Uczennice SP nr 11 opracowały przewodnik po Tomaszowie Maz.

  • 08.01.2020, 20:59 (aktualizacja 08.01.2020, 21:00)
  • Źródło: Regionala Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi
Uczennice SP nr 11 opracowały przewodnik po Tomaszowie Maz.
​​​​​​​Ada Cisowska, Anna Frąckowiak, Antonina Frątczak, Zuzanna Węglińska i Katarzyna Zimnicka, uczennice klasy szóstej i siódmej w Szkole Podstawowej nr 11,  zajęły drugie miejsce w województwie łódzkim w konkursie „Krajobraz mojego regionu – uczę i pokazuję”.  Dziewczęta opracowały przewodnik turystyczno-przyrodniczy po ziemi tomaszowskiej oraz przygotowały prezentację multimedialną pokazującą najciekawsze miejsca w Tomaszowie Mazowieckim.

Konkurs zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi był skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego, a jego głównym celem było upowszechnianie wiedzy o naszym regionie oraz popularyzacja jego walorów przyrodniczych.

Uczennice z „jedenastki” pod kierunkiem nauczycielki geografii Anety Kołodziejskiej w ramach konkursu zorganizowały dla młodszych kolegów ze swojej szkoły spacer krajobrazowy po Tomaszowie, pokazując im najciekawsze miejsca i walory przyrodnicze miasta, a następnie opracowały przewodnik pt. „Wędrówki krajobrazowe po Tomaszowie Mazowieckim”. Otrzymały za niego drugą nagrodę w ww. konkursie. Gratulujemy!

Przewodnik wykonany przez uczennice z SP nr 11 można zobaczyć w załączniku.

 

Pliki do pobrania

Źródło: Regionala Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianin
tomaszowianin 09.01.2020, 09:38
Na największą uwagę zasługuje mapa z opracowanego przewodnika. Dowiedziałem się z niej że: 1 Liceum jest na osiedlu Browarna, Arkady są na skwerku w rejonie osiedla Browarna, Muzeum jest w rejonie skrzyżowania ul. Mościckiego i Boh. 14 Bryg., Plac Kościuszki jest na ul. Mościckiego, SP 11 jest na miejscu Kościoła Ewangelickiego a kościół na miejscu SP 11, Arena Lodowa też została przeniesiona a Niebieskie Źródła i Skansen są przy ul. PCK.
as
as 09.01.2020, 19:15
Na dodatek przewodnik, a tym samym i mapa została sporządzona pod kierunkiem nauczycielki geografii. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Pozostałe