Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 20:36
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Armii Krajowej z drobnymi uwagami

Chciałbym pokazać, w jaki sposób ludzie, którzy na co dzień zajmują się różnymi sprawami, robią to nieudolnie. Chodzi oczywiście o oznakowanie miasta. Dziwi mnie zawsze (chociaż najmniej w tej sytuacji), że wykonawca robi bez uwag to, co znajduje na projekcie. Następnie po wykonanej pracy ktoś ją odbiera i nie wnosi uwag (bo praca zgodna jest z projektem). Najbardziej jednak zastanawia dlaczego ktoś podpisuje i akceptuje projekt uznając, że wszystko zostało dobrze zaprojektowane.

Posłużę się przykładem remontu ulicy Armii Krajowej, który nie tak dawno został przeprowadzony  w sposób gruntowny. Wykonano kanalizację,  chodniki i oczywiście nowe oznakowanie. I tu właśnie pojawia się problem.  

Wjeżdżamy w ul. Armii Krajowej i jak widać jest to tzw. "ślepa ulica". Warto jednak zauważyć, że ulica jest też drogą wewnętrzną, a więc brakuje znaku D-46. Można by  mieć wątpliwości co do odległości poszczególnych  znaków.

 

Na  zdjęciu poniżej widzimy zestaw znaków D-18 z tabliczką pod nim T-30h a dalej widać znak D-18 z tabliczką KONIEC i to jest jedyny odcinek który jest zgodny z przepisami.

Pamiętajmy że, za przejściem dla pieszych można się zatrzymywać w odległości ponad 10 metrów od niego.

 

 

 Jadąc dalej, za skrzyżowaniem (no właśnie czy to teraz jest skrzyżowanie z ul. Małkowskich skoro jest tam szlaban - jest to raczej droga dojazdowa gdzie zarządcą jest spółdzielnia mieszkaniowa Przodownik) jest znak B-36 z tabliczką pod nim T-25a czyli zakaz zatrzymywania  po prawej stronie są 2 znaki ale one są zbyt nisko postawione.

Po  lewej stronie jest brak jest znaków informujących, że w tym miejscu znajduje się parking i w jaki sposób tam parkować pojazd,  czyli D-18  tabliczką T-30a

 

 

Odrobinę dalej,  przy wjeździe do garaży znajduje się znak „droga wewnętrzna”, gdzie (jak już wcześniej pisałem) cała ulica Armii Krajowej jest drogą gminną. Najciekawszy jest tam znak B-39 "Strefa ograniczonego postoju".  Znak taki powinno się inaczej opisać. Stosuje się go bowiem w celu oznakowania strefy, w której obowiązuje zakaz postoju pojazdów na wszystkich drogach poza miejscami wyznaczonymi do postoju pojazdów. Na tarczy znaku podaje się informacje o zakresie obowiązywania znaku (dni, godziny, itp.). W tym miejscu nie ma tam wyznaczonych stanowisk postojowych.

 

 

Dalej widzimy znak B-36. Po co on się tam znajduje,  skoro zaraz z szlabanem jest znak B-36 a nigdzie nie było odwołania. Jeśli już, to za wjazdem do garaży powinien stanąć znak B-36 z tabliczką T-25b czyli kontynuacja zakazu zatrzymywana. Wspomnę jeszcze o słupkach. Przyznam, że nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że w tym mieście ktoś się uparł na słupki, które wstawia się gdzie się chce. Te, które widać na zdjęciu, mają wysokość 1.10m. Są dostosowane do ogrodzenia łańcuchowego U-12b. Na górze i po środku są miejsca do przykręcenia łańcucha

Do miejsc gdzie nie dopuszcza się wjeżdżania i parkowania na chodnikach służą słupki U-12c  które mają wys. od 0,6 do 0,8 metra i nie muszą być barwy biało czerwonej mogą być  w formie ozdobnej z kolorem dostosowanym do otoczenia.

 

Mamy tu koniec drogi, a więc zawracamy i widzimy znak B-36, który stoi chyba tylko po to, aby nikt nie blokował dojścia do ZUS-u. Patrząc dalej, na następne zdjęcie, widzimy miejsca oznakowane znakami D-18 z tabliczką T-30a. Dlaczego więc pojazdy parkują tak, jak widać na fotografii. Gdzie jest chodnik na tym odcinku drogi ?

 

 

 

Jadąc dalej widzimy koniec parkingu i znak B-36. Zakaz zatrzymywania się?

 

 

Podsumowując  należy stwierdzić, że na tym odcinku drogi, który jest stosunkowo krótki,  jest bardzo dużo do poprawienia w oznakowaniu. Obecny stan nie gwarantuje bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Moim zdaniem na wjeździe powinien stanąć znak D-40 czyli Strefa zamieszkania pod nim znak D-46 Droga wewnętrzna dalej na znaku D-18 znak  D-4a czyli "Ślepa ulica".

Postawić należy też zestaw znaków D-18 z tabliczką T-30a

Zdjąć zbędna tabliczkę pod znakiem B-36 czyli T-25a, gdyż jest zbędna. Za prezentowanymi słupkami zlikwidować znak B-3b,  ponieważ mieszkańcy  muszą gdzieś parkować swoje pojazdy.

Ponadto należy wymienić tabliczkę pod znakiem obok ZUS-u z T-30a na tabliczkę T-30g lub T-30c, ponieważ nie wiadomo czy jest tam chodnik.

