Jasełka w bibliotece

  • 10.01.2020, 19:49
  • Mariusz Strzepek
Jasełka w bibliotece
 10 stycznia Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotował spotkanie noworoczne dla najmłodszych czytelników. Była to okazja by powspominać tak niedawno przeżywany radosny czas.

Na początku spotkania bibliotekarki wyjaśniły małym gościom pojęcia takie, jak: kolęda, kolędowanie, jasełka. Dzieci mogły również opowiedzieć o spędzonych świętach w ich domach. Zastanowiliśmy się wspólnie: Jaka jest różnica między kolacją, a kolacją wigilijną. Ta rozmowa z małymi czytelnikami to był wstęp do głównego punktu spotkania. Grupa dzieci z Przedszkola nr 20 przygotowała jasełka dla wszystkich gości. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki: Aneta Fijałkowska ,Ewa Dziubałtowska i Ewelina Gawęda.

Mali aktorzy przedstawili historie narodzin Pana Jezusa. Dzieci doskonale wcieliły się w swoje role. W przedstawieniu jasełkowym nie zabrakło znanych kolęd i pastorałek.

W spotkaniu noworocznym wzięły udział dzieci z przedszkola nr 8 z katolickiego przedszkola „Antoś” i z niepublicznego katolickiego przedszkola „Wyspa Szkrabów”

Wszyscy życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe