Jak pielęgnować schody z kamienia marmurowego

  • 05.01.2020, 00:17
  • Mariusz Strzepek
Jak pielęgnować schody z kamienia marmurowego
Stopnice schodowe zewnętrzne najczęściej zrobione są z granitu lub marmuru. Jest to związane głównie z faktem, że obydwa surowce charakteryzują się niezwykle eleganckim designem. Wszystkie stopnice schodowe zewnętrzne zrobione z granitu i marmuru są wyjątkowe, ponieważ posiadają oryginalny, unikatowy wzór. Schody znacznie częściej budowane są z granitu, bo jest to zdecydowanie twardszy surowiec od marmuru, a także cechuje się odpornością na ścieranie.

Sposoby na pielęgnację schodów z marmuru

Zaleca się, aby schody marmurowe wewnętrzne zaimpregnować odpowiednim środkiem zaraz po montażu. Dzięki szybkiemu działaniu, powierzchnia stanie się wytrzymała na zarysowania i trwałe zabrudzenia. Schody marmurowe wewnętrzne czyścimy miękkimi szmatkami. Stopnice wystarczy przemyć wodą, a potem wytrzeć do sucha. Jeśli zabrudzenia wymagają zastosowania preparatów, zwróć uwagę, aby nie były one zbyt silne. Schody marmurowe wewnętrzne można także zabezpieczyć poprzez nałożenie na nie niedużej powłoki wosku. Gdy z czasem marmur zacznie stawać się matowy, warto kupić w środek o działaniu, który przywróci mu blask. Zwróćmy uwagę jednak, aby środek nabyć wyłącznie w profesjonalnych punktach, aby nie zniszczyć kamienia.

Konserwacja schodów kamiennych

Czyszcząc schody kamienne wewnętrzne, powinniśmy zachować wyjątkową uwagę pomimo że zostały wykonane z twardego kamienia. W niniejszym przypadku do czyszczenia także, wystarczy woda. Zaschnięte zabrudzenia namaczamy, a następnie delikatnie usuwamy. Konserwując schody kamienne wewnętrzne, również warto pamiętać o miękkiej szczoteczce, która bez trudu usuwa nawet duże zabrudzenia. Do trudnych zabrudzeń można zdecydować się na zastosowanie benzyny ekstrakcyjnej. Jednak zabierając się za czyszczenie schodów, należy pamiętać, aby stosować wyłącznie detergenty o delikatnym działaniu.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe