Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece

  • 22.01.2020, 16:40
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim
Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece
Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć - przytuli, jeśli mamy kłopoty i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet kiedy coś przeskrobiemy. To ona potrafi najlepiej wysłuchać zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy. Babcia - to słowo wszystkim dzieciom i dorosłym kojarzy się z ciepłem, dobrocią i mądrością.

Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Jest świadkiem naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.

21 stycznia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Święta Babci i Dziadka odbyło się spotkanie edukacyjne, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5  z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Spotkanie w tomaszowskiej książnicy rozpoczęło się od wysłuchania książki K. Boguckiej  pt: ,,Działka dziadka Działkowicza” oraz krótkiej rozmowy na temat przeczytanego tekstu. Następnie nasi milusińscy uczestniczyli w zabawie ruchowej do wiersza I. Salacha     pt: ,,Idzie babcia”, rozwiązywali zagadki tematyczne oraz bawili się w słoneczko skojarzeń związanych z dziadkami. Natomiast po zapoznaniu z opowiadaniem ,,Najlepszy prezent”, przedszkolaki brały udział w zabawie dydaktycznej o babci i dziadku. 


Na  zakończenie spotkania dzieci wykonały laurki dla swoich najbliższych, słuchając przy tym audiobooka Miry Lobe pt: ,,Babcia na jabłoni”.

 Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia i radości.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe