Tomaszów w II etapie konkursu - walczymy o środki na rewitalizacje Parku „Solidarność”

  • 23.12.2019, 10:25 (aktualizacja 29.12.2019, 16:57)
  • Mariusz Strzepek
Tomaszów w II etapie konkursu - walczymy o środki na rewitalizacje Parku „Solidarność”
Tomaszów Mazowiecki z rewitalizacją Parku „Solidarność” i wieloma działaniami rozwojowymi znalazł się wśród 54 projektów, które przeszły do kolejnego etapu programu ROZWÓJ LOKALNY finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014 – 2021. Do zdobycia jest 10 mln euro.

Komitet ds. Wyboru Projektów na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających podjął decyzję o wyborze 54 zarysów projektów do II etapu naboru oraz umieszczeniu 13 zarysów projektów na liście rezerwowej.

Teraz rozpoczyna się okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.  Ten etap potrwa minimum 6 miesięcy.

To naprawdę dobre informacje na święta. Dostaliśmy wspaniały prezent jako miasto. Konkurencja była ogromna, ponad 200 miast walczyło o miejsce na tej liście. Teraz proszę wszystkich o trzymanie kciuków, bo gra się toczy o naprawdę duże pieniądze, o 100% dofinansowanie - mówi Marcin Witko

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aaa
aaa 23.12.2019, 20:54
Może warto pomyśleć o stworzeniu mini zoo w Tomaszowie, nie koniecznie na muszli i nie koniecznie ze zwierzętami na powietrzu. Można zacząć od motyli pająków węży czy papug i zobaczyć jak się to przyjmie w TM. Jeśli władze naszego miasta nie są chętni na ten pomysł to można pomyśleć o funduszu obywatelskim. Oczywiście to tylko luźna propozycja :)
stanowcze nie
stanowcze nie 24.12.2019, 09:24
NO jasne - męczmy zwierzęta dla uciechy gawiedzi! ZOO to przeżytek! A papugarnie to największe zło!
.
. 24.12.2019, 02:33
Będziesz pierwszym okazem.
.
. 24.12.2019, 02:58
ZOO, nawet malutkie to jest praca na 24 godziny, nie zabawa jak ci się wydaje.

Zresztą ze wszytkim żywym. Starą Matkę doglądam po 2-3 razy każdej nocy. Gdy jest w pokoju obok za cicho nie słyszę chrapania, to zaczynam sie martwić. Zdaje sobie sprawę, że dla części - mam nadzieje, że nadal mniejszości, patologii liberalnej w naszym społeczeństwie – życie to sztuka na paragonie. Ktoś umiera, rodzi się ktoś i „jest spoko”

Dla nas katolików, życie zawsze jest unikatowe. Każde. Nawet kota.

Nawet „bicie świni” u mojego dziadka na wsi, to był ceremoniał na który schodziło się pół wsi. By gonić oczywiście najpierw, bo świnia tak jak dzik, wbrew pozorom zwiewa szybko, ale też potem by uczcicić.

Każdy w łachach przynajmniej upranych, bo też chodziło o względy sanitarne. Tak jak na porządnych polowaniach, gdzie myśliwi są z prawdziwego zdarzenia, z kodeksem etycznym, a nie chłopi którzy w sklepie naziemnym Militaria.pl kupili sobie strzelbę, wcześniej dzięki PSLowskim znajomościom załątwili sobie pozwolenie jak Grabarczyk, bez egzaminu. No bo co tam? Był ministrem, na pewno potrafi strzelać. Omnibus.

Teraz niech się zirtyje w jakimś większym centrum handlowym. Obojętnie z jakiego powodu. Z babą się pokłoci, bachor nie zda z klasy d klasy, przeleje mu się czara goryczy gdy przed świętami będą mu jak reszcie, kazali stać w 15-minutowej kolejce...

Wy dziś zostawiacie dzieci, jedziecie na Zachód, bo tam parę euro, tylko na rozrywkę bo mieszkań tam nikt z was nie kupi nigdy, możecie zarobić. Tu zostawiacie dzieci, małżonków tam zakładacie nowe tzw rodziny. No bo co? W czym problem? Sztuka jest sztuka.

Psy do lasu na święta, eurosieroty po paru latach nawet bez transferu przez WesternUnion, niech obcy ludzie sie martwią.  „Nie interesuje mnie. Mi jest dobrze”

To jest świat bez wartości, na którego przystopowanie od 2015 roku w Polsce mamy szasnę.

Ja wybrałem, wybrałem Polskę! Mimo wszystko.
.
. 24.12.2019, 03:10
Natchnęło mnie logo widoczne na zdjęciu, które dla części Polaków nadal jest wartością
Ewa
Ewa 23.12.2019, 17:20
Piekny starodrzew w parku ale przydalyby sie nowe nasadzenia. Teznia, muszla i wistomowska fontanna, jezioro labedzie. Fontanna ku pamieci ludzi, ktorzy pracowali za darmo, po pracy, zeby uporzadkowane park XX lecia, bo to jest nazwa parku. Skad sie ta solidarnosc wziela, zo zywcem nie wiem. To byloby to, jakby ten grad pieniedzy spadl. A park piekny i komponowalby sie z Bulwarami a Wolborka laczylaby w ciag spacerowy.
bejc
bejc 23.12.2019, 15:21
Żeby tylko zostawili tę fontannę w spokoju którą ufundował min. Wistom. Już tak niewiele tego zostało z dawnych lat
poinformowany
poinformowany 23.12.2019, 12:47
I to jest świetna lokalizacja dla tomaszowskich tężni, może warto pomyśleć i zaniechać tej chorej realizacji w lokalizacji szpitala.
Ciekawość wyborcy
Ciekawość wyborcy 23.12.2019, 12:55
Pan Paweł Łuczak z PO naganiał ludz by na niego głosowali, właśnie obietnicą tężni na osiedlu za SP12. Coś wiadomo na ten temat? Ma już jakieś dryny czy co tam do tego potrzeba? Radnym jest.
ja
ja 23.12.2019, 15:17
Ma być i tu i tu :)
Ciekawość wyborcy
Ciekawość wyborcy 23.12.2019, 12:57
Tężnie, drony do zwalczania smogu i inne gadżety. Niech lud się jara. Oj, przepraszam, to nie lud! To inteligenci tomaszowscy! W czerwonych spodniach na obrady, w marynarce jak z jarmarku Europa 20 lat temu. Ale co? Nie wolno? Wolno. Tylko zależy komu.
.
. 23.12.2019, 12:36
Lubię parki, więc dla mnie to BARDZO dobra wiadomość. Kto nie lubi parków czy lasu jest z reguły też złym człowiekiem. Trochę tak jak ze zwierzętami.

Pozostałe