" Betlejem to my sami"- bożonarodzeniowe jasełka w SP nr 6

  • 22.12.2019, 20:20 (aktualizacja 29.12.2019, 13:32)
  • M. Z.
" Betlejem to my sami"- bożonarodzeniowe jasełka w SP nr 6
19 grudnia, w piątkowe przedpołudnie, pachnące choinką i potrawami wigilijnymi, odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 bożonarodzeniowe jasełka.

Na tle pięknej scenografii uczniowie opowiedzieli historię narodzenia Jezusa w Betlejem, aby następnie przenieść widzów do czasów współczesnych. Scenka pokazała powierzchowność przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, która udziela się nam wszystkim. Człowiek gubi często sens narodzin Chrystusa kierując się egoizmem i brakiem wrażliwości na potrzeby innych.

Inscenizacja przeplatana była śpiewem kolęd w wykonaniu solistek i zespołów wokalnych. Nie było chyba nikogo, kto nie poczułby już prawdziwej magii świąt. Nastepnie głos zabrała pani dyrektor- Elżbieta Wilczyńska, która życzyła uczniom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom, tym czynnym i emerytowanym, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem radości, miłości, spotkań rodzinnych i budowania bliskości.

Również od Samorządu Szkolnego popłynęły świąteczne życzenia. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy. Nad przygotowaniem jasełek czuwały opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu, panie: Agnieszka Kujawska, Ewa Turlik- Kostanek, Izabela Dębińska oraz Emilia Kwaśniak.

M. Z.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe