Konstytucja zamiast Pisma Świętego; choinkowa bombka symbol wojny

  • 23.12.2019, 14:52 (aktualizacja 23.12.2019, 17:45)
  • Lord Lud
Konstytucja zamiast Pisma Świętego; choinkowa bombka symbol wojny
W czwartek (18 grudnia) pod budynkiem Sądu w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się pikieta, która miała na celu obronę sądów. Szabel nie było, policja też nie interweniowała.

Najzabawniejszym kontrastem tej wyreżyserowanej i politycznej - był bez wątpienia  elegancko ubrany, wyczesany z grzyweczką na kogucika radny Witczak,  który w krzykliwy sposób tłumaczy Paniom emerytkom w moherowych beretach że los jego kraju nie jest mu obojętny i że ktoś go będzie atakował i zgromadzonych także. Myślę, że to jest czas, by Pan radny pomyślał o dzierżawie bunkrów na „Konwece” i ich odnowie w ramach budżetu obywatelskiego – lepiej się schronić  póki czas.  

Zastanawiałem się nad „zrzutką” pieniędzy  dla radnego Witczaka na jednym z popularnych portali, ale wydaje mi się z bunkrów tych w naszych okolicach sporo, więc głębszego sensu to ona nie ma, tym bardziej że pieniędzy w naszych portfelach nigdy za wiele.

Z tymi „beretami” sam mam już problem, bo od dekady słyszę że te mohery „kopulują” z PIS, a oglądając od czasu do czasu kanały informacyjne, a w nich pseudo strajki, mam wrażenie że średnia wieku odbiorców tych manifestów to wiek „60+”.

Faktem jest, że dzisiaj największą rozrywką naszych polskich emerytów, którzy maszerują w obronie sądów, w obronie Konstytucji i innych pierdół -  są niezbyt górnolotne programy telewizyjne - jednej z prywatnych stacji - to i takiego radnego Witczaka ktoś posłucha, bo zawsze jest to jakiś nowy rodzaj rozrywki, a że Pani Jadzia i Pan Stefan, czyli strażnicy osiedlowego porządku i przebiegu ulicznych informacji też idą  – no to w kupie raźniej.

Oglądając ten czwartkowy protest miałem nieodparte wrażenie, iż sens tego protestu miał wymiar bardzo pozytywny, a radni Platformy Obywatelskiej mieli ukryty motyw tj. poszukiwania następczyni Pani Jadwigi Kocik, która właśnie awansowała do finału pierwszej edycji The Voice of Senior, bo i niby nagle pojawiła się kolęda, którą chóralnie odśpiewano. O zwycięzcy castingu nic nie wiem, jednak wiem, że kolędy zawsze kojarzą nam się z pozytywnym przesłaniem i radosnym akcentem świąt, a często i uroczystym spędzaniem czasu. 

Platforma Obywatelska ma jednak to do siebie że potrafi obrzydzić wszystko. Od 2005 roku obrzydzała ludziom Lecha i Marię Kaczyńskich, do dnia dzisiejszego obrzydza Jarosława Kaczyńskiego, chciała i dalej będzie obrzydzała ludziom Parę Prezydencką i Premiera Morawieckiego.  W 2015 roku obrzydziła ludziom 500+; obrzydziła TVP, obrzydziła nam wiele innych  tematów z różnych dziedzin życia jak np wzrost gospodarczy sugerując wspaniałą koniunkturę. Teksty te oczywiście już słyszałem w latach 2005 -2007, więc to nic nowego.

Wracając do tematu, teraz Platforma Obywatelska stara  nam  się obrzydzić Święta i kolędy. Brakuje jeszcze, aby członkowie Platformy Obywatelskiej złożyli publicznie propozycję, iż w nadchodzące święta powinniśmy zaprezentować na stole egzemplarz Konstytucji (w obronie sądów) i odczytać przed wieczerzą jej wybrane zapisy. Bombkę i łańcuch na choince zastąpić tęczą, gdyż tęcza wg. PO symbolizuje przyjaźń, a bombka choinkowa może kojarzyć się Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, czy też choinkowy łańcuch z Jarosławem Kaczyńskim, a obaj bedąc w PiS, chcą tą wolność obywatelom Polski zabrać.   

Nie tak dawno miałem rozmowę z moimi dziećmi na temat tolerancji. Napisałem, iż tolerować pewnych tematów nie muszą, ale szanować swoich kolegów i koleżanki trzeba - o ile oni nas szanują. Powiedziałem im, że być może kiedyś będą kochać osobę tej samej płci, gdyż tego nikt nie wie, jak mu się życie potoczy i że to zaakceptuję. Powiedziałem że są rzeczy, których nigdy u nich nie  zaakceptuję, a mianowicie nie wyobrażam sobie, aby "fruwali" po ulicach i bez empatii, w imię własnego interesu  publicznie głosili głupoty - jak Pan radny i jego partyjni koledzy.

Lord Lud

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bez
Bez 27.12.2019, 12:02
nerwów. Od 2014 słyszę o prognozach upadku gospodarki, nieszczęśliwym kraju, dramatach... I nic się nie sprawdza. Dlatego traktuję to w kategorii żartu - Pan pitoli ząb go boli ;)! To nie był zły rok.
Ajdejano
Ajdejano 25.12.2019, 14:02
Do Admina: wyciął Pan mój wpis. Jesteśmy w okresie świątecznym i dlatego na razie odpuszczam temat. Jednak, powrócę do tego tematu.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 25.12.2019, 18:49
Szok
Jak z tym żyć.
Czekamy z niecierpliwością byś wrócił do tego i COŚ z tym zrobił.
Buziaki ?
?
? 25.12.2019, 19:06
:))

AK-47
AK-47 23.12.2019, 19:46
No przecież mówiłem, że to The Voice Senior-eliminacje powiatowe....Z całym szacunkiem do Seniorów i Powiatu...
:)
:) 24.12.2019, 01:34
Dobrze, dobrze niech śpiewają :)) Dwoje już tomaszowian było w TVP. Ćwiczą na ulicach, będą śpiewać w TV. Widzę duzo pozytywów tych spotkań na Mościckiego.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 23.12.2019, 17:39
Autor nienawidzi radnego Witczaka i postanowił wpisac to w kontekst wydarzeń bieżących. Za chwilę w kościele będzie przekazywał znak pokoju.
Bóg się rodzi, moc truchleje.
A u nas bez końca: Tutsi i Hutu.
Autor
Autor 23.12.2019, 18:00
Ale bzdury. Obektywne spojrzenie na bzdury ktore Pan radny wygaduje
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 23.12.2019, 20:26
Nie znam radnego Witczaka i nie chce go znać. Natomiast z-jak twierdzisz-Twojego obiektywnego na niego spojrzenia wynika, że jego jedyną wadą jest brak zalet. Nie sądzę, choć nie znam.
:)
:) 24.12.2019, 01:40
Adrian to przyszły dyrektor Sobczyk, grany przez Leona Niemczyka w serialu „W Labiryncie”

Pamiętacie? :)) Ten co wciskał te niekompetentne baby do zespołu naukowców, tylko dlatego, że te pierwsze miały wylewające się z dekoltu cyce i swoją niekompetencją dewastowały wszystkie urządzenia.

Ten sam włos, ta sama teatralność gestów.Tak, tak. To jest młody Sobczyk.

Adrian spiesz się z tym doktoratem, niedługo kolesie rodziców albo mogą przejść na emeryturę, albo rzetelniej będą się przyglądać merytoryczności dysertacji.
„W labiryncie”: Stopczyk nie Stobczyk
„W labiryncie”: Stopczyk nie Stobczyk 24.12.2019, 04:21
Docent Józef Stopczyk, wcześniej napisałem, tak jak zapamietałem to nazwisko. Docent Stopczyk! :)) Świetna rola Leona Niemczyka. Zresztą jak większość, pozytywnych i negatywnych, w tym serialu.
.
. 23.12.2019, 15:31
Jeżeli padały rzeczywiście hasła do zmiecenia starosty, to jest to podrzeganie do przemocy fizycznej i piętnowane powinno być z całą mocą. Zgromadzenie miało organizatora, więc no cóż - przydałaby się jakaś reakcja prokuratury. Koleś sprawuje swoją funkcje legalnie, nawoływanie by go zmieść... ręce opadają.

Następnym razem zaostrzając protest w celu uatrakcyjnienia imprezy, co będzie? Palenie czyjejś kukły?

Druga sprawa. Ta cała pani „Ewa Radzi”... przejrzyjcie nagranie jak ona tłumaczy, że nie profanują... ta babka jest pełnomocniczką z naszego miasta Kongresu Kobiet... logicznie nie potrfi sklecić jednego zdania.
Jako, że to było przygotowywane gdzieś, te babki śpiewają równo, mają wydrukowane plansze po których drugiej stronie jest tekst tego co śpiewają, to taki pokraczny występ samej wodzirejki, świadczy o jej poziomie intelektualnym. 2-3 zdań nie złoży w przekonywującą całość. Nie wiem – coś w deseń: „nie profanujemy kolendy, bo to jest też nasza tradycja i ma prawo ją interpretować by odpowiadała zagrożeniom w obecnej Polsce” Coś w ten deseń, a nie: nie profanujemy, bo nie profanujemy.

Karykatura feministyczna. Chcesz być postrzegana jako idiotka? Dołącz do nas.
Kolenda
Kolenda 23.12.2019, 18:05
to jest Katarzyna Kolenda-Zaleska - dziennikarka telewizyjna i radiowa, publicystka,, a to co śpiewamy w Wigilię i święta Bożego Narodzenia to są KOLĘDY.
,
, 24.12.2019, 01:43
Zamieszczałęm erratę nie wchodziło.
Widziałeś to?
Wcześniej pisałem właśnie o Zalskiej, słownik tutaj też to wstawił. Ale ciesz! PRzyłapałeś pisowskiego nieuka. Na pewno tak było jak piszesz.
Cytat
Cytat 25.12.2019, 22:59
" PRzyłapałeś pisowskiego nieuka " Trudno się z tym nie zgodzić.
ff
ff 26.12.2019, 11:12
Zgadzaj się. Ciesz się. Pieniędzy jeszcze jakiś czas nie dostaniesz. Pracuj na swoim. W jakims nikomu niepotrzebnym sklepiku, ktory zamykasz godzine - półtorej przed jak wcześniej ludziom ogłosiłaś. Czekaj powrotu jak było, by ci stary tłuścioch załatwił robotę znowu, w czym wprawdzie znasz się tak jak i na sklepiku, ale tam pinadz wplywa niezaleznie od wszytkiego. Wywloko.
Posól trochę tej swój wpis,
Posól trochę tej swój wpis, 26.12.2019, 12:45
bo co do piepr...enia, oczywiście głupot, to chyba już wystarczy przeczytać twój wpis, oczywiście z błędami.
Pomyliłeś się. Nie jestem kobietą, nie pracuję na swoim w żadnym nikomu niepotrzebnym sklepiku, W myśl powiedzenia, że książęta nie pracują, bo im kasa wpływa sama na konto.
Ty phegirdo car.

KK
KK 26.12.2019, 15:07
Tak czy siak kurek z hajsem przykrecony przynajmniej do 2023. Drzyj morde po facebooku to nawet cieszy. Pa!

Pozostałe