Od dzisiaj Tomaszów jest stolicą łyżwiarstwa szybkiego w Polsce

  • 27.10.2017, 19:41
  • Joanna Sztymelska
Od dzisiaj Tomaszów jest stolicą łyżwiarstwa szybkiego w Polsce
W piątek, 27 października 2017 roku, w sali konferencyjnej w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa związana z otwarciem pierwszego w Polsce takiego obiektu sportowego i rozpoczęciem pierwszych sportowych zawodów, które będą się w niej odbywać, czyli XXXII Mistrzostwa Polski na Dystansach.


Spotkanie poprowadził Piotr Dębowski - dziennikarz, komentator TVP Sport, a udział w konferencji wzięli: Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Roman Derks - prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i czołowi zawodnicy łyżwiarstwa szybkiego: Zbigniew Bródka, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek z KS Pilica w Tomaszowie Mazowieckim, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki i Roland Cieślak z KS Pilica w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

Jesteśmy świadkami historycznej chwili, bo przecież niewielu z nas przed rokiem, dwoma, czy czterema laty wierzyło w to, że w końcu nadejdzie taka chwila, że spotkamy się na pięknej lodowej arenie, gdzie przedstawiciele zimowych dyscyplin sportowych (nie tylko łyżwiarstwa szybkiego) będą mogli trenowac i rozgrywać swoje zawody, walczyć o medale i szlifowac formę przed startami w najważniejszych światowych imprezach - mówił Piotr Dębowski. 

 

- Tomaszów Mazowiecki dał radę. Niewielu było takich, którzy wierzyli, że jeszcze przed igrzyskami olimpisjkimi panczeniście będą mogli do Tomaszowa przyjechać, by odbyć zawody i trenować. Chciałbym Państwa powitać w naszym mieście i jesteśmy zaszczyceni, że może Was u nas gościć. Jak mówił niedawno trener Wiesław Kmiecik, obiekt jest na najwyższym światowym poziomie. Nie byłby taki, gdyby nie zaangażowannnie wielu ludzi. To był naprawdę wielki wyczyn, by zbudować go w ciągu 14 miesięcy - mówił z kolei prezydent Marcin Witko. 

 


 

 

Głos zabrał także Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Roman Derks - Dzisiejsze Mistrzostwa Polski na Dystansach są równocześnie kwalifikacjami do Pucharów Świata, które  z kolei są kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich. Chcę serdecznnie zaprosić wszystkich na trzy dni zmagań sportowych. -  Prezes podkreślał, że do Tomaszowa na aktualne zawody przyjechali najlepsi polscy łyżwiarze szybcy. 


Wszyscy łyżwiarze, któzy mieli już okazję wypróbować lód na tomaszowskim torze zgodnie stwierdzili, że jest wspaniały oraz że nigdzie w Polsce nie ma lepszych warunków do treningów. Do niedawna musieli wyjeżdżać trenować za granicą, w Niemczech, Holandii i innych miejscach świata,. Tomaszów Mazowiecki stanie się  polską stolicą łyżwiarstwa szybkiego. 

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Riki
Riki 27.10.2017, 22:42
Przybysz co ty zabezpieczales 300 kibiców. O czym mowa przyjdź w niedziele na Widzew zobaczymy
wiktor1960
wiktor1960 28.10.2017, 08:00
Na Widzewie bywałem od lat siedemdziesiątych jako kibic i nie strasz. liczba 300 wzięta z czapy. Organizację na ARENIE LODOWEJ porównywałem z organizacją ochrony na innych meczach. Kozakiem byś był kiedy obok stadionu stały więźniarki gotowe na zorganizowani ścieżki zdrowia? Odwaga staniała.
baca
baca 27.10.2017, 22:49
Na redyk baranów bardziej przydatny jest juhas, a nie ochroniarz...
Marian
Marian 27.10.2017, 21:13
"Chcę serdecznnie zaprosić wszystkich na trzy dni zmagań sportowych." - chyba ktoś nie uprzedził prezesa ze nie wszyscy się zmieszczą. Sorry, ale organizacja tych wejściówek jest beznadziejna. Dzisiaj o 15.10 czyli po 10 minutach zabrakło już wejściówek na piątek. Wg Pana które je rozdzielal było ich 70. Na jutro i niedzielę jest po 140 ale trzeba przyjść rano przed zawodami. Dzisiaj nie można było dostać wejściówki ani na sobotę ani na niedzielę ponieważ ... ich fizycznie nie było. Pracujecie to bo inaczej większość zawodów będą oglądać tylko oficjalne i rodziny zawodników.
varan
varan 28.10.2017, 10:49
Tak, było 70 wejściówek... chyba podzielonych przez 2! Byłem tuż przed 15:00, kolejka liczyła może 35-40 osób, po minucie wejściówki się skończyły, a około 10 osób odeszło z pustymi rękami.
Ja
Ja 28.10.2017, 08:22
Ja byłam koło 18 i weszłam. Jak ktos wychodził to wpuszczali kogoś nowego. Bez przesady. Jeszcze zdążymy się nasiedziec tam;)
Udało się!
Udało się! 27.10.2017, 21:00
W związku z tym TiT opuścił flagę do połowy masztu.
Wg
Wg 27.10.2017, 19:49
TiTu mieli nie.zdazyc z lodem. I jak?

Pozostałe