Uchwalony budżet na 2020 rok

  • 21.12.2019, 19:40
  • Joanna Sztymelska
Uchwalony budżet na 2020 rok
Na XV sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, która odbyła się w środę, 18 grudnia 2019 roku, radni jednogłośnie uchwalili budżet na 2020 rok. Niestety w projekcie przewidziano ponad 14 milionowy deficyt kwoty kredytów przekroczą 20 milionów złotych. Niestety w budżecie brakuje nowych inwestycji i programów finansowanych z środków unijnych. W dyskusji stanowisko na temat uchwały, jako jedyni przedstawili radni KWW Marcina Witko.

- Będziemy glosować za przyjęciem budżetu na 2020 rok. Nie jest to jednak budżet naszych marzeń. Przedstawioną nam uchwałę dosyć wnikliwie przeanalizowaliśmy i mamy sporo uwag. Jednak członkowie naszego Klubu zglosili sporo wniosków, do których Zarząd w dużej mierze się przychylił. Przyjmujemy to w drodze kompromisu i liczymy, że i w pozostałym zakresie zostaną one wykonane. Liczymy na dialog i częstsze rozmowy z naszym Klubem i współpracę w całym kolejnym roku budżetowym - mówił Mariusz Strzepek

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wśród wniosków radnych znalazły się te dotyczące ochrony zdrowia, a więc doposażenie oddziału położniczo-ginekologicznego w kwocie 50 tysięcy złotych (wniosek obejmował 100 tysięcy), przygotowanie projekt budowy nowego centrum Psychitryczno-Odwykowego oraz terapia uzależnionych od alkoholu mieszkańców domów pomocy społecznej. Radny Grzegorz Glimasiński wnioskował o budowę drogi w gminie Rzeczyca.

Wśród zadań inwestycyjnych znalazły się po raz kolejny: budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, termomodernizacja budynku szpitala przy ulicy Niskiej, modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 8 przy ulicy Nadrzecznej, modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego w "Samochodówce" 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PiS
PiS 23.12.2019, 19:07
Super. Nie szanuje tusks
Pegaz
Pegaz 23.12.2019, 08:27
a obwodnicę za 120 mln chce budować , a na szpital nędzne 50 tys zł rzucił - władza w pełnej okazałości- idzie w nędzę
tom
tom 22.12.2019, 17:00
Może by pan Macierewicz pomógł znależć te parę milionów! Taki był niedawno w mieście aktywny...
T.m.
T.m. 23.12.2019, 11:07
Mysle ze bardziej aktywna byla pani wedrowska lakalny dzialacz wiec tu jest szansa:)byla nawet jak jej nie bylo;)
T.m.
T.m. 14.01.2020, 16:29
Wojt gminy ujazd niech dolozy wkoncu wspieral pana telusa i pania wedrowska niech sie zlorza:)
mieszkaniec powiatu
mieszkaniec powiatu 22.12.2019, 00:02
Radny z Rzeczycy , mam taką prośbę. Więcej wypracować i pozyskać , wtedy będzie z czego brać.
kicay
kicay 21.12.2019, 23:04
Od kiedy to Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 8 przy ulicy Nadrzecznej nosi tę nazwę, bo chyba coś przeoczyłem. Kiedy przyjęto uchwałę zmieniającą nazwy szkół ponadgimnazjalnych na ponadpodstawowe?
MS
MS 22.12.2019, 22:31
Z premedytacją tak piszemy. Zmiana za chwilę będzie a frazy szykowane są pod naszą wyszukiwarkę
szczęśliwy ignornat
szczęśliwy ignornat 22.12.2019, 00:43
Nie wiem i nawet nie będę szukał. Rzeczywistość się zmieniła, więc dobrze, że piszą tak jaka jest.

Jeśli już bawić się w język prawniczy (a to zazwyczaj oznacza braki w formalnym wykształceniu piszącego i kompleksy z tego wynikąjace, zagłuszane sadzeniem języka eksperckiego, często pseudoeksperckiego, w co drugim akapicie ), jeśli już się w to bawić gdzieś w didaskaliach.

kicay
kicay 22.12.2019, 22:29
Przepraszam - przejęzyczenie. Oczywiście nie Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych (bo taki jeszcze istnieje) tylko Zespół Szkół Ponadpodstawowych (bo takiego w Tomaszowie nie ma - o ile mi wiadomo). Nie znalazłem uchwały zmieniającej nazwę tej szkoły co winne być zrobione już kilka miesięcy temu (o ile dobrze mi wiadomo). Tak więc - nie mamy już gimnazjów - ale za to mamy szkoły ponadgimnazjalne. No i dobrze bo w Niemczech i jeszcze kilku innych krajach takie szkoły istnieją -- czyli nabór będziemy mieć z tamtych rejonów. A co z dziećmi z naszego powiatu? No cóż - pójdą do liceów.

Pozostałe