Jedna oferta na karetkę dla szpitala. Będzie Mercedes

  • 29.10.2017, 10:47
  • Mariusz Strzępek
Jedna oferta na karetkę dla szpitala. Będzie Mercedes
W sierpniu br. zapadła decyzja, że powiat tomaszowski otrzyma 550 tys. złotych, które przeznaczone zostanie na zakup nowej karetki dla tomaszowskiego pogotowia. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej kraju dla województwa łódzkiego. Dosyć długo trwało przygotowywanie specyfikacji przetargowej.

Członek Zarządu Powiatu, Bartłomiej Matysiak,  zwracał uwagę na to, że nie może ona ograniczać konkurencji poprzez zapisy, które mogłyby wskazywać na konkretnego producenta. Specyfikacji w pierwotnej wersji nikt nie chciał podpisać. W końcu została zmieniona i ogłoszenie trafiło do Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Termin składania ofert już upłynął. Do Starostwa wpłynęła tylko jedna oferta. Mimo, że przetarg nie został jeszcze oficjalnie rozstrzygnięty z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że do tomaszowskiego szpitala przyjedzie kolejny nowy Mercedes /o ile dokumentacja okaże się kompletna i przetargu nie trzeba będzie unieważnić/.

 

Przedmiotem zamówienia publicznego, zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, jest dostawa fabrycznie nowego ambulansu sanitarnego, typu "C" wraz z wyposażeniem medycznym. Termin realizacji zamówienia: najpóźniej do 08 grudnia 2017 r.  

 

Pojazd musi spełniać wymogi normy emisji spalin EURO VI.  oraz posiadać deklarację zgodności CE wystawione zgodnie z przepisami prawa polskiego potwierdzające zgodność zabudowy medycznej z wymogami normy aktualnej PN EN 1789 w zakresie ambulansu typu C oraz zgodność wyposażenia medycznego z aktualną normą PN EN 1865;  

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe