(LIVE) Spędzam dzień z TVN: Fakty i Wiadomości

  • 21.01.2020, 22:22 (aktualizacja 24.01.2020, 21:39)
  • LordLud
(LIVE) Spędzam dzień z TVN:  Fakty i Wiadomości
Telewizja to nie jest moje hobby. Kanapa i patrzenie w szklany ekran (o ile to nie jest materiał naukowy, czy sportowy, czy Ranczo) uważam za stratę czasu, który mógłbym spędzić na innych czynnościach jak np zabawa w dzieckiem  Czytając kłótnie w internecie specjalnie dla was postanowiłem jednak spędzić dzień przed TV, każdy dzień z inną stacją TV, aby sprawdzić co ciekawego do zaproponowania ma telewizja TVP, POLSAT, TVN dla swoich widzów. Na pierwszy rzut bierzemy kanały grupy TVN, która niedawno odwiedziła Tomaszów Mazowiecki goszcząc w Arenie Lodowej.

Naszą relację LIVE będziecie mogli śledzić tutaj przez cały dzień jutrzejszy porównamy także główne wydania informacyjne wszystkich trzech grup: Polsat, TVN i TVP.   Postaramy się jutro porownać tematy porannej TV sniadaniowej Tvn i Tvp.

 

Możecie się zgadzać, czy nie zgadzać z moimi opiniami, ale jednego możecie być pewni będę pisać bardzo obiektywnie. Wpisy będą pojawiać się w różnych odstępach czasu, być może wypadnie mi coś ważnego, więc w niektórych godzinach mogą się nie pojawiać wcale, ale postaram się obejrzeć tyle ile się da. Stronę możecie odświeżać skrótem klawiszowym: CTRL + 5; albo "odśwież"

 

Zapraszamy. 

 

8.00 Pobudka 8 rano, gorąca mała czarna gotowa. Włączam TV i falstart. Na TVP para krzykliwych celebrytów reklamuje jakiś nowy program DANCE; DANCE. Przełączam więc na TVN i już mnie Biedroniem straszą z okładki gazet mówiąc że będziemy mieć w Polsce "pierwszego dżentelmena, a nie Panią Prezydent', ale czekam jak to się rozkręci wszystko., a prawdę mówiąc już żałuję że TV włączyłem. 

 

 

8.02 i 1:0 dla TVN w ocenie programów śniadaniowych, gdyż przyjeżdża Policja i opowiada o nowym prawie, w którym Policjant ma prawo sprawdzić czy nasz licznik w aucie nie jest przekręcony. Ciekawy temat. Na TVP: "Dieta cytrynowa. Czy jest bezpieczna dla organizmu?". Wybrałem Policjanta, bo jeżdżę autem i wolę jednak dowiedzieć się na co mam uważać.

 

8.12 - Policjant z TVN już pewnie poszedł do TVN 7, bo tam sprawa młodego chłopaka, który zajumał babcię. Zeznaje świadek w peruce i okularach, który już na dzień dobry Annie Maryji Wesołowskiej mówi "Cicho babo, wiem co mówię", a przepraszam słowa te wypowiedział do innego świadka. Sąd musi być szanowany. 

 

8.15. Wracamy do śniadaniówek. TVN dostaje drugi punkt, gdyż poruszył temat objawów niedosłuchu u dziecka. Wszystko było by fajnie, gdyby Kraśko po raz piąty nie pokazał widzom o tym, jak on to kocha Tokarczuk. W TVP dalej FIT, ale tym razem mówią mi jak stracić tłuszcz z dolnej części brzucha i jaką dietę mam stosować. Babcia moja mówi że najlepsza dieta, to "Mówiłam ci żryj mniej i częściej i schudniesz" Ufam babci. 

 

8.20 Przez przypadek trafiam na Polsat, a tam Wiadomości Sportowe z Polsat News i Pani Chylewska. Wygrywa sport. 

 

8.39. W TVN gotuje babcia na dzień dziadka, ale dziadek od babci uciekł. Jak poinformowała gotująca "wylogował jej się", ale znalazła drugiego. W TVP temat "Co zrobić, aby dziecko nie bało się dentysty" i TVP ma pierwszy punkt. Jestem przewrażliwiony na punkcie uzębienia mojego dziecka, ale junior dzielny jest i przyzwyczajany od małego, wiec dentysty zuch się nie boi. Wybieram TVP. 

 

8.40. W TVP ciekawie się zapowiada. Będzie o tym jak mamy przyjąć księdza po kolędzie. W TVN babcia dalej gotuje, tzn gada trzymając łyżkę w garnku. 

 

8.42  Zmiana tematu. Urodziwa Pani zaproszona przez TVN pokazuje jak dobierać fryzurę do kształtu twarzy. Szczerze to nie za bardzo wiem o co chodzi, wydawało mi się że od porad jest nasz osobisty fryzjer, no ale dobra słuchamy.

 

8.45 Pani w TVN mocno trajkocze. Przed sobą ma tablice z twarzą i marker. Powiem wam szczerze: Jacek Gmoch ma konkurenta. Pani niczym najlepszy taktyk piłkarski ostro jedzie kreskami po tej tablicy: kwadraty, trójkąty, koła, kreski. 

 

8.48 Dobra w TVN 24 Adam Bodnar (RPO) z Platformy z Obywatelskiej uhonorował dziennikarkę Ewę Ewart za zasługi dla Ochrony Praw Człowieka. Dość zabawne, bo Pani Ewa kręci filmy. Jak jest rola Panie Ewy w ochronie praw człowieka? Nie wiem, ale PO dba o swoich dziennikarzy ;D 

 

9.07 Do studia TVP zagościł ksiądz i rozbujała się rozmowa na temat tego "Jak się zachować kiedy ksiądz zagości do nas, chodząc po kolędzie". Jedna z parafii zaprezentowała istny savoir vivre. Okazuje się że księdza wpuszczamy do domu w butach, ubrani w garnitury i eleganckie buciki. Zwierzęta mają być zamknięte. Zaproszony do studia młody ksiądz opowiada o 40-letnie kobiecie na tapczanie, która usiadła koło księdza bardzo blisko. Całe studio chichocze bo Pani księdza zapytała się: "Czy ksiądz zna Panią Krysię?' Suchary w TVP niczym Strasburger w Familiadzie.   Na TVN temat 'Z niewolnika nie ma pracownika" - 3:1 dla TVN. 

 

9.15 W TVP kolejny temat "Dlaczego zdrowe zęby są tak ważne da kobiet w ciąży?" No wreszcie coś ciekawego. W TVN o tym na jaki wpływ ma na nas ciśnienie atmosferyczne i ile można kalorii stracić skacząc 45 minut na skakance. Gdyby zaprosili mnie, to może pomiar byłby miarodajny, ale tutaj dobrze zbudowany Pan rozpoczął swoje zmagania. Widać że dużo trenował. Reklama. 

 

9.19 Przełączamy na TVN 7 i zagadkowy program "Ukryta Prawda". Kończą się reklamy. 

 

9.20 W "Prawdzie" Marcin opisuje swoje życie w internecie, chce być kobietą. Historia transseksuallisty, z którego koledzy na uczelni się śmieją, biją go pod blokiem, a w tle dziennikarka, którzy chce zrobić show z Marcinem. Tęczowa ideologia co raz bardziej w TVN popularna i już nawet gości w programach niskich lotów. Sam program: muzyka niczym z gier commodore 64, a lektorka miała taki głos, jakby miała zaraz umrzeć. Stara się zachować powagę modulując głos na spokojny - wyważony, ale średnio jej to wychodzi - nie dziwię się. 

 

9.24 W TVP wreszcie coś konkretnego do jedzenia. Podudzia kurczaka z winogronem. Pani gotująca mocno obrotna i pokazuje dużo, mówi dużo na tym etapie TVP ma drugi punkt w porównaniu do TVN w której babcia bez dziadka -  nie robiła nic. 

 

9.26 W TVP rozmowa o książeczkach dla dzieci promujących zdrowy tryb życia. W TVN-ie meteorologia i rozmowy o tym jak wpływa na nas ciśnienie. TVN-ie, jako wysoko ciśnieniowiec mogę rzec że mnie głowa na...dala jakby mi Policjant od liczników, ten licznik przestawił. Wybieram książki. Mamy remis 3:3. Druga godzina dla TVP. Na historię o tęczowym Marcinie (TVN 7) już nie przełączam. 

 

9.33 W TVN......różne rodzaje depilacji. Pani prezentuje rodzaje maszynek, techniki itp itd okazuje się że najlepiej laserowo u specjalisty. 

 

9.39 W TVN dalej depilacja. Pokazują jak wygląda zabiega usuwania włosów za pomocą wosku. 

 

9.40 Wraca gotująca babia bez pierwszego dziadka, z drugim. Ciekawe czy coś w końcu, w tej kuchni zrobi? 

 

9.41 Niestety. Pokazuje już efekt końcowy. Faworki i przechodzi do kolejnej potrawy. 

 

9.41 Jeeeeeeestt. Pani pokazuje jak zrobić....placki ziemniaczane z maki odciśniętej z ziemniaka i sosy. Pani lubi smak TOSCANII, wiec mamy placki ziemniaczane z sosem pomidorowym, gdzie przyprawy są w torebkach po herbacie. Ciekawa technika. 

 

9.44 Spalanie kalorii vs siłownia. Kolejne głupoty. Wracamy do TVP. 

 

9.52 Po garści reklam, w TVP temat o nawykach, które sprawiamy że jesteśmy szczęśliwi....szkoda czasu, bo jak tu określić coś co wydaje się indywidualną sprawą każdego z nas? 

 

9.53 W TVN 7 historia Marcina kończy się. Mamy nadzieję że był szczęśliwy pod tęczową flagą i  mógł brać udział w marszach. Teraz drugi odcinek Ukrytych Zdrad i w tle: miłość, zdrada i seks. Bohaterem jest też Adam, który żył kiedyś z "Grażyną", a Grażyna ma córkę, a Adam myśli że ta córka jest jego, choć "Grażyna" twierdzi że to nie jego córka. Adam chce badań genetycznych. Adam na dodatek żyje z piękną brunetką i zaprasza przyjaciela do domu, kiedy wychodzi do pokoju okazuje się że jego najlepszy przyjaciel bzyka jego przyjaciółkę.   Nawet zabawne. Kreacje rodem z Mody na Sukces. Jak to k..wa można oglądać? Nie wiem. 

 

9.59 W DD TVN: "Kliknęła w link i straciła dane". No dla starszych osób temat ważny i nowinka, wiec plus. 4:3 dla TVN. Przed nami ostatnia godzina śniadaniówek. Pierwszą wygrał TVN 2:1, w drugiej remis 2:2. Jak będzie w trzeciej? 

 

10.02 Z linków przechodzimy na cyberatak i z rozmowy rzeczowej, zrobiła się science fiction. 

 

10.03 W PnŚ na TVP nasza Pani kucharka serwuje spaghetti. Pokazuje, mówi, uczy - brawo! Lepsza jak prowadzący program  Kammel. Zgłodniałem. 

 

10.05 Wracamy do rzeczywistości. Beżowe stylizacje dla kobiet w każdym wieku. W TVN ciekawiej dzisiaj, gdyż pojawili się bohaterowie "Życia na Kaukazie". Ciekawa historia Polaków żyjących w Gruzji. Czar jednak szybko prysł, bo tylko socjotechnika  - zaczęło się od życia na kaukazie, a to tylko reklama WOŚP mająca na celu uświadomić nas że każdy Polak na świecie - nawet na końcu świata - daje na Owsiaka. Zresztą WOŚP staje się głównym orężem TVN w walce z PIS, więc żadne zaskoczenie. Miał być punkt, ale pojawiła się ideologia, więc punktu nie ma. 

 

10.10 Promocja nowej edycji Dance Dance Dance trwa. Nie moja bajka. 

 

10.11 W PnŚ właściwości lecznicze jarmużu. Okazuje się że nadmierna ilość zaburza pracę tarczycy. W TVN o fryzurach. Punkt dla TVP 4:4. 

 

10.14 Ciekawy wykład w TVP o jarmużu. Obniża cholesterol, który powoduje miażdżycie i rzekomo obniża ciśnienie. Potrzebne jest jednak to, abyśmy go spożywali nie tylko "od święta". W TVN reklama, więc sprawdzamy co tam u Adama. 

 

10.18 Adam odpoczywa od byłej kobiety, teraźniejszej kobiety i przybranej "córki". Umując całość - reklama. To idziemy na TVN 24. 

 

10.19 W TVN 24 hit dnia! Francja zaniepokojona praworządnością w Polsce. Francja to ten kraj  gdzie liberalni liberałowie w imię pokoju i demokracji systematycznie walą ludzi pałkami policyjnymi, gdzie popadnie. Można rzec że liberałowie do serca wzięli sobie powiedzenia "Po łebkach, do celu". 

 

10.24 Wracamy do TVN 7 i Adama. Adam miał dobre podejrzenia. Córka "Grażyny" to córka Adama. Obecna laputita bohatera tej "interesującej historii" jest bardzo niezadowolona, choć sama bzyka się z jego kumplem. Pojawia się jednak nowa zagadka, bo Adam i jego żona mają syna. Pytanie czy Adam jest ojcem Stasia, czy jest to syn przyjaciela? Jak można oglądać takie badziewie? Na to odpowiedzi nie znamy.

 

10.29 Ślub w klasycznym niebieskim kolorze w PnŚ. W DD TVN prezentacja placków ziemniaczanych i promocja Beaty Boruckiej "Opowieści ze smakiem". Powiem szczerze, że Pani nie zachwyciła w TV, a wręcz przeciwnie - jest mocno irytująca. Jeżeli taka sama jest książka, to nie polecam. 

 

 

10.31 W TVN24 od rana nic nowego. Jadą po PIS i relacja z karambolu na S7, w którym udział ponoć 17 aut. Policja już ma nawet dosyć i nie odbiera telefonów od TVN.

 

10.32 ...a jednak odebrali. Okazuje się że TVN "kłamie" i 13 aut uszkodzonych, nie 17. Kolejna wpadka serwisu informacyjnego. 

 

10.34 W TVN 7 historia Adama dobiega końca. Wrócił do swojej pierwszej i jest szczęśliwy. Nie dowiedzieliśmy się czy Janek to jego syn. Za późno przełączyliśmy kanał. Ogólnie może i dobrze, bo sam program to istna katastrofa. 

 

10.36 W śniadaniowej TVP laureatka Orłów 2019 Gabriela Muskała - aktorka teatralna, scenarzystka, pisarka. W TVN reportaż "Najwspanialsi dziadkowie na świecie', w których wnuk spełnia marzenia dziadków dzięki konkursowi TVN.  Oba tematy ciekawe, choć nam bliżej do zwykłych ludzi - remis. 

 

 

Nareszcie koniec. Blisko 3h śledzenie programów śniadaniowych to jeden wniosek. Od czasu do czasu przełącz kanał i trafisz na coś ciekawego. Kulinarnie wygrywa TVP. Pani od kuchni mistrzowska, a pokaz gotowania najwyższych lotów,  w przeciwieństwie do TVN-owskich placków ziemniaczanych z sosem pomidorowym, herbacianymi" przyprawami i kawałkami łososia. 

 

W TVN 24 komisja sprawiedliwości ws. ustawy represyjnej. Wystąpienie Anny Dalkowskiej - wiceminister sprawiedliwości. Niby na żywo, a jak odgrzewany kotlet. Opozycja walczy o swój ustrój  - by było jak było.

 

Wracamy o godzinie 12. 

 

Wróciliśmy do oglądania. Miało być o 12, ale obowiązki rodzinne wzięły górę. Wracamy teraz. 

 

13.20 W TVN jakiś program 19+ i Lusi oraz jej maż jakiś "Waldek", a przed reklamą pojawia się ich przyjaciółka "laputita", która gada do telefonu i robi niezbyt ładne miny. Reklama. Przełączamy kanał. 

 

13.22 W TVN 7 rozpoczął się "Szpital". Tego oglądać nie muszę, oglądałem to kiedyś i poczułem się jakbym był na rynku, a piękna Pani Doktor Dominika Gajda służy lepiej pomocą jak Dorota Zawadzka, czy Marszałek Senatu Grodzki. No i kopert nie ma. 

 

13.26. W TVN 24 wreszcie materiały inny jak krytyka PIS, a mianowicie o tym jak Polacy lubią narzekać. Trzeba przyznać że bardziej przyziemne dla ludzi sprawy TVN realizuje bardzo dobrze. 

 

13.36 Niestety TVN24 wraca do PiS. Co ciekawe politycy PIS coś mówią, a dziennikarze nawet do słowa dojść nie dają, chcąc narzucić własny temat. Dramat nie dziennikarstwo, no ale dla każdego widza coś innego. 

 

13.37 TVN 24 powiela plotki, niczym TV rodem z pudelka, że kasjerka z CBA wynosi pieniądze w reklamówce. Doskonały zabieg mający postawić politycznego wroga w niezręcznej sytuacji. U przekazie  pojawia się gra słów w kierunku widzów cyt. "ta łapówka miała PONOĆ - zostać wynoszona; (...) być może wynieśli. Zabawne, prawie jak telemarketing. 

 

13.40 Borys Budka mówi o uczciwości w sprawie NIK,  chyba dzisiaj częściej gościł na ekranie, jak sami dziennikarze. 

 

13.41 TVN 24: Prowadząca wiadomości jąka się mocno i nie wiadomo o co jej chodzi. Gdyby nie pasek nie zrozumiałbym co ma do przekazania. Nawija szybciej niż Kamila Gasiuk Pihowicz.  Czekamy na materiał. 

 

13.42 Na wokandzie TVN24 afera Senatora Gawłowskiego w sprawie afery melioracyjnej. Jak zwykle Gawłowski  - czy inni politycy PO - czują się niewinni. Senator Gawłowski to ten, który wygrał różnicą ledwo 300 głosów przy ponad 3300 nieważnych i dostał mandat senatora. 

 

13.44 TVN 24 broni Gawłowskiego. Poddaje w wątpliwość  działania służb publikując wyjaśnienia senatora. 

 

13.46 Przez ostatnie dziesięć minut dowiedziałem się że z CBA księgowa w reklamówce wyniosła miliony złotych. Duża była ta reklamówka? Tego nie powiedzieli.  Było coś o sprawie KRS, ale nie pisząc dla was nie wyrobiłem z zapamiętaniem. Ponoć PIS zły coś tam blokował. Były człowiek PO - Gawłowski jest kryształowym człowiekiem. Nie brał łapówek, a Kaczyński i Rydzyk uwzięli się na niego i to ich wina że ma sprawę w sądzie. Wracamy za 10 minut. 

 

Od 14 tematem głównym w TVN 24 jest blokada przez PIS przy użyciu TK jutrzejszej decyzji SN w sprawie sędziów wskazanych przez nową KRS. Kto chce tej listy opozycja? Po co? Czyżby próby szantażu? Prowadząca program strasznie nieprzygotowana do transmisji LIVE. 

 

14.09 W TVN "Detektywi", kończy się mordęga z 19+. Już coś ciekawsze, kryminały mają jednak to w sobie że wciągają. W TVN 7 za dziesięć minut rozpoczyna się ANNA Maria Wesołowska. Bardziej pracowita ta sędzina niż Pani Gersdorf - od rana do wieczora na wokandzie, a i jakaś milsza jak pokazał odcinek poranny. Stanowcza też być potrafi. 

 

Na TVN Fabuła "Twarzą w twarz" czyli dobry serial z Małaszyńskim. Kanały tematyczne mają jednak jeden plus, są po prostu dobre.. 

 

15.10 Mieszkańcy, którzy wrócili już z pracy mają  na TVN powtórkę paradokumentu "Szpital". Przepiękna Dominika GAJDA, niczym Dorota Zawadzka po raz kolejny będzie rozwiązywać i łagodzić konflikty pacjentów i ich bliskich. Później pojawi się kamera i pokój zwierzeń, tzn korytarz zwierzeń. Jeżeli głupota ma imię, to nazywa się "Szpital". 

 

15.20 TVN 7 i kolejna odsłona "Ukrytych Zdrad". Mieliśmy już dzisiaj chłopaka, który chciał być dziewczynką; Adama, który żył z żoną, jej kochankiem prowadził interesy, kiedyś miał dziewczynę, która ma córkę, a której córka okazała się jego córką, a za cały ten syf odpowiadała zaborcza matka. Rozumiecie coś? 

 

15.23 Na TVN 24 maglują aferę GETBACK. Opozycja domaga się Komisji Śledczej. TVN porównuje aferę do Amber Gold nie wspominając o tym, że afera Amber Golda trwała kilka lat, a GETBACK kilka tygodni, gdyż prokuratura i służby nie czekały 4 lat na reakcję jak to miało miejsce w przypadku pierwszej afery. Cały TVN dużo szumu, argumentów niewiele. 

 

15.24 TVN 24: E-papierosy pod monitoringiem Głównego Inspektora Sanitarnego, gdyż jedna z nastoletnich użytkowniczek ma płuca jak osoba kilkudziesięcioletnia. Rozwiązanie jest proste przerzucić się na prawdziwe. 

 

15.28 TVN 24: W Sanoku pada PBS. Podkarpacki Bank Spółdzielczy. Bank notuje olbrzymie straty, ludzie ustawiają się w kolejkach, aby wypłacić pieniądze. PLATFORMA już krzyczy i chce wyjaśnień. Szkoda tylko że tak szybko nie działali w latach 2007 - 2015 jak padał polski handel. 

 

Ogólnie od rana oglądając TVN 24 można dostać depresji. Państwo w ruinie, wypadki na drogach, morderstwa, kradzieże, upadki banków  i tylko Platforma jakaś złota. Gwiazdą jest Borys Budka. Oglądając tego Pana można zacytować słowa piosenki: "Jesteeeeś lekiem na całe zło". 

 

15.34 No wreszcie trafiłem na coś od widzów. Tu znacznie ciekawej. Laweta z autami o wartości 1mln złotych (sztuka) uległa wypadkowi. Auta zostały zniszczone. Podatek za psa to maksymalna granica 125 złotych w zależności od samorządu. W Hiszpanii piana morska zalała Katalonię i to by było na tyle fajnego. Wracamy do PIS-u.

 

Szczerze? Nie licząc programów śniadaniowych, a w nich kilku tematów, strasznie męczy mnie już to oglądanie TVN, TVN 7 i TVN 24, a tu jeszcze ponad 4 godziny zostało :O Podziwiam ludzi, którzy chcą tracić swój czas, aby oglądać na okrągło jedno i to samo. Żeby te programy miały jakiś sens, a to jeden i ten sam format, tylko bohaterowie inni. Wytrzymam jednak. 

 

16.00 W TVN rozpoczyna się "Szkoła" oglądamy. Temat główny 15-latka w ciąży i jej chłopak co dziecka nie chce i nagie zdjęcia koleżanek dla kolegów, wśród których jeden jest zboczony :O

 

16.04 Na TVN 24 dalej sprawa jutrzejszego spotkania SN i tak od rana ciągle to samo. Wracamy do TVN.

 

16.06 Obejrzawszy siedem minut programu "Szkoła" mogę już rzec, że oglądając ten gniot ma się wrażenie, iż do publicznych szkół chodzą sami debile. Choć nie jestem autorem programu, scenarzystą, reżyserem jako dorosły mieszkaniec tego kraju,  chciałbym przeprosić polską, uczącą się młodzież że została pokazana w tak żenujący i niski sposób, jak w tym programie, a młodym aktorom współczuję. Jeden plus tego że przynajmniej zarobili sobie trochę do kieszonkowego, a i wesoło czasem jest jak się to ogląda tą "szkolne gówno".

 

16.14 W związku z tym że na TVN od 17 będą kolejne odcinki powyższych wątpliwej jakości atrakcji  tj "Ukryta Sprawa" "Szpital"  na TVN 7"Sąd rodzinny", do naszego felietonu wracamy o godzinie 18.45 jak zacznie się coś poważnego tj serwisy informacyjne. 

 

16.17 Jeden plus na TVN 7 to dwa odcinki "BrzydUli". Genialna kreacja Braciaka i Sochy nigdy się widzowi nie znudzi: Wiola i Przemko po prostu wymiatają. Wracamy na główne wydania serwisów informacyjnych o 18.40. BrzydUlę już oglądaliśmy. 

 

20.00 No i jesteśmy po głównych serwisach informacyjnych.  "Wydarzenia" w Polsacie rzeczowo i na temat. Polityki niewiele, a jak już to konkretnie bez podtekstów, bez zabawy w "grę słów". Miło się posłuchało 

 

Od 19 przełączyliśmy na TVN i zaskoczenia brak. Serwis zaczyna się od wyjętych z kontekstu słów Pani Elżbiety Witek dot. jutrzejszego badania izb i skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. TVN jak to TVN umie łączyć obrazy z narracją i już zasugerowano widzowi powiązania szefowej TK z Jarosławem Kaczyńskim. Swoją opinię wyraziła Kamila Gasiuk Pihowicz czytając coś z kartki na briefingu prasowym, a później swoje show wygłosił Borys Budka. W TVN pojawiła się też magiczna tabelka jak to podważane są sądy, a jako przykład podważania wyroku podano przypadek mordercy dziecka i jego zażalenia jako przykład niekompetencji PIS. 

 

TVN najlepszego socjotechnika w swojej redakcji tj Pana Sobieniowskiego przekierowała tym razem na materiał dotyczącej afery Mariana Banasia. I już w pierwszych minutach zasugerowano widzowi jak to PIS broniło Bansia, później odwoływało, ale już odwoływać nie chce, bo Banaś ma RZEKOMO haki na PIS. Sobieniowski SNUJE różne hipotezy, oczywiście zamykając temat  w negatywnym świetle na temat rządzących. Mistrz w swoim fachu. W materiale tym dowiadujemy się także o aferze GETBACK i jako przykład mamy oszukaną kobietę, opozycja chce komisję ślędzczej, a PIS rzekomo jej nie chce, bo uważa że potrzebna nie jest i tu także kończymy materiał wyrwanym z kontekstu zdaniem wypowiedzianym przez polityka PIS. 

 

Kolejny materiał to wypadek Szydło i zaginięcie dowodów. Ten wypadek to w ogóle komedia. Jedzie kolumna aut rządowych z szefem rządu. Seicento wjeżdzą kolumnę i wydaje się sprawa prosta. Nagle pojawia się adwokat co będzie bronił Pana od Siecento, ludzie organizują zbiórkę, a kasa na Siecento znika, bo organizator stwierdził że oddawać kasy nie musi. Oczywiście cały ten wypadek to wina PIS. 

 

Materiał numer cztery przebił jednak inne wszystkie. Ksiądz z Pensylvanii wymyślił książkę o karze cielesnej dla dzieci. Książka księdza z USA została przetłumaczona przez jedno z wydawnictw, ale co to ma do Polski? Ano w Polsce bicie dzieci jest karalne, a tak ksiązka to wg eksperta TVN to podżeganie do przestępstwa. Zabawne to nawet jest, ale wydaje się że ma swój cel tj: uderzyć w księży kościelnych, innego sensu zamieszczania tak błahej spawy w głównym serwisie informacyjnym nie widzę. 

 

Kolejny materiał to wybory w Koalicji Obywatelskiej. Pani redaktor spokojnym głosem opowiada o tym jak Joanna Mucha swoją rezygnacją wsparła Borysa Budkę. Ogólnie Budka chce do ludzi, Siemioniak chce odnaleźć tożsamość, której nie odnalazł jak rządził. Miód na serce ten materiał. 

 

Po "słodkiej chwili" w faktach przyszedł jednak czas na kolejną odsłonę FAKTÓW. Burzliwe obrady komisji sprawiedliwości dot. ustawy dyscyplinarnej rozpoczynamy od rozweselonych twarzy polityków PIS i komentarz o nich. Oczywiście pierwsze wrażenie jest najważniejsze, wiec to celowy zabieg redakcji, pokazujące jak politycy PIS lekceważą pracę. No, ale żeby widz uwierzył w  rzekomo obiektywny materiał,  pokazana jest jedna z osób opozycji która krzyczy o tym że PIS pójdzie do piekła za tą ustawę. Więc w pokazywaniu "dziwnych zachowań" mamy 1:1. TVN w dalszej cześci przy użyciu grafiki wylicza ile to instytucji polskich i zagranicznych sprzeciwia się ustawie PIS. Pierwsza przyszła "dama" Krzysztof Śmiszek od Biedronia też jest oburzona.

 

Największym amatorstwem jak zwykle wykazuje się jednak Knapik, który prosi o rozmowę reprezentanta PIS, a później go przekrzykuje.  Co więcej, kiedy rozmawia z szefem PSL Kosiniakiem Kamyszem sam odpowiada na swoje pytania. Totalna amatorszczyzna. Przypominam że Kanpik to ten dziennikarz od Rysia Petru, który przed rozmową przesyłał pytania do polityka Nowoczesnej. 

 

Po słuchaniu o tym jaki to PiS jest zły, niekompetentny, podły i zły i jak opozycja chce do ludzi, wreszcie przyszedł materiał o jutrzejszym Dniu Ofiar Holocaustu i braku wizyty Prezydenta Dudy. Materiał wydawał się dość jednostronny w stosunku do Dudy i negatywny, ale TVN jednak pod koniec w miarę rzetelnie wyjaśnił czemu Prezydent Duda nie leci do Izraela i że powodem tego jest brak możliwości zabrania głosu. Trochę pokrętnie z początkowo negatywnym sygnałem do widzów, ale solidnie. 

 

WIADOMOŚCI prost z 50 forum ekonomicznego w DAVOS. Poruszona została kwestia zagranicznych inwestycji w Polsce, ale też zarobki i inflacja oraz przyczyny jakie wpływają na wzrost cen. Tu już 1:0 dla TVP względem TVN. Rzetelnie i obiektywnie. 

 

Kolejny materiał TVP to materiał dotyczący niezadowolenia Niemców z rosnącej siły polskiej gospodarki i wpływu opozycji w latach 2007-2014 na rzekomo przyjazną politykę względem niemieckich partnerów. Kidawa Błońska powiedziała że Kaczyńskiemu nie zależy na świecie i Europie, a na Polsce. TVP pokazała przykład wręczania niemieckich odznaczeń dla polityków i podsumowała inwestycje w kraje w sferze gospodarczej i wojskowej. Materiał pokazujący sukcesy rządu i przypominający działania opozycja. Można rzec, po to aby odświeżyć pamieć widza jak to było za Tuska. 

 

No i mamy wreszcie materiał TVP i Elżbietę Witek w sprawie dot jutrzejszego badania IZB.TVN nie przekazał w FAKTACH pełni słów Pani Marszałek. TVP pokazała całą wypowiedź, i  kontekst. Brzmi ona tak "Nie może być tak że Sąd Najwyższy uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym co leży w kompetencjach Sejmu i Prezydenta. Stąd ten wniosek bo sprawa jest ważna". TVP przytoczyła  wypowiedzi Pani Gersdorf sprzed 3 lat dot. działań TK cyt: "Nie możemy łamać tego dogmatu, że jednak wiążą orzeczenia TK, bo jednak ciągle na to się powołujemy. Te jeżeli tak będziemy uznawać że nie jest orzeczenie trybunału to są takie zabiegi półpolityczne. Taka jest prawda". Ekspert TVP mówi że sędziowie nie popierający zmian, biorą za zakładników sędziów, którym zmiany nie przeszkadzają. TVP broni reformy PIS i idzie mocno w argumenty. 

 

Kolejny materiał to przykład dłużnika, któremu na majątek wszedł komornik. Majątek ten to kilkanaście milinów (zakład wulkanizacyjny i samochodowy), który urzędnik państwowy sprzedał za kilkanaście razy mniejszą wartość. Całość była warta 2 mln, komornik sprzedał za 115 tysięcy. Jeden z samochodów został sprzedany za 146 złotych. Senator PIS Lidia Staroń zajęła się sprawą i komornik trafił na wokandę sądu. Wyrok dla komornika to 2,5 wiezienia i 200 tysięcy odszkodowania dla Pana Wiktora. Polskie sądy to nie są jednak milutkie Panie z serialu TVN Anna Maria Wesołowska, bo komornikowi zmniejszono karę. 

 

Po akcji komornika przyszedł czas na kolejnego świadka od kopert dla Marszałka Senatu Grodzkiego. Grodzki w kolejnej części także jest bohaterem Wiadomość, gdyż zaliczył kolejną wpadkę jako samozwańczy szef MSZ. Okazuje się że zdjęcie Grodzkiego z Nancy Pelosi na tle Wielkiej Pięczeci Stanów Zjednoczonych było robione....w Krakowie tuż przed odlotem Przewodniczącej Izby Reprezentantów. Ciekawy jest fakt że Polska flaga podczas spotkania podpięta była...spinaczem od bielizn. Materiał miał na celu pokaz kompromitacji, skompromitowanego zresztą Marszałka. Trochę to jak bić leżącego. 

 

Ronald Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów nie będzie wizytował w IZRAELU i przyjedzie do Polski na Światowy Dzień wyzwolenia żydów z obozu pracy w Oświęcimiu. 

 

Materiał kończący wydanie Wiadmości to materiał o dziadkach. Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego i 200 lat życia w spokoju i cieple rodzinnym 

 

 

Kończymy naszą relację, a jutro podsumowanie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LordLud

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mało wiem więc coś napiszę
mało wiem więc coś napiszę 23.01.2020, 22:01
Obiektywne opinie od zatwardziałego zwolennika PiS?
No i mamy takie ciekawostki - "Materiał numer cztery przebił jednak inne wszystkie".
TVN szkalujo księdza. Tyle tylko, że to nie ksiądz, a pastor protestancki i okazuje się, że spawa nie była błacha bo książka jest właśnie wycofywana z rynku.
<>
<> 24.01.2020, 04:44
Widz nie musi wiedzieć, że był to pastor protestancki. Jeśli to była rzeczywiście pomyłka to świadczy tylko jak mizernie materiał w TV był przygotowany. Ale może celowo. Wymagaj jeszcze by rozkminiał z ktrej z setek tych ich sekt, bo tam – liczących się sekt protestnckich są dziesiątki, a mniejszych, ale kilkudziesięciu tysiecznych setki). Jeśli był, bo Twoje każde słowo przeglądać trzeba ze stu stron (tego nauczyło nas tysiącletnie doświadczenia z wami tutaj), a czasy gdy na starcie dostawałeś kredyt zaufania, tylko ze względu na pochodzenie i właściwie od podstawówki po macewę, te czasy minęły. Czy bezporotnie nie wiem, w każdym razie przynajmniej teraz)

To, że książka została wycofana (i znowu – jeśli została), też nie musi oznaczać, że sprawa nie była błaha (przez samo H mundrusiu). Jeśli wydawcą jest mała kanciapa z trzema laptopami i pracownikami bawiących się w księgarzy po godzinach (jest masa czasem nawet cennych tego typu wydawnictw również w Polsce), to większa nagonka czy nawet krytyczny insynuujący tekst w gazecie z dużym nakładem, może doprowadzic do takiej decyzji. Ludzie po prostu nie chcą ryzykować a w Stanach to nawet i bezpieczeństwa swoich rodzin.

Jak jest z kwartalnikiem Holistic teraz u nas? Tam zaważył jedno, antyPiSowskie opowiadanie.Pismo tworzone przez dziennikarzy ze stażami korespondencyjnymi w stolicach największych państw... Cały numer poszedł na przemiał.

W tekście, który komentujemy (którego nie jestem autorem), opisane są w lekki, w mojej ocenie nawet zabawny sposób, wrażenia z oglądania przez jeden dzień polskiej telewizji. Przez polskiego inteligenta, że tam się pomylił w jakiejś mało znanej sprawie, którą wcześniej się nie interesował, to są bzdury.

Tekst jest ciekawy, lotny, pełen zwrotów akcji przez to intrygujący.

Marzy mi się by LordLud zrobił teraz przegląd porannego radia. Te stacje z największą słuchalnością RMF, ZETka i dwa talk radia – Polskie Radio 24 i Tok FM.

Pewnie Lord Ludzie wiesz, ale pomocna będzie strona, czy aplikacja jeśli chcesz ją sobie ściagnąć TuneIn. Wrzuć do ulubionych te cztery kanały i po prostu przeskakuj gdy będą reklamy czy muzyka na RMFie.
Ja nie mam aplikacji, ale mam konto utworzone przez komputer biurkowy już kilkanaście lat temu i co jakiś czas dołączam sobie nowe urządzenie. Co jest dużo prostsze (i to od tylu lat i bez aplikacji żadnych), niż dzisiejsze parowanie gadzeciarskich apek z urądzeniami mobilnymi.

W ręce telefon, na stole zwykłe radio bo RMF i ZETka daje się odbierać u nas i to cały warsztat.
Taka propozycja :)

A do mundrusia: słownik ortograficzny i podejście do większości etnicnej która Cię otacza, bez nienawistnych uprzedzeń. Chociaż na chwilę.
Rynce opadajo
Rynce opadajo 24.01.2020, 07:24
Lepiej się pohamowac od pisania niż dac popis swojej niewiedzy. Pastor - tak został nazwany w materiale, to nazwa duchownego u protestantów i nigdzie indziej. Ty oczywiście tego nie oglądałeś ale wiesz jak wyglądał ten materiał.
Ciekaw jestem Pana wrażeń (?)
Ciekaw jestem Pana wrażeń (?) 23.01.2020, 17:50
Panie Lord Ludzie! Niech Pan obejrzy dzisiaj nowy program TVP "Kasta"
Pustka
Pustka 22.01.2020, 22:51
Portal NT co jeszcze wymyśli? Brak weny, muzy i świeżego spojrzenia na sytuację. Unikanie trudnych tematów.
:)
:) 22.01.2020, 23:45
za to zawsze pojawi się lotny komentator, czas zamknąć okna
ff
ff 22.01.2020, 11:16
hehe :)) fajne. Jakoś czerownym paskiem w przyszłości oddziel live, od wczesniejszego tekstu.

Zawsze coś nowego. Fajne!
bejc
bejc 22.01.2020, 07:29
TV 1,TV Info prorządowa
Polsat ponoć obiektywny ale ze wskazaniem na PIS
TVN anty to co jest powyżej
Nie ma co oglądać i za co płacić abonament ? :/
Przemysł pogardy narzeka na poziom dyskusji
Przemysł pogardy narzeka na poziom dyskusji 24.01.2020, 04:53
Narzekacie na jednostronne materiały Wiadomości TVP1?

Heh :)) obejrzycie całe wieczorne pasmo TVN24 Od „Tak jest” Żyda Morozowskiego ( Google: Andrzej Morozowski: Mój ojciec Mordechaj Mozes), po 23.30.

"Czarno na białym" tego gówniarstwa pokroju Jacka
Tacika, którego kilka lat temu Kraśko wysyłał po całym świecie, mimo, że chłopak nie zna angielskiego, to jest istna szczujnia. I to nie na PiS, na polskie ich zdaniem kołtuństwo. Takich co to hulajnogą do roboty nie chcą jeździć. Z kubkiem kawy taranując babci handlujące konwaljami czy mlekiem w butelkach PET.
Poziom tych materiałów warto przemyśleć. Merytoryczny poziom, nie formę, czy ulizanego ”reportera”.
MART
MART 21.01.2020, 22:55
ranking lodów, oranżady , patyczków do uszu i innych gadżetów zrób także . A kto Ci powiedział , że będzie obiektywnie ? Sen , ego czy Pani Jadzia ze spożywczego ? to bedzie Twoja opinia w opiniotwórczym i obiektywnym ??? lokalnym medium . Kazdy ma inny punkt widzenia i inaczej ocenia papkę lub wartościowe jego zdaniem informacje i przekazy , więc co to ma byc za zabawa ? O wiele bardziej istotne z punktu widzenia mieszkańca miasta , ojca i osoby korzystajacej z dóbr np kultury , opieki zdrowotnej czy edukacji . możesz zrobic zestawienie np. co proponuja przedszkola do których rusza nabór?
Autor
Autor 21.01.2020, 23:42
Obiektywnie ponieważ Tv sama w sobie nie interesuje mnie jak forma rozrywki. Zobaczymy, która ma jednak ciekawsze tematy do zaproponowania w trakcie zwykłego dnia powszedniego dla postronnego widza. Ktora jest bardziej intetresująca. Logiczne jest ze kazdy wybiera kanal wg wlasnych upodobian. Tylko ja bym chcial zrozumieć czy tv reżimowa jak zwia Tvp wyborcy Tuska jest rezimowa, a Tvn taka fantastyczna? Czy jednak Tvp wyborcow Kaczynskiego nie jest plastikową Tvn, jak mowia wyborcy PiS.
do czego to zmierza
do czego to zmierza 22.01.2020, 01:16
jedni wolą kukurydzę gotowaną na parze inni popcorn . Zrobisz z tym coś ? Kompletnie mnie nie interesuja Twoje oceny , opinie i upodobania , bo nie będą sie opierac na miarodajnych i rzetelnych badaniach . Czy takie brednie w NT, to jakiś nowy publicystyczny etap tzw dziennikarstwa obywatelskiego ? Proszę napisać czy ludzie wolą grześki czy princepolo ?
.
. 22.01.2020, 06:05
1. Podchodząc do pomysłu optymistycznie to może mieć sens, jednak badanie telewizji jest bardzo trudne. I to nie mówią o jakichś pogłębionych analizach dyskursu z transkrypcją, odnotowywaniem gestów, kontekstu w jakim przekaz jest prezentowany. Nawet pobieżne. Livem LordLudzie, uchwycisz wyrywkowo jedynie swoje emocje na które wpływ może mieć sporo indywidualnych spraw.

Można notować poruszane tematy, i tu TVN misyjnie – jako edukator, wypadnie nienajgorzej. W paradokumentach po tym paśmie śniadaniowym prezentowanych jest wiele postaw opierających się takim zjawiskom jak przemoc, negatywna presja otoczenia rówieśniczego czy zawodowego. To jest ok. Tak jest w „Szkole” i w „Szpitalu”

2. Jeśli masz dostęp do tych dwóch kanałów niemieckich, które mamy w kablówce Mulitmediów – czyli RTL i ProSieben, zerknij kiedyś tam. To jest komercyjna masakra. I to są kanały z bardzo wysoką oglądalnością również w Niemczech :( Jak to świadczy o niemieckim społeczeństwie?

Samo przejrzenie programu telewizyjnego (dostępnego np w telegazecie), dołuje, bo tam jest chyba 1 program informacyjny typu flesz (przedstawienie jedynie wydarzeń uznanych przez redakcje za istotne), na dobę. 30 minut?

Zero komentarza nie mówiąc o przedstawieniu jakiegoś choćby uproszczonego spektrum opinii czy perspektyw z których na sprawy mogą patrzeć największe grupy społeczne.

Bo to nie jest przecież tak, że na przykład olbrzymią falę uchodźców tam patrzy tak samo niemiecki robotnik i tak samo profesor. Prawo do głosowania mają obaj. Jeśli frustrqacje nie istnieją w dyskursie publicznym nie znaczy, że nie istnieją.

Czy chociaż – jeśli nie klasowo, to chociaż komentarze ze środowisk obecnych w Bundestagu. To jest nadal w przypadku dużo bardziej od nas, niejednorodnych Niemiec mało, no ale cokolwiek z komentarzy. Chociaż 15 minut nagranych w ciągu dnia opinii i emisja tego po informacjach. Zero, jest jeden przekaz wyimaginowanej klasy średniej, której – po pierwsze status dla dużej części społeczeństwa jest nieosiągalny, – po drugie ta niewyimaginowana, w rzeczywistości również nie myśli tak jak to się sugeruje w telewizji. Nie chcę się rozwodzić, no ale AfD było powołane przez ...profesora, a popierane właśnie przez taką niższą klasę średnią. Która z roku na rok, po prostu ubożeje. Jeśli sam mogłeś się wykształcić z przeciętnymi rodzicami ale na stabilnych etatach, a teraz widzisz, że masz olbrzymie problemy z wykształceniem swojego dziecka i albo ci się to udaje ledwo wiążąc koniec z końcem, albo nie, no to jest regres pokoleniowy dostrzegalny przez ludzi i niosący polityczne konsekwencje. Jeśli z TV widzisz, jedynie, że jesteś sam sobie winien bo nie wymyśliłeś mobilnej aplikacji, czy nie zacząłeś inwestować w agroturystykę w Afryce, to ludzie to po prostu odrzucają jako nonsens. Większość z nas nie jest i nie będzie nawet jeśli będzie się napinać i poświęcać wszystko innowatorami, wynalazcami czegoś co rzeczywiście by chwyciło. I to nigdy nie powinno być zarzutem wobec ludzi. A niestety jest.

W RTLu jest wieczorami trochę niemieckich filmów zahaczających o rodzimą obyczajowość, ale w Pro Sieben wieczór to przede wszystkim amerykańskie filmy science–fiction. Strasznie nudne. Latają, strzelają, od czasu do czasu wymienią parę zdań które rozumiesz nawet nie znając niemieckiego. Mimo, że są dubbingowane i nie możesz podsłuchać angielskiej wersji.

Ze względów językowych zmuszałem się do oglądania tego, ale po roku masz wrażenie, jakbyś nie poznał nawet jednego nowego słówka. Naprawdę.

W Niemczech jest silna choć słabo oglądana, ale finansowo bardzo silna telewizja publiczna, ale w Polsce nieosiagalna a systematyczne oglądanie przez internet uciążliwe. Ja słucham sobie ich radia przez TuneIn, który działa nadal na Blackberry (starsze wersje), a głośniki w tych telefonach są w porównaniu nawet z dzisiejszymi smarfonami naprawdę nieporywnywalnie przyjemniejsze do ucha.

Zachęcam Cię LordLudzie do przejrzenia portali regionalnych gazet niemieckich. Część jest pobloikowana paywallami, ale część nie. Warto się zapisać na ich newslettery, na przykład poświęcając kilka godzin, na wejście na każdy z tych portali które są wymienione w artykule „Prasa w Niemczech” w Wikipedii. Zawsze jakaś inspiracja wpadnie. To są najczęściej dość zamożne redakcje – w porównaniu z naszymi mediami, no ale nawet nie mając takich środków jak oni, można coś wprowadzić i u nas. W regionie w wielu sprawach byłeś pierwszy, jak widać znajdujesz zazdrosne naśladowczynie, które nawet po kilku latach nie dorastają Ci do pięt, mimo, że początkowo pewnie byłeś wyśmiewany. Robić swoje, to co uznaje się za stosowne, rozważając jedynie niebezpieczeństwa które Portal mogły by przygasić, i tyle.

Ja nawet nie odzywając się będę tu wchodził, a i muszę optymistycznie, ale zgodnie z prawdą, na koniec powiedzieć, że tak podsłu***ąc czasem rozmowy na przystankach (staram się codziennie wychodzić na 2-3 godzinny spacer i to nie tylko po nocy, bo niemiłosiernie śmierdzi i wraca się z większym dołem niż się wychodziło), to przy głośniejszych sprawach, portal jest rozpoznawany.
Rano jak się jedzie autobusem i te gadatliwe panie kwoki jadą często są głośniejsze rozmowy. Kwoki nie ze względu na wiek czy tuszę, ale ton i poziom rozmowy.
Ludzie mówią o tematach które się tu pojawiają. Nie jakoś masowo dyskutują, bo o żadnych tematach poza tymi którymi żyje cały Kraj, tego nie robią, ale wspominają. No dla autora czy wydawcy to jest chyba spore osiągnięcie. Po prostu trafiasz pod strzechy. Nie przekłada się to na zarabianie Portalu? Co musiałby być publikowane by tłuszcza chciała za to płacić? I czy warto to robić, gdy te wpływy nie będą znacząco wyższe? Chciał nie chciał, lokalne dziennikarstwo w Polsce będzie zawsze misyjne i robione z pasji. Wyborcza tnie kolejne oddziały regionalne, mimo, że robione przez nich dodatki to są 4 strony (łącznie z reklamami), a wchodząc na łódzkie wydanie (3 miasto w Polsce...), widzimy, że wydarzeniem dnia, jest wizyta księdza Lemańskiego. Jedna z kilkunastu w Polsce. Także co byś tam nie myślał, ja Ci dobrze życzę.

Ja się powoli wyciszam, jutro na przykład nie odezwę się tu w ogóle – obiecuje sobie. Bez żadnego obrażania się i nadal trzymając kciuki, bo to jest miejsce, które tworzyło historie naszego Miasta. Naprawdę bez egzaltacji.

Pozostałe