Przy transformatorze zdjąć znak B-36, gdyż jak wiadomo, że jeżeli będzie strefa zamieszkania to nie wolno się za tym znakiem zatrzymywać.

Oczywiście trzeba też postawić znak po lewej stronie przed wyjazdem z ulicy D-41 "Koniec strefy zamieszkania"

Dodam też że jest na tej ulicy mało miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych gdyż jest tylko jedno a ustawa mówi

  • 1 stanowisko – jeżeli liczba stanowisk wynosi 6–15;
  • 2 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 16–40;
  • 3 stanowiska – jeżeli liczba stanowisk wynosi 41–100

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkanie osiedla 20.01.2020 21:59
Stworzyć strefę zamieszkania - ok. Ale wtedy użytkownicy wszystkich pojazdów zaparkowanych w tej strefie będą do ukarania, bowiem aż tylu miejsc do parkowania to zarządca nie wyznaczy. Oznakowanie jest okej. A przy garażach były wyznaczone miejsca, lecz linie uległy wytarciu. Od momentu jak jest to oznakowanie, nikt przynajmniej nie blokuję notorycznie drzwi od garażu.

Elka 14.01.2020 09:15
Janina chciałabyś wyciąć drzewa, by innym smrodzić i hałasować Twoją paskudną ,starą skorupą pod oknami mieszkańców i jak oni wtedy będą mogli spać?

Fred z Małkowskich 14.01.2020 12:26
Popieram wpis. Osiedle Zapiecek od dawna było oazą ciszy i spokoju, te smrodzące samochodziki powinny być parkowane poza strefą zamieszkania i niech właściciele dochodzą sobie. My chcemy tu żyć bez narażenia na smog ze strony tych starych diesli, bo zdrowie jest najcenniejsze.

Janina 14.01.2020 08:35
Zrobić wycinkę tych drzew przed blokami i porobić tam obszerne parkingi. Spać się nie da jak te gawrony skrzeczą od rana na konarach tych paskudnych starych drzew.

C.Sz. 14.01.2020 09:29
Jeszcze czego a gdzie nasze milusińskie pieski będą załatwiać swoje elementarne potrzeby? Moja Pysia wsród tych drzew na trawniku relaksuje się a na parkingu ze stresu dostałaby zawału.

. 14.01.2020 16:55
Mati juz za bardzo :))

Mieszkaniec 13.01.2020 23:30
„Za prezentowanymi słupkami zlikwidować znak B-3b, ponieważ mieszkańcy muszą gdzieś parkować swoje pojazdy.” Szacun... Co tam droga pożarowa i hydrant... Wystarczy włączyć myślenie a z tym jak wdać coraz słabiej.

Strażak 15.01.2020 21:46
A czy tam samochód straży się nie zmieści.

... 13.01.2020 20:46
Może gdyby miejsca parkingowe nie były by zajmowane przez pracowników i interesantów ZUS, ulica wyglądała by inaczej. Problemem jest brak miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla.

...) 14.01.2020 06:47
oczywiście ,że to jest problem, ale przepisów trzeba przestrzegać

...) 13.01.2020 12:55
moim zdaniem to jest bardzo dobre źródło dochodu do kasy miejskiej i tam codziennie powinna straż miejska wystawiać mandaty i nie ma przebacz... żadne tłumaczenie ,że na chwilkę ,że nie ma gdzie parkować... poszanowanie dla przepisów przede wszystkim i tyle i wszędzie gdzie samochody parkują niezgodnie z przepisami karać i kropka

M 13.01.2020 21:47
Może warto zamieszkać na Armii Krajowej i zobaczyć jak to jest wracając po 14 z pracy i brak miejsca na ulicy Armii Krajowej oraz brak miejsca przy szkole muzycznej. I jedyne wolne miejsce również na zakazie przy szkole muzycznej. Mamy zacząć parkować na Lidlu i płacić za parking? Niech ZUS stworzy swój parking to może większość mieszkańców będzie miała większe poszanowanie do zamków..

Kicia 13.01.2020 22:06
Skoro jest kłopot z samochodem, należy go sprzedać

Veritas 13.01.2020 22:38
Skoro jest klopot z dzieckiem należy je zabić. *** tok myślenia... Bawimy się dalej?

Kicia 13.01.2020 22:54
Masz rację. Porównanie żywego człowieka to sterty blachy, to właściwy tok myślenia. Bawimy..

Dziekuje Ci za komentarze 14.01.2020 03:48
"Kicia" chcialbym stworzyc w Tomaszowie nieformalna grupe lobbujaca za poprawą bezpieczeństwa pieszych. Bardzo spodobaly mi sie Twoje komentarze, jesli mialabys ochote uczestniczyc w - podkreslam nieformalnej i niezobowiazujacej grupie dyskusyjnej, odezwij sie na adres: [email protected] Jeslibysmy dzialali wspolnie, w jakis skkordynowany sposob (demokratycznie uzgodniony, rzecz jasna), to nawet aktywna dzialanoscw sieci ma szanse sporo zmienic w dzisiejszym Tomaszowie, gdzie ludzie gina na pasach. Badzmy wzglednie anonimowi, samochodziardze to czesto wygolone buraki, osilki, lobuzy. Komunikujemy sie nickami, a na forach jakimis znakami ktore ustalimy wspolnie. Do pozostalych czytajacych: chodzcie z nami!

...) 14.01.2020 06:42
czyli uważasz, że łamanie przepisów jest OK?

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama