Częste zmiany pracy - plaga, czy dobry sposób na zdobywanie doświadczenia?

  • 05.02.2020, 20:42 (aktualizacja 10.02.2020, 19:49)
  • redakcja
Częste zmiany pracy - plaga, czy dobry sposób na zdobywanie doświadczenia?
Częste zmiany pracy są dziś dużo bardziej powszechne niż w poprzedniej dekadzie. Kiedyś powszechne było zdobywanie pracy raz, na całe życie. Dziś kilku, a nawet kilkunastokrotne zmiany pracy w ciągu całego życia, zmiany ścieżki kariery, przekwalifikowywanie się jest bardzo powszechne.

Co sprawia, że dziś chętniej zmieniamy pracę, niż kiedyś?

Oferty Pracy są dziś dużo bardziej dostępne. Możne przeglądać je codziennie, za darmo, w bardzo szybki i wygodny sposób za pomocą portali internetowych takich jak na przykład Pracuj.pl. Dzięki tego typu narzędziom dobra lub chociażby nico lepsza Praca niż ta, którą aktualnie mamy, jest na wyciągnięcie ręki dla każdego.

Kolejnym powodem, dla którego dużo częściej niż kiedyś zmieniamy pracę, jest większy dostęp do informacji. Dzięki wiedzy i informacjom, jakie możemy pozyskać, podejmujemy decyzje o rozwoju, zmianie ścieżki kariery, mamy większą chęć rywalizacji i bardziej otwarty rynek pracy.

Praca - czy warto często ją zmieniać?

Rekruterzy nazywają "skoczkami" kandydatów, którzy bez przerwy zmieniają pracę. Nie są oni pożądanymi pracownikami, mają złą opinię, gdyż bardzo częsta zmiana pracy sugeruje brak umiejętności dostosowania, brak lojalności lub zaangażowania. Zdarza się, że pracownicy robią świetne pierwsze wrażenie, wspaniale reklamują siebie i swoją osobę, po czym w realnej pracy okazuje się, że były to tylko czcze przechwałki. Firma, która zdecydowała się na zatrudnienie danego pracownika, chce zatrzymać go jak najdłużej. Zainwestowano pieniądze w wyszkolenie go, także jego rychłe odejście nie będzie mile widziane. Oczywiście Praca w kilku firmach świadczy, że mamy doświadczenie. Warto jednak pamiętać, że zmiana pracy co kilka miesięcy nie pomaga nam zdobyć doświadczenia, a jedynie jest objawem tego, że nie potrafimy utrzymać pracy.

Warto szukać dobrej pracy, warto starać się o jej utrzymanie, warto zmieniać pracę, gdy ta nam nie odpowiada Warto też regularnie sprawdzać Oferty Pracy na Pracuj.pl po to, by mieć szansę znaleźć lepszą pracę niż ta, którą aktualnie wykonujemy. Jednak nie warto rezygnować z pracy, którą dostaliśmy, nim dobrze się w niej nie zaaklimatyzujemy. Należy dać z siebie wszystko, pokazać, że się staramy i szanujemy naszą pracę, a wówczas może się okazać, że jest to właśnie to, czego szukaliśmy. Zaangażowanie jest podstawą tego, by dobrze nam się pracowało.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe