Na ogólnopolskiej antenie

  • 11.01.2020, 18:26
  • Mariusz Strzepek
Na ogólnopolskiej antenie
Kilka dni temu pisaliśmy o parze tomaszowskich policjantów, którzy pomogli uratować życie półtorarocznego dziecka. Wczoraj dwójka funkcjonariuszy opowiadała na ogólnoplskiej antenie o tej interwencji w audycji "Pytanie na śniadanie". Gośćmi dziennikarzy byli - st.sierż. Olga Ceglarek i sierż. szt. Wiktor Sulgostowski

 Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2020 roku około godziny 11:10. st. sierz. Olga Ceglarek i sierż. szt. Wiktor Sulgostowski pełniący służbę patrolową na ternie miasta, zauważyli w okolicy sklepu spożywczego kobietę i mężczyznę z małym dzieckiem. Maluch miał głowę skierowaną w kierunku ziemi a jego rodzice usiłowali pomóc mu odzyskać oddech.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz. Na widok policjantów roztrzęsiony ojciec wskoczył do samochodu wraz z synkiem. Chłopiec był siny i miał problemy z oddychaniem. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc dziecku, które według relacji rodziców, zakrztusiło się lizakiem.

Radiowóz kierowany przez sierżanta Wiktora Sulgostowskiego na sygnale ruszył w kierunku tomaszowskiego szpitala. W tym czasie sierżant Olga Ceglarek zdjęła chłopcu szalik i kurtkę.

Maluch został położony na kolanach ojca główką skierowaną do dołu. Policjantka zaczęła  udzielać mu pierwszej pomocy oklepując jego plecki. Dziecko po krótkiej chwili wypluło zalegającą treść i zaczęło swobodnie oddychać. Chłopiec został odwieziony do szpitala, gdzie stwierdzono, ze jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TomekO
TomekO 11.01.2020, 19:03
Bardzo dobrze, że mówi się o tego typu akcjach. Ludzie nie wiedzą co to udzielenie pomocy, panuje znieczulica. Każdy człowiek powinien brać z nich przykład.

Pozostałe