Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Nagórzyc, Białobrzegów i Ludwikowa

  • 01.01.2020, 12:00
  • Joanna Szztymelska
Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Nagórzyc, Białobrzegów i Ludwikowa
We wtorek, 31 grudnia 2019 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, odbyła się konferencja, podczas której Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, przekazał nowy, strażacki sprzęt, uzyskany dzięki dotacji z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwany Funduszem Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, działające w naszym mieście: OSP z Ludwikowa, OSP z Białobrzegów i OSP z Nagórzyc, otrzymały nowy sprzęt. Troje wdzięcznych za dofinansowanie, prezesów było obecnych na przekazaniu: Alicja Puchalska - prezes OSP w dzielnicy Białobrzegi, Anna Golińska - prezes OSP z dzielnicy Ludwików i Jerzy Maciejewski - prezes OSP z dzielnicy Nagórzyce. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W spotkaniu uczestniczyła także Ewa Wendrowska - radna Sejmiku Województwa Łódzkiego dzięki której staraniom udało pozyskać się finanse na nowy sprzęt. OSP w Białobrzegach otrzymało: mundury bojowe, najaśnicę i kliny stabilizacyjne, OSP w Ludwikowie: 10 hełmów strażackich, 4 hełmy ratownicze, defibrylator i najaśnicę akumulatorową, a OSP w Nagórzycach pompę do urządzeń tnących. Sprzęt jest konieczny do działań strażaków ochotników, którzy przeważnie piersi są na miejscu zdarzenia. Będzie służył ratowaniu poszkodowanych i bezpieczeństwu strażaków. 

W 70-80 procentach wypadków drogowych, to strażacy ochotnicy są pierwsi na miejscu zdarzenia. Jeszcze przed Policją i Pogotowiem Ratunkowym. Często też przed zawodową Strażą Pożarną. OSP rozsiane są w każdej gminie. Często w gminach jest kilka zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Dlatego ich codzienna służba jest niezwykle ważna. Strażacy znajdują się bardzo wysoko w notowaniach opinii publicznej, jeśli chodzi o zaufanie do służb mundurowych. Tomaszów Mazowiecki jest jednym z nielicznych miast, na terenie których funkcjonują aż 4 zastępy OSP - mówił Prezydent, Marcin Witko. 

OSP Białobrzegi, to jednostka, która datuje swoją działalność od 1928 roku. Na ten moment liczy 50 członków. dorosłych i 15 Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzisiaj otrzymujemy sprzęt, który na ten moment jest nam bardzo potrzebny. Z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości korzystamy już po raz drugi - mówi Alicja Puchalska z OSP Białobrzegi. 

Otrzymany sprzęt pozwoli nam zapewnić większe bezpieczeństwo. Do tego usprawni on nasze działania w czasie akcji . Nasza jednostka prężnie się rozwija. Działamy nie tylko na terenie miasta, ale i poza jego granicami. Wspieramy działania PSP. W jednostce mamy również kobiety, które biorą udział w akcjach. Poza wypadkami i pożarami, zabezpieczamy także różnego rodzaju imprezy. Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, to nieco młodsze dzieci -  dodaje Anna Golińska z OSP Ludwików. 

Joanna Szztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tom maz
Tom maz 14.01.2020, 16:34
Ludzie ktorzy ro ia cos z serce nie potrzebuja rozglosu vzesto wyciagaja ze swoojej kieszeni i daja a tu widze ze ktos dysponuje nie swoje kasa i jest wielki spoleczik.
Bryłka
Bryłka 05.01.2020, 09:44
A wg mnie nie zaden lans. Robic po cichu to dla innych nic nie robic. Ludziom sie nie dogodzi
.
. 04.01.2020, 23:44
Zgadzam się.
Tylko tzw lans...
ComTM
ComTM 04.01.2020, 09:00
Dobre uczynki, te z serca płynące, robi się bez rozgłosu. Obowiązki, które należą do każdego stosownie do zawodu (funkcji, stanowiska) winno wykonywać się z poczucia odpowiedzialności i ekwiwalentności (za wynagrodzenie, za wybór na stanowisko, etc.). Może już czas rezygnować z tego tupu propagandy i autopromocji? Dla jasności - Straż Pożarna winna mieć pod dostatkiem najlepszego sprzętu, na to wszyscy płacimy stosowne "daniny" na rzecz Państwa.

Pozostałe