Prezentujemy przydatne akcesoria do kinesiotapingu, czyli dynamicznego plastrowania

  • 09.01.2020, 21:21
  • Mariusz Strzepek
Prezentujemy przydatne akcesoria do kinesiotapingu, czyli dynamicznego plastrowania
Widok taśm kinezjologicznych nikogo już nie dziwi. Kolorowe pasy, naklejone na ciało w celach terapeutycznych łagodzą dolegliwości bólowe, zmniejszają obrzęk i krwiaki, minimalizują napięcie mięśni i poprawiają mikrokrążenie. Nic więc dziwnego, że są często stosowane w gabinetach fizjoterapii, rehabilitacji i ortopedii. Dziś skupimy się na akcesoriach, ułatwiających aplikację i usuwanie taśm do tapingu.

Od tego warto zacząć zakupy: elastyczna taśma i nożyczki do bandaży

Wielofunkcyjne plastry do tapingu są wykonane z oddychającej bawełny, pokrytej cienką warstwą kleju. Przyklejone do skóry utrzymują się na niej około tygodnia, przez cały czas noszenia przynosząc ulgę w dolegliwościach mięśniowych. Kupując taśmy do kinesiotapingu należy uwzględnić nie tylko ich kolor (tu rynek ma do zaoferowania naprawdę wiele), ale przede wszystkim jakość i rozmiar. Za uniwersalną szerokość uchodzi 5 cm – takie taśmy można aplikować na różne sposoby, przy czym rodzaj nacięcia plastra jest zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jeśli chodzi o przygotowanie taśmy do aplikacji na skórę, konieczne jest jej fachowe nacięcie. W tym celu niezbędne okazują się nożyczki do bandaży. Specjalnie opracowane ostrza zapobiegają przywieraniu kleju, co pozwala na precyzyjne cięcie, niepowodujące tępienia. Również taśma pozostaje w idealnym stanie: jej brzegi się nie strzępią, co mogłoby obniżyć trwałość produktu. Zaopatrzenie się w niezawodne nożyczki może więc bardzo ułatwić pracę osobie, przeprowadzającej aplikację plastrów. W tym celu polecamy zajrzeć na stronę sklepu yellowSPORT, gdzie sprzedawane są profesjonalne nożyczki do bandaży i taśm sportowych.

Akcesoria do pielęgnacji skóry przed i po aplikacji taśm do kinesiotapingu

Obok taśm i nożyczek pozwalających na precyzyjne cięcie, warte uwagi są również preparaty w sprayu. W dobrych sklepach można znaleźć removery, służące do usuwania plastrów. Czekają tam również szybkoschnące kleje, wzmacniające wytrzymałość taśm. Są to proste w użyciu, wydajne i tanie produkty, pozwalające komfortowo przeprowadzać taping, a także zdejmować plastry bez wywołania bólu i podrażnienia skóry. Ciekawym preparatem jest żel dezynfekujący, który odpowiednio przygotowuje skórę na przyklejenie taśm. W asortymencie przygotowanym przez yellowSPORT są dostępne wszystkie wymienione wyżej produkty oraz wiele więcej akcesoriów dla sportowców i fizjoterapeutów. Bez względu na to, czy potrzebne Ci nożyczki do bandaży, a może cały zestaw taśm do kinesiotapingu, zajrzyj na stronę sklepu i sprawdź aktualną ofertę.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe