Ruszyła sprzedaż biletów na European Individual Ice Speedway Championship

  • 10.01.2020, 20:23 (aktualizacja 10.01.2020, 20:55)
  • Mariusz Strzepek
 Ruszyła sprzedaż biletów na  European Individual Ice Speedway Championship
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na European Individual Ice Speedway Championship. Impreza odbędzie się 21 marca 2020 roku w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Wejściówki można kupować w systemie online na stronach bilety.speedwayevents.pl oraz oficjalnej internetowej witrynie imprezy - iseuro.com.

Taka impreza odbędzie się już po raz drugi na terenie naszego kraju. Tegorocznym miejscem zmagań będzie Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim. Żużlowcy zadebiutują na tomaszowskim lodzie. Impreza będzie jednodniowa, a poprzedzi ją piątkowa sesja treningowa. W sobotę kibice zobaczą 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch zawodników z największą liczbą punktów awansuje do wielkiego finału. Stawkę uzupełnią w nim dwaj najlepsi z wyścigu barażowego, gdzie pojadą z kolei żużlowcy, którzy po fazie zasadniczej uplasują się na miejscach 3-6. Zwycięzca wyścigu finałowego zostanie mistrzem Europy. Tytułu mistrzowskiego broni Rosjanin Siergiej Makarow. Szczegółową obsadę poznamy w lutym, gdy poszczególne federacje dokonają swoich zgłoszeń.

Główna Komisja Sportu Żużlowego desygnuje do startu w zawodach Michała Knappa. Pochodzący z Grudziądza zawodnik w przeszłości reprezentował już biało-czerwone barwy, startując na międzynarodowej arenie.

– Cieszę się, że Tomaszów Mazowiecki i Arena Lodowa ugoszczą kolejną dużą imprezę sportową i niebawem ziści się to, o czym od dawna marzyliśmy. Nasz piękny obiekt spełni rolę wielofunkcyjną i posłuży – jako pierwsza hala w Polsce – kolejnej po łyżwiarstwie szybkim dyscyplinie - niezwykle widowiskowej lodowej odmianie żużla. Życzyłbym sobie, żeby zagościła ona u nas na dłużej – powiedział na środowej (8 stycznia) konferencji prasowej dotyczącej tych zawodów prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

– Ta impreza będzie z pewnością swego rodzaju eksperymentem, bo przecież w hali odbędzie się w naszym kraju po raz pierwszy. To także dowód na to, że imprezy mistrzowskie nie muszą odbywać się jedynie w dużych aglomeracjach, ale także w innych miastach. Na przykład tak dobrze zarządzanych jak Tomaszów Mazowiecki – przyznał europoseł Ryszard Czarnecki, honorowy patron zawodów. – Liczę, że będzie to fajna okazja do przeżycia sportowych emocji dla kibiców tradycyjnego żużla, bo 21 marca zawodnicy najpopularniejszej polskiej dyscypliny nieolimpijskiej jeszcze nie rozpoczną sezonu – dodał.

– O organizację mistrzostw Europy konkurowaliśmy z Finlandią i cieszę się bardzo, że udało się otrzymać jej organizację. Jestem przekonany, że będzie stała na wysokim poziomie na każdym polu – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe. – Jeśli chodzi o Michała Knappa, to liczymy, że pokaże się z jak najlepszej strony. Na pewno pomożemy mu w przygotowaniach do tych zawodów. Oficjalnie kadrowiczem może stać się pod koniec stycznia. Wówczas otrzyma oficjalne powołanie do reprezentacji Polski, co stanie się podczas posiedzenia prezydium Polskiego Związku Motorowego – dodał.

Michał Knapp to bratanek nieżyjącego już niestety Grzegorza Knappa, najlepszego polskiego zawodnika w historii, jeśli chodzi o ice speedway. Michał miał kilkuletnią przerwę w startach, ale cieszy się z otrzymanej szansy.

– Z jazdą na motocyklu jest jak z jazdą na rowerze. Tego się nie zapomina. Jestem bardzo szczęśliwy z otrzymanej szansy i zrobię wszystko, by nie zawieść kibiców. Wiadomo, że faworytami zawodów będą Rosjanie, od lat dominujący w naszym sporcie. Ale w Tomaszowie Mazowieckim jest dość specyficzny tor o długich prostych i wąskich łukach. To pozwoli mknąć po torze z prędkością nawet 140 kilometrów na godzinę, choć będzie trzeba szybko zamykać gaz, by zmieścić się na wirażach. Może to przynieść trochę niespodzianek – powiedział Knapp.

– Przed nami ogrom pracy organizacyjnej, bo taka impreza odbywać się będzie w Polsce po raz pierwszy na zamkniętym obiekcie. Trzeba na nim dokonać niezbędnych przeróbek, by przystosować go do tego typu zawodów. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy fachowców, z kraju i zagranicy, mających ogromne doświadczenie w organizacji ice speedwaya. Jestem przekonany, że będzie to niezwykle udana impreza, a lodowa odmiana żużla dobrze przyjmie się w Tomaszowie Mazowieckim – powiedział Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Konferencja prasowa w Tomaszowie Mazowieckim zakończyła się wręczeniem okolicznościowych plastronów dla prezydenta miasta Marcina Witko, honorowego patrona imprezy europosła Ryszarda Czarneckiego oraz reprezentanta Polski Michała Knappa.

 

Cennik przedstawia się następująco:

Sektor A (za wyjątkiem trybun A-3 i A-4)

Bilet Normalny – 99 zł

Bilet Ulgowy – 85 zł*

Sektor B

Bilet Normalny – 79 zł

Bilet Ulgowy – 65 zł

 

 

Pakiet VIP & Hospitality

Trybuny A-3 i A-4 – 300 zł**

* - bilet ulgowy przysługuje osobom do 18. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) oraz emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji)

** - pakiet VIP & Hospitality zawiera: miejsce numerowane w najlepszej części obiektu na Trybunie VIP, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn, miejsce parkingowe)

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 12.01.2020, 01:17
Mati, jako zagorzały fan sportów motorkowych roumiem, że na bank będziesz? :)) To jest sto razy lepsze od tego klubu Skrzydlewskiej.
MS
MS 12.01.2020, 19:18
Akurat jestem fanem "Orła", więc zamilcz :D
*
* 16.01.2020, 04:44
milczę i cieszę się z Tobą, że będziesz miał na miejscu
dla mnie pozytywny szok!
dla mnie pozytywny szok! 11.01.2020, 00:21
Chcieliście żużla, macie żużel! To jest właśnie to! Pierwszy raz życiu spotykam się z taką imprezą w Tomaszowie. W Polsce chyba też jako pierwsi będziemy organizować wyścigi motorków na lodzie. Coś niesamowitego!
Joe
Joe 12.01.2020, 17:51
W Sanoku się odbywają takie wyścigi, aczkolwiek pod zadaszeniem pierwszy raz w Tomaszowie.
dla mnie szok!
dla mnie szok! 11.01.2020, 00:27
no jako drudzy. 60–tysięczne miasteczko!

Pozostałe