przeciwko przyjęciu ustawy mającej ograniczyć swobodę wypowiedzi sędziów. Podobne protesty odbywały się w wielu miastach w Polsce. Organizowane były głównie przez opozycyjne ugrupowania partyjne. Politycy uważają, że proponowane zapisy są niezgodne z Konstytucją RP. Dyskusja na ten temat toczy się w mediach ogólnopolskich od co najmniej kilkunastu dni. Dzisiaj opozycja miała szansę projekt zdjąć z porządku obrad Sejmu. Zapewne by się tak stało, gdyby posłowie uczestniczyli w obradach. Na sali obrad było obecnych jedynie 193 parlamentarzystów opozycyjnych. Pozostali pokazali swoim wyborcom... plecy. Zachowanie takie trudno nawet komentować. Kandydat na Prezydenta RP, Szymon Hołownia, odsyła do wydruków z posiedzenia z Sejmu, gdzie można zapoznać się z listą brakujących w czasie głosowania posłów. Okazuje się, że we wszystkich politycznych kłótniach i sporach, w które wciągani są Polacy, chodzi nie o to by problemy rozwiązywać, ale wywoływać emocje, przede wszystkim te negatywne. Zaczęło się od politycznej kolędy a skończyło na okrzykach "Precz ze Starostą". Kampania nienawiści trwa... Czekamy na kolejnego Adamowicza? Wszystko na to wskazuje

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Protestujący
Protestujący 22.12.2019, 20:18
..jakie sądy...taki protest...
AK-47
AK-47 21.12.2019, 21:13
Po obejrzeniu filmiku stwierdzam: The Voice Senior - eliminacje powiatowe....
..
.. 22.12.2019, 14:24
Spora czesc byla przygotowywana wczesniej. Za ladnie to spiewanie wychodzilo jak na spontaniczne zgromadzenie.
Ajdejano
Ajdejano 21.12.2019, 18:39
Do draculi i jemu podobnych - od godz, 15 wczoraj: ta sama wioska - szkoda czasu.
Pelagia
Pelagia 21.12.2019, 00:03
Tak patrząc na wielu protestujących ludzi jest mi zwyczajnie smutno, historia pokazuje kim są, a teraźniejszość zatrważa.
FK
FK 20.12.2019, 19:41
szkoda czasu na takie osobistości - filtry , kreowanie wizerunku . Kabaret .
...)
...) 20.12.2019, 16:07
ile płacili za uczestnictwo??
alimenciarska elita
alimenciarska elita 20.12.2019, 18:43
Po "małpce" z możliwościa zamiany na jabola.
Ajdejano
Ajdejano 20.12.2019, 12:16
Do "Vlad_Palovnick" na różowo wczoraj 22:02.
Zadałeś pytanie i "Kożuch Wilka" obszernie Ci odpowiedział. No i co Ty na tę obszerną odpowiedź bekniesz ? Jakąś wielką ciszę zauważyłem....
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 20.12.2019, 21:03
Już zadawałes to pytanie.
Obszerność wpisu na który się powołujesz najwyraźniej cię zgubiła.
Napisz mi, jaka według ciebie wynika z niego odpowiedż na mój wpis. Warunkiem jest byś rozpoczął od dokładnego cytatu tego co zapisałem "na różowo wczoraj 22.20".
Zasyłam stosowne wyrazy.
👅
👅 20.12.2019, 15:13
Ajdejano nasz stróżu poprawnej pisowni (zwykle gdy brakuje Ci argumentów), dlaczego używasz niepoprawnie cudzusłowu?
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 21.12.2019, 00:01
Za to słucha oczami, bo zauważa ciszę. Doceń lirykę wypowiedzi
m&m
m&m 20.12.2019, 09:37
Oj ludzie, ludzie. Nastaliście się i nic z tego nie wyniknie. Ci, którzy napędzają całą zadymę nawet nie potrafili się zebrać na głosowanie, żeby odwalić sprawę w intencji której protestowaliście. Nie chodzi o to żeby coś przewalczyć, tylko żeby gonić króliczka i badać sondaże. A naród niech się hamra. Wolne sądy? Wolne, to one są. W działaniu i dochodzeniu sprawiedliwości. Każdy wie jak jest. Co tu bronić? Co mnie obchodzi gadanie, że niby władza może wpływać na sąd? I co zwykły obywatel będzie miał przesrane? A teraz, to do sądu przeciętny Polak po sprawiedliwość chodzi i dostaje? A ktoś z kasą i władzą boi się jak zwykły obywatel? Czemu sędzia ma mieć jakiś immunitet pozwalający uchodzić bezkarnie z sytuacji, gdzie zwykły człowiek jest karany bez litości? Czy rzeczywiście nie można powiedzieć, że to kasta wyrosła jeszcze w zeszłym systemie, obarczona obrzydliwym poczuciem wyjątkowości, nietykalności i buty? Kodziarstwo gada o konstytucji, a sędziowe łamią ją wprost angażując się w polityczny spór. Czyli my możemy, bo mamy powód, a oni to hitler i stalin w jednym... Nie wiem i jakoś się nie łudzę, że Pis się wziął za sądy z krystalicznie czystych pobudek, ale szczerze? Mam to gdzieś, bo ten cały system i tak się nadaje do wyp... w kosmos. Mają zwykłego obywatela głęboko tam, gdzie światło nie dochodzi. Szkoda tylko, że niektórzy nie rozumieją, że stają się pożytecznymi idiotami, których wykorzystuje się do bredzenia, przez jedną stronę konfliktu, która z demokracją i praworządnością ma dokładnie tyle samo wspólnego, co druga strona. Szkoda, że to idzie w świat, bo oczywiście jest to pretekst, żeby dowalić naszemu krajowi, przez co tracimy wszyscy.
wnuczek dziadka z Wehrmachtu
wnuczek dziadka z Wehrmachtu 20.12.2019, 09:28
Herr Tusk raz - dwa zrobiłby z tą hołotą porządek. Przy użyciu ciał stałych (pały, broń gladkolufowa), ciekłych (armatki wodne) i gazowych (gaz łzawiący). W ramach demokracji, rzecz jasna.
Gre
Gre 20.12.2019, 07:40
Tu nie chodzi o obronę niezależności sądów. Tu chodzi o obronę sądów podpożądkowaną polityce. Tu chodzi o odpolitycznienie sądów i to tak trzeba rozumieć. A co robi PiS i pan Ziobro? To jest chore. Tak, potrzebne są zmiany ale nie takie.
AK-47
AK-47 20.12.2019, 16:51
O odpolitycznienie sądów tu chodzi?.....To do tej pory były polityczne?.....I nikt do tej pory się nie zorientował?....Przez 30 lat???
Niezależność sądów to nie to samo co bezkarność! I tak to trzeba rozumieć!
?
? 20.12.2019, 07:58
Sedzia trollujacy, albo podjudzajacy Lisa do atakow politycznych to dla Ciebie jest OK?
amunaki
amunaki 20.12.2019, 07:02
ludzie po co bronić sądów ? niech się sami bronią , niech odpowiedzą za wszystkie pomyłki i przekręty!!!! a tu paru krzykaczy kabarecik robi , wstyd że w Tomaszowie mamy takie towarzystwo !!!
Jacek Stawiany
Jacek Stawiany 20.12.2019, 00:56
Ja, Jacek Stawiany wspieram protest przeciwko projektowi ustawy dyscyplinującej sędziów. Ludzi którzy komentują anonimowo uważam za tchórzy.
!
! 20.12.2019, 20:23
Ty nasz odważny, super bohaterze sędziowski, niczym Batman forever... reszta to tchórze... i se niestety nie podyskutował konstruktywnie.
k
k 20.12.2019, 07:59
Ludzie się boją - bo są wyśmiewani przez protestujących - nazywani są pisowską hołotą, ćwierćinteligentami itd - na fb pod art można np przeczytać komentarz kogoś z anonimowym zdjęciem, że to, że potrafi napisać komentarz stawia go wyżej niż człowieka, który z nim pisał. Gardzicie ludźmi - nie dziwcie się więc reakcjami,
nie chodzę na pokazy garnków ani pościeli
nie chodzę na pokazy garnków ani pościeli 20.12.2019, 12:01
Łuczak jest szczególnie pełnym inteligentem, po tych studiach rolniczych, a teraz handlu filtrami.
Mylą ci się Łuczaki
Mylą ci się Łuczaki 20.12.2019, 19:32
A. Łuczak - Nowoczesna - jest kobietą, a P. Łuczak - PO - jest mężczyzną.
Jacek Stawiany
Jacek Stawiany 20.12.2019, 08:41
Zapraszam do konstruktywnej dyskusji bez podziału na "my" i "wy", wszyscy jednak żyjemy w jednym kraju.
?
? 20.12.2019, 07:51
Szykanowalbys tylko? Czy od razu pod dom podjechał?

Ja mam ci sie tlumaczyc jako sasiad/podwladny/okradany przez pracownika pracodawca, bo popierem reforme sadow i po 30 latach oczyszczenie?
Co to za roznica jak sie nazywam?
Jacek Stawiany
Jacek Stawiany 20.12.2019, 08:48
Zapraszam do konstruktywnej dyskusji bez podziału na "my" i "wy", wszyscy jednak żyjemy w jednym kraju. Jeżeli okradał Cię pracownik.... kodeks karny się nie zmieni, ale jeżeli sędzia lub prokurator w mowie powie coś złego o ustroju państwa lub skrytykuje np. kodeks karny może dostać większą karę (wydalenie z zawodu) niż złodziej który Cie okradł.
Strong
Strong 20.12.2019, 14:15
... b.dobrze, gdyż sędzia nie jest od politykowania, demonstrowania itp. tylko niech zakłada togę i bierze się sumiennie do roboty, zgłębiania akt spraw, wydawania sprawiedliwych wyroków i pisania terminowo ich uzasadnień... a nie dłubie w nosie, a uważa się za nie wiadomo kogo. Najbardziej ich boli, że ktoś odważył się ich ruszyć, tych nigdy nie do ruszenia, do tej pory. To jest ból nie do zniesienia dla nich - zniewaga. No i będą odpowiadać dyscyplinarnie kolejny ból. Furtka istniała, ale czy ktoś kiedyś słyszał o ukaraniu sędziego dyscyplinarne... to jak YETI. Jeżeli się nie nadaję to niech go wywalą ze stołka na zbity pysk, jak z każdego innego zawodu po przeprowadzeniu odp. procedury.
?
? 20.12.2019, 11:59
Wszystko zależy od tego czy czuje się Pan Polakiem (?)
Ludzie - ktorzy w mojej ocenie - nigdy tak naprawde nie pracowali. Przykro…
Ludzie - ktorzy w mojej ocenie - nigdy tak naprawde nie pracowali. Przykro mi. Taka prawda. 19.12.2019, 22:04
100 osob pada tez w innych nie zwiazanych z NT miejscach.

To co? Wszyscy sie myla? Po wideo zreszta tez widac 70-100 osob.
Glownie emeryci, "Ewa Radzi" wizażystka(?), w sumie nie wiadomo jak nazwac to co robi (z czego sie utrzymuje? To sa takie nauralne pytania).

Pan Pawele Łuczak - no to samo. Jezdzi audi, a sprzedaje filty do kranow :) wiadomo, ze nikt z wlasnej woli czegos takiego nie kupi. Skad to calkiem swieze audi? Dieta radnego powiatowego to jest pare groszy.

Mowiac krotko, panie i panowie demokracji badzcie odrobine spojni i wymyslcie jakas w miare wiarygodną odpowiedz na proste pytanie: skad macie pieniedze?
.
. 19.12.2019, 21:39
Fakty: 100 osób.

Reszta to dęcie tematu.
Wsrod twarzy przede wszystkim ludzie ktorzy potracili osobiste korzysci, w zwiazku z uwolnieniem roznych profesji lub zwyczajnie stanowiska.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.12.2019, 22:02
Podaj jakie osobiste korzyści utracili i nazwiska tych utracili. Od przyklejania etykietek bez pokrycia jest Ajdejano.
Kożuch Wilka
Kożuch Wilka 20.12.2019, 00:58
Wypychanie pod topór czerwonego sądu ( co najmniej 700 - słownie: siedemset osób z komunistyczną przeszłością na różnych szczeblach sądów w Polsce. Ilu powiązanych rodzinnie a la Tuleya z mamą z Moskwy?), który za „zniesławienie” skazuje niemal z automatu, tak jak wybrańców z czerwonych domków uniewinnia za potrącenia (często zwyczajne zabójstwa), na pasach to typowa metoda.

A wyroki za zniesławienie, najczęściej na podstawie jakiegoś kruczka, a i bardzo często po prostu na rympał. Jesteś winien, bo masz zle dobraną marynarkę, chłopski ryj, nie wiadomo właściwie o co ci chodzi, skoro nie naruszono bezpośrednio twoich materialnych interesów.

Janek Śpiewak, który skutecznie leczy mnie z antysemityzmu najlepszym przykładem. Tak! To jest polski inteligent. W Tomaszowie – w moich oczach – jest nim Pan Mariusz Strzępek. Masa rzeczy robiona pro publico bono. Narażając się
na ogrom nieprzyjemności. To nie chodzi o krzykactwo, to nie chodzi o pomstowanie na kogoś. Ale jeśli opisuje się jakieś zjawisko dotyczące sporej grupy ludzi i za to są szykany sądowe. No to przepraszam bardzo, to jest sprowadzanie większości społeczeństwa do roli „robolskiego bydła”, które ma się nie zastanawiać nad otaczającym go światem tylko zaspokajać instynkty i bez szemrania tyrać, tyrać i tyrać. Nie wiadomo po co właściwie. Większość do końca życia nie utyra na podstawy życia czyli własne mieszkanie. Jeśli programy rządowe nie będą efektywnie forsowane (łącznie z wywłaszczeniami kułactwa)

To, że w tym niesprawiedliwie urządzonym „ładzie” który postkomuniści ugadali sobie między sobą, pojawiają rysy, że coraz więcej ludzi dostrzega potrzebę korekty, a co najważniejsze coraz więcej ludzi PRZESTAJE SIĘ BAĆ. To jest coś pięknego! W moim życiu widzę to po raz pierwszy. Solidarności nie mogę pamiętać, a to jest coś w ten deseń. Do tej pory rzeczywistość jawiła się jak mgła wymieszana ze smogiem dzisiaj rano. Bez szans
Perspektywa jak tych milionów która zdechła ciągnąć te bloki skalne pod budowę piramid.
Tyle, że po nich anonimowych tyraczach, których życie było nie warte splunięcia, coś przynajmniej zostało. Po polskich 30 latach kapitalizmu po tych liberalnych magach „pinindzy ni ma i nie bedzie” zostaje podeptana blacha falista budowli modelu w tydzien buduje, w tydzien sie rozpada.

To sie zmienia. Miejmy nadzieje, że na Ukrainie się sytuacja w końcu ustabilizuje i bęc

Mnie to pokrzepia, dodaje siły.
Wzory są bardzo ważne.

Zatem roztropnie odpowiadając na Twoje pytanie. No taki Pan Arkadiusz Gajewski biadoli nad zniesieniem licencji na biura podatkowe.
To nie jest zrzucenie monopolu? Dziś może prowadzić je każdy. Matura chyba jest tylko wymagana. Wolnorynkowcy pełną gębą, obrońcy sędziów, demokracji czego tam jeszcze idealistycznie brzmiącego, a jak się człowiek zaczyna przyglądać to widać PRYWATA i oby moje brzucho pełne było. Ewentualnie baba miała gdzie spokojnie papiry przekłądać, otyła przed trzydzietką latorość też miała względnie pewną przyszłoć. Fuck it! To jest usługa jak każda inna.

PS Arek, przepraszam, ale nie ma do Pana szacunku, to chociaż tak to wyraże? Sąd? Za zdrobnienie imienia? No to dawaj.
Nie ma co kasować postów akurat to mam wiarygodnie i po podpowiedziach prawnika z prawdziwego zdarzenia, nie tak jak ty po administracji, to akurat mam zarchiwizowane.
Jacek Stawiany
Jacek Stawiany 20.12.2019, 01:18
Dobrze napisałaś z "jajem" jestem bardzo ciekawy odzewu...
Kożuch
Kożuch 20.12.2019, 03:10
trochę „spod palca”, za dużo emocji. Ale z grubsza podtrzymuje.

Uzupełnienie
Z Ukrainą. Chyba jak większość z nas, życzę im by jak najszybciej praca pozwalała przeżyć tam. To jest Naród z silną samoświadomością. Miłosz to opisał w Wycieczce czy tam Podróży w XX-lecie.
Potwierdza kultura (rap, czy coś co jest tylko u nich hardcore rap), media – robione w dużo trudniejszych warunkach niż u nas, a bardzo bezkompromisowe.

Zasługują na swoje bezpieczne państwo.
(bo na przykład z Białorusinami jest zupełnie inaczej. Zupełnie)

Ja ich wyganiać z Polski nie mam zamiaru, ale większość sama – w wiarygodnych relacjach – twierdzi, że swoją przyszłość widzą u siebie.

To nie jest tak, że gdy zarabiasz parę złotych czy ojro więcej, to rekompensuje ci wszystko. Oderwanie do języka, obyczajów czy nawet krajobrazu. To są ważne rzeczy. Siedzisz potem 20 lat w UK, potem – właściwie z dnia na dzień – tamtejsze społeczeństwo przypomina Ci, że jesteś niechciany.

Gdy jest kultura, poczucie godności, większość przetrzymuje nawet trudniejsze warunki socjalne. Tyrka jak na polu w oczekiwaniu na własną chałupę. Krok po kroku.

A skoro ich tu nie będzie już aż tylu, to i możliwości wyzysku będą rzadsze.

Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi.
Karpik1
Karpik1 19.12.2019, 20:31
Nie ważne już teraz ilu było.Wazne jest to że zostali olani.
!
! 19.12.2019, 21:34
Też prawda.
Ajdejano
Ajdejano 19.12.2019, 16:44
A tak, prawdę pisząc: kto to jest ta p. Sztymelska ??? Może nam ktoś na tym portalu wyjaśnić ?!
℅
21.12.2019, 05:06
Pani dziennikarka, ktora tych dziwakow nam utrwalila na nagraniu. Autorka wielu fantastycznych realcji. Szczegolnie z wykladow historycznych.Polecam wpisanie nazwiska na You Tubie. Tsa nasze tomszowskie zasoby audiowizualne. W regionie najlepsze, łącznie z Łodzią podliczajac, bo choc to duze miasto to niezwykle plebejskie. Nasz Tomaszow powinien jakies warsztaty medialne dla nich zrobic. Bez kiu.

Cos nie zala sie w tym roku na szykany "fotografowanie z nieoznakowanych samochodow" W tamtym roku tak mowili. Ze Kaczor reaktywowal SB i ich fotografowano zza węgła. Czesc z nich pewnie mierzy swoja miarka. Sami tak robili, to teraz kazdego podejrzewaja.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.12.2019, 22:04
Zapytaj googla.
SA.
SA. 19.12.2019, 16:43
Około 100 osób to chyba zbyt duże zaokrąglenie do całości?
Bliżej było raczej do 60, a 70 to już max z zabezp. policjanrami. Faktycznie jeżeli chodzi o to, by odhaczyć takie zebranie w m. publ. to ono się odbyło. Raczej nic ponadto. Standard, trochę pohukiwania jak w lesie i do domu.
Ajdejano
Ajdejano 19.12.2019, 16:41
Do Joanna Sztymelska: ten tekst, pisany grubym drukiem, to jest tekst, który pani sama podłożyła sobie pod nogi.

Daliście czerwoniaki ciała. I BARDZO SIĘ Z TEGO CIESZĘ.
Ile jeszcze musicie ponieść sromotnych klęsk, abyście uwierzyli, że dla Polaków - jesteście zwykłymi badziewiakami ???
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.12.2019, 18:00
Dla mnie nie tu większego badziewiaka, januszacebularza jak ty. Jesteś archetypem (trudne słowo) Polaka Cebulaka.
Powinno się ogłosić na tym forum sondę kto mysli tak samo. I nie przez "unlike" postów bo już wiemy że opalcowałeś metodę kilkukrotnych strzałow "unlike" i "like" w ten sam post.
Obiecuję że po raz pierwszy i ostatni spróbowałem się zbliżyć do twojego poziomu.
Amen.
Buziaki 😎
AK-47
AK-47 19.12.2019, 16:41
Poseł Klimczak twierdził w TVP, że w Tomaszowie protestujących było 10 razy więcej podczas ostatnich protestów dwa lata temu. Skoro jak redakcja pisze było ok 100 protestujących to dwa lata temu było....10 osób?
W
W 20.12.2019, 09:07
ticie widzieli 200;) Ale i m się czasem różne rzeczy wydają...
Ja
Ja 19.12.2019, 22:13
Tak było mam zdjecia
AK-47
AK-47 19.12.2019, 16:45
Coś mi pocięło wypowiedź. Powinno być: Poseł Klimczak twierdził w TVP, że w Tomaszowie protestujących było 10 razy więcej niż podczas ostatnich protestów dwa lata temu. Skoro, jak redakcja pisze, wczoraj było ok. 100 protestujących to dwa lata temu było....10 osób?
!
! 19.12.2019, 17:20
Klimczak uprawia tzw. propagandę na wyrost. Co powie w TV pójdzie w eter i się niesie, a rzeczywistość sobie.
Ściemnia ile wlezie. Na filmiku przecież widać ile było osób. Propaganda PSL-u.

Pozostałe