Umowa na budowę żłobka podpisana

  • 28.12.2019, 21:33
  • Mariusz Strzepek
Umowa na budowę żłobka podpisana
Przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Wsi do końca 2020 roku zrealizuje zadanie pn. „Utworzenie nowych miejsc opieki w Samorządowym Żłobku w Tomaszowie Mazowieckim”. Koszt inwestycji wyniesie 11 737 835,32 zł, z czego 4 379 000 złotych stanowić będzie dotacja z rządowej rezerwy celowej.

Nowy miejski żłobek, dzięki podpisaniu porozumienia ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Przodownik” w sprawie przejęcia dodatkowego terenu pod budowę, powstanie niedaleko obecnego przy ul. Strzeleckiej. Będzie to piętrowy budynek o nieregularnym kształcie, w którym znajdzie się miejsce dla ok. 140 dzieci (obecnie placówka dysponuje ok. 85 miejscami). Przewidziano w nim sześć oddziałów; w każdym ma być sala zabaw, sypialnia, jadalnia i pomieszczenia pomocnicze.

W ramach inwestycji dodatkowo planowana jest budowa chodników, parkingów (pięć miejsc, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), ogrodzenia oraz przyłącza wodociągowego.

Na ogłoszony przez miasto przetarg na utworzenie nowych miejsc opieki w tomaszowskim żłobku wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyło przedsiębiorstwo AMB Budownictwo z Koziej Woli, jednak okazało się, że i tak przekracza ona o ponad 2 888 000 złotych środki przeznaczone na ten cel przez inwestora. Aby zrealizować inwestycję, trzeba było dokonać przesunięć w budżecie miasta i dołożyć brakującą kwotę. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęto na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 28 listopada.

Umowę na budowę żłobka w imieniu inwestora, czyli Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki, podpisał prezydent Marcin Witko, natomiast w imieniu wykonawcy Krzysztof Prokop, właściciel firmy AMB Budownictwo. Przy podpisaniu dokumentów obecni byli również Tomasz Jurek, zastępca prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Inwestycji UM.

Intensywne prace mają rozpocząć się już w styczniu przyszłego roku.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 30.12.2019, 18:07
Do WuPe: chyba oglądałeś w tv reportaże, gdzie pokazywali, jak na prywatnym podglądzie rodziców bachorów, opiekunki znęcają się nad ich dziećmi. I pomysł z kamerami jest O.K.
Tylko pytanie: dlaczego piszesz, że "podobno" to ma być "absurdalnie" drogie i gdzie wymodziłeś taką informację?! Dlaczego nie podałeś tańszej oferty na taki monitoring, bo lubisz dopier.... lokalnej "wadzy"?!?!?!

Proponuję: nie obracajmy się w oparach
absurdu. Takie lokalne medialne bączki każdy potrafi.

Dziękuję
Dziękuję 30.12.2019, 17:50
I tak trzymać. Szczekaniem się nie przejmować, budować, budować, budować. Dziękuję Prezydencie
WuPe
WuPe 29.12.2019, 00:25
Podobno w żłobku mają być zainstalowane jedyne prawilne i absurdalnie drogie kamery, których koszt to 200 000 zł może ktoś coś wie więcej w tym temacie dlaczego akurat tak i czy nie jest to marnotrawienie pieniędzy?
Pawełek
Pawełek 30.12.2019, 19:38
Nie wróż z fusów od kawy, bo czy aby to nie jest marnotrawienie twojego czasu i zmąconego umysłu?

Pozostałe