KRISPOL I LIGA: Ważna wygrana

• 13.01.2020, 16:39 (aktualizacja 17.01.2020, 16:14)
  • SportTm
Za nami siedemnasta kolejka siatkarskiej KRISPOL I LIGI. W sobotę tomaszowska Lechia w hali ZSP 3 zmierzyła się z ubiegłorocznym medalistą rozgrywek tj. zespołem KRISPOL Września.

Tomaszowianie po bolesnej porażce ze Stalą Nysa mieli swoją pierwszą okazję do przełamania nie najlepszej ostatnio formy. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy swój egzamin zdali celująco.

W pierwszym secie Tomaszowianie pokonali rywala 26:24. W drugim siatkarze z Tomaszowa zaprezentowali jeszcze lepszą formę i odprawili kwitkiem rywala wygrywając partię 25:22.Prowadzenie 2:0 nieco uśpiło nasza grę i w trzeciej części z lepszej strony pokazali się przyjezdni, którzy pokonali gospodarzy 25:20.

W secie czwartym gra toczyła się dość jednostronnie. Zielono – czerwoni wygrywając partię 25:19 zamknęli pojedynek wynikiem 3:1.

Najwięcej punktów w naszym zespole w tym spotkaniu zdobyli: Michał Błoński (20) oraz PawełStabrawa (16). W drużynie gości brylowali: Mateusz Jóźwik (19); oraz Tomasz Narowski (11).

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło drużynie Lechii awansować  na siódmą pozycje w tabeli.

KS RKS Lechia – KRISPOL Września 3:1 (26:24; 25:22; 20:25; 19:25)