ASF coraz bliżej

  • 11.01.2020, 18:59
  • Mariusz Strzepek
ASF coraz bliżej
Żółta strefa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) w województwie łódzkim powiększyła się o pięć kolejnych gmin. Wśród nich trzy z powiatu tomaszowskiego.

Strefa żółta to obszar ochronny, na którym nie stwierdzono jeszcze przypadku ASF.  Jest to teren graniczący ze strefą czerwoną, obszarem objętym ograniczeniami. Do żółtej strefy Afrykańskiego Pomoru Świń dołączyły gminy: Drzewica, Poświętne - obie graniczące z nszym powiatem oraz Czerniewice, Inowłódz z powiatu tomaszowskiego.

Wojewódzki inspektor weterynarii wyjaśnia, że dołączenie nowych gmin do strefy żółtej ma wzmocnić ochronę przed ASF i zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Łącznie strefą żółtą w województwie łódzkiem objęte są 22 gminy.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jeżwtrzcinie
Jeżwtrzcinie 13.01.2020, 12:35
Jskos te "odstrzaly "przynosza odwrotny skutek. Moze niech hodowcy zabezpieczą swoje chlewy a nie lobbuja za wymordowaniem calej populacj. Dziki są przyrodzie bardzo potrzebne przez to i nam potrzebne.
lp
lp 13.01.2020, 13:43
Jasne! Ale tępaki i tak nie zrozumią...
Ale może
Ale może 13.01.2020, 15:17
zrozumieją.
Nie leczyć kompleksów ochroną dzików
Nie leczyć kompleksów ochroną dzików 16.01.2020, 05:57
Nimce budują płot. Dosłowonie płot 120 km zdaje się. U siebie juz wystrzelali.
vterror
vterror 13.01.2020, 08:01
GO VEGE!
Chcecie zobaczyć dzika na żywo??
Chcecie zobaczyć dzika na żywo?? 13.01.2020, 06:19
I to nie tylko jednego. Ostatnio widziałem 9 sztuk w różnym wieku.To zapraszam do parku na Michałówku w godz. 18-21
masz rację
masz rację 16.01.2020, 05:58
Piękna urzędnicza dzielnica, z piękną architekturą, a jakby porzucona. To prawda.
,
, 12.01.2020, 22:48
Kto się boi dzika niech na drzewo szybko zmyka.
!
! 12.01.2020, 11:28
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiło. Zawsze.
Holland  z PRL
Holland z PRL 12.01.2020, 15:44
Obejrzałaś „Pokot” i uważasz, że to życie Cię nie doceniło, a nie Ty za mało dałaś z siebie.

Pieski, kotki i dziki do łóżka, a matkę po 60-tce do schroniska.

Dobry kierunek. Nie to, co ci pedofile z kruchty plotą.
lp
lp 13.01.2020, 08:00
Skąd taki wniosek?
.
. 12.01.2020, 01:21
Mam nadzieje, że nagonka na myśliwych wreszcie się skończy.
lp
lp 13.01.2020, 07:59
A ja wprost przeciwnie!
-
- 12.01.2020, 17:11
Karma wraca.
AK-47
AK-47 12.01.2020, 21:49
Więc nie pij tyle....
¿
¿ 12.01.2020, 21:32
Swinie sa do jedzenia. Dzikie ponoc sa jeszcze lepsze niz te z obory. Na zdjeciu pokazany jest jakis chudzielec. Pod Spala nad ranem do smietnikow przychodza 2-3 razy wieksze. Bedzie z tym problem, jesli nie bedzie odstrzalu od czasu do czasu. Wilkow nie ma az tylu by las poradzil sobie sam ze swoimi mieszkancami.

To jest tak jakby Europa miala sama sobie poradzic z Hitlerem.
d
d 16.01.2020, 06:20
Google: Polsat News: Świnie zjadły właściciela.

Pozostałe