Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 09:26

Nowy lider FOOTLIGI

Rozkręca nam się tegoroczna edycja piłkarskiej FOOTLIGI. W minioną sobotę piłkarze rozegrali IV oraz V kolejkę spotkań.

Walczący o podium JULDOM w swojej pierwszej, sobotniej grze zmierzył się z drużyną ĘKLAWY. Na początku 9 minuty gry  - po bramkach Tomasza Golewskiego oraz Michała Lubckigo  - MPE prowadził 2:0. Po bramce Sopeckiego ĘKLAWA zminimalizowała straty. Kolejne dziesięć minut gry zakończyło się remisem 1:1 i ostatecznie po 20 minutach w lepszych nastrojach byli gracze JULDOM (3:2).

W drugiej połowie faworyt mecz kontynuował swoją dobrą formę. Wygrana 2:1 w drugiej odsłonie zapewniła MPE JULDOM zwycięstwo w meczu 6:3.

3:6 ‘37”30 Tobiasz PIECHNA

Zespół Alkoholove, za cel w tym roku obrał sobie mistrzostwo i z tygodnia na tydzień zespół prezentuje co raz wyższą formę. W meczu z BONGO Team team ALKO ponownie zaprezentowało nam atrakcyjną grę , którą uwiecznił wygraną 8:0. Ozdobą tego pojedynku była fantastyczna bramka z przewrotki Kamila Węglińskiego.

0:8 ‘36”42 Piotr BRANDEBURSKI

W trzecim meczu czwartej kolejki EUROPŁOT rywalizował z ADSTAN. Pierwszą połowę wygrała drużyna ADSTAN, która po bramkach Sebastian Owczarka oraz Romana Pakuły prowadziła już 2:0. Tuż przed przerwą gola kontaktowego jednak strzelił jednak FILIP Ogłuszka i EUROPŁOT schodził na przerwę z nadziejami na korzystny wynik.

Marzenia o nim rozwiał jednak Dawid Szcześniak, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu, a w 34 minucie emocje w tym meczu skutecznymi trafieniami zakończyli: Dawid Szcześniak i Mikołaj Podwysocki (5:1 ADSTAN). 12 sekund przed końcem gry straty zminimalizował gol samobójczy w wykonaniu jednego graczy zwycięskiej ekipy.

BONGO KUSHHAZE 3:16 STRUGA PEROSNAL

Mistrz tegorocznych rozgrywek - w drodze po obronę swoje tytułu -  ma jeden mecz rozegrany mniej od swoich najgroźniejszy rywali. Drużyna Piotra Żerka w swoim trzecim meczu rozgrywek, zmierzyła się z jednym z najsłabszych zespołów tegorocznej edycji i bez problemów pokonała rywali 16:3. I choć mecz zaczął się od sporej niespodzianki to jednak duet: Piotr Żerek oraz Alana Grochowalski wchodząc na swój najwyższy poziom piłkarski, pokazał rywalom miejsce w szeregu. Obaj zawodnicy strzelili łącznie 10 goli.

3:16 ’39”00 Piotr ŻEREK

Kolejny jednostronny przebieg widowiska miał miejsce w meczu FERRAR 1337 z JOKA.  „Ekipa remontowa” już w pierwszej połowie zaprezentowała profesjonalizm z najwyższej półki całkowicie rozmontowując obronę przeciwnika i okraszając grę sześcioma  trafieniami.

W drugiej odsłonie JOKA kontynuowała najwyższe trendy piłkarskie i pojedynek zakończyła piętnastoma golami. W dobrym nastroju po weekendzie może być zawodnik FERRAR 1337 Mateusz Strojny, autor trzech z czterech strzelonych goli po stronie przegranych.

4:15 ‘39”50 Mateusz STROJNY

Piątą kolejkę rozpoczął pojedynek EUROPŁOT z ALKOHOLOVE. W 9 minucie byliśmy świadkami małej niespodzianki, gdyż po bramce Grochowskiego na prowadzenie wyszli zawodnicy EUROPŁOT. Radość ze strzelonej bramki zawodnika trwała jednak krótko, gdyż 45 sekund później na tablicy wyników widniał remis, a w objęciach kolegów utonął Czarek Łysakowski.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do 15 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Sebastian Kawecki. Alkoholove na przerwę schodziło z jednobramkowym prowadzeniem, ale rywale także mogli być zadowoleni z wyniku. Bohaterem tej odsłony bez wątpienia był Snochowski (EUROPŁOT), który fantastycznie bronił strzały rywali.

Pierwsze dziesięć minut drugiej części meczu to „bramka za bramkę”. W 24 minucie prowadzenie ALKO podwyższył Węgliński, a w 29 minucie gol kontaktowy dla EUROPŁOT padł po bramce samobójczej (2:3 ALKO).

Końcowa część meczu należała już do faworyta. Samobój w 30 minucie oraz gol Bartka Kaweckiego w 34, zakończyła mecz zwycięstwem Alkoholove 5:2.

2:5 ’34”00 Bartłomiej KAWECKI

Pojedynek JULDOM z FERRAR można określić jednym terminem, a mianowicie „odbył się”. JULDOM od pierwszych do ostatnich minut dyktował warunki gry strzelając łącznie 19 goli przy jednym rywala. FERRAR nie był w stanie podjąć walki z rozpędzonym rywalem, ale swojego honorowego gola ustrzelił. Szczęśliwym autorem trafienia był Damian Szewczyk. JULDOM dzięki temu festiwalowi strzeleckiemu awansowało na pozycję lidera i czekało na rozstrzygnięcia pozostałych gier.

19:1 ‘38”20 Tomasz GOLEWSKI

Mecz NATVIOL BUNCH z ĘKLAWĄ miał dwa  ciekawe oblicza. Pierwsza połowa to prawdziwa sinusoida emocji i festiwal bramek z obu stron.  Po 14 minutach gry widniał rezultat 2:2 i choć ĘKLAWA dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, to jednak ambicja graczy NATVIOL,  potrafiła zespołowi wrócić do gry o korzystny wynik.

W końcowych fragmentach Ęklawie udało się wreszcie osiągnąć dwubramkową przewagę, ale brak koncentracji zaowocował trzecim straconym golem w meczu.

Drugie oblicze tego pojedynku obróciło nam się o 180 stopni tj. dużo walki i mało klarownych sytuacji.  W tej połowie kibice obejrzeli zaledwie jednego gola, autorstwa gracza ĘKLAWY - Tomasza Sopeckiego.

3:5 ‘24”15 Tomasz SOPECKI

W meczu EUROBRUK z ADSTAN takich emocji jak w poprzednej grze, już nie doświadczyliśmy.  Choć pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, to w drugiej połowie znakomitą skuteczność zaprezentowało trio: Pachniewicz – Sosnowicz – Mucha.

Wspomniani gracze - w tej części gry - sześciokrotnie wpisali się na listę strzelców i  EUROBRUK notuje kolejne zwycięstwo w sezonie, tym razem 9:2, skutecznie włączając się w grę o czołowe lokaty. Drużyna ma już 9 punktów i wciąż jeden zaległy mecz do rozegrania.

9:2 ‘38”49 Jakub PACHNIEWICZ

Każda drużyna w FOOTLIDZE przed sezonem wyznacza swoje cele oraz  bariery do pokonania. BONGO Kushhaze oraz Bongo Team kadrowo nie mogą równać się z najlepszymi, ale walczą dzielnie na boiskach FOOTLIGI i za to należą im się ogromne brawa. Choć oba zespoły zajmują miejsce w dolnych częściach tabeli to jednak dla każdej z nich liczy się ambitna gra.

Mecz walki, mecz piłkarskich szachów, w której każda z drużyn postawiła na grę defensywną, a jednak gole padały. Pierwsza połowa padła łupem BONGO Team, którzy strzelili 3 gole przy jednym trafieniu rywali.

W drugiej zespół BT kontynuował swoją dobrą grę i po 28 minutach prowadził 5;2.  Zawodnicy KUSHHAZE nie zamierzali składać jednak broni. Trafienia HASA oraz SULGOSTOWSKIEGO pozwolił drużynie złapać kontakt (4:5) i zachować marzenia o korzystnym rezultacie.  Ostatnie minuty należały jednak do ekipy BT, a wysiłku swoich kolegów nie zmarnował Adrian Wajszczyk – autor dwóch trafień.

4:7 ‘39”42 Adrian WAJSZCZYK

Hitem całego dnia, był pojedynek na szczycie tabeli pomiędzy JOKA, a STRUGA Personal.  Pierwsza połowa spełniła oczekiwania fanów FOOTLIGI i była mocno wyrównana. W 5 minucie gry wynik otworzył Bartek Brandenburski (JOKA).  Na odpowiedź rywali musieliśmy czekać dość długo, ale była ona mocnego kalibru, gdyż po trafienia Jacka Jankowskiego z 11 minuty, oraz Kuby Bogusza z 14 zespół Struga Personal prowadził 2:1.

Kluczowa dla losów pierwszej połowy i chyba całego meczu była 17 minuta gry. Najpierw Szymon Milczarek, a kolejno Bartek Gambka pokonali bramkarza Struga i zespół JOKA po raz drugi objął prowadzenie w tym meczu.  Zwycięstwo JOKI 3:2 w pierwszej połowie, pozwoliło drużynie ułożyć sobie ten mecz po swojemu i już na początku 22 minuty Bartek Gambka po raz drugi wpisał się na listę strzelców (4:2).

Po golu Grochowalskiego Struga ponownie złapała kontakt, ale JOKA  do ostatniego gwizdka miała już ten mecz pod kontrolą. Po 40 minutach gry szczęśliwsi z parkietu schodzą gracze JOKA, którzy pokonali obrońcę tytułu 9:7. PERSONAL obecnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. JOKA wraz z ALKOHOLOVE i MPE JULDOM z trzynastoma punktami w zestawieniu, zajmuje podium rozgrywek.

JOKA 9:7 STRUGA PERSONAL