61-letni tomaszowianin znieważył policjantów z Oddziału Prewencji Policji

  • 24.01.2020, 12:37
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
61-letni tomaszowianin znieważył policjantów z Oddziału Prewencji Policji
Policjanci oddziału prewencji z Łodzi pełniący służbę na terenie Tomaszowa Mazowieckiego 23 stycznia 2020 roku zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który około godziny 16:15 na ulicy św. Antoniego zaczepiał przechodniów, ubliżał im i wymachiwał nożem. Podczas podjętej wobec niego interwencji groził mundurowym pozbawieniem życia zamachując się nożem a także kierował pod ich adresem wulgaryzmy.

Funkcjonariusze z OPP w Łodzi patrolując ul. św. Antoniego podjęli interwencję wobec agresywnego tomaszowianina. Mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów, cały czas zachowywał się wulgarnie i nie reagował na wydawane mu polecenia do odrzucenia noża.  W pewnym momencie zaczął ubliżać interweniującym policjantom, groził im pozbawieniem życia wymachując trzymanym w ręce nożem, w związku z tym jeden z policjantów użył pałki służbowej wytrącając tym samym nóż z jego dłoni.

Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do tomaszowskiej komendy. W momencie zatrzymania był trzeźwy. Na komendzie śledczy ogłosili mu zarzut znieważenia funkcjonariuszy za co grozi  do roku pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 25.01.2020, 22:38
Dlaczego mimo tak dużej jednostki jaką posiadamy i zatrudnionej w niej armii tomaszowskie ulice patroluje policja z Łodzi?
pepe
pepe 24.01.2020, 14:49
Mam może do nich pozytywny stosunek dlatego, że kiedyś zostawiłem w Biedronce dowód i po dwóch dniach Policja mi go oddała. Przepraszam za niefrasobliwość, powinienem być bardziej rozważny, no ale bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. W 2013-2014 kojarzyli się tylko z bicie postronnych gapiów na Marszu Niepodległości. No to się radykalnie zmieniło, ja mam przynajmniej takie doświdczenia. Krytykantów pewnie zawsze znajdzie się masa.

Tutaj facet z nożem, a jednak bez strzelania poradzili sobie. O czym to świdczy? Że są dobrze wyszkoleni, a przyjmuje się ludzi z predyspozycjami.

Taka Marta Mysur która przez lata służyła w tomaszowskiej Komendzie... Najlepsza sportsmenka w kraju. To jest wartość. Policja to nie agresja, Policja to prawo i porządek. To pomoc i zaufanie.
pepe
pepe 24.01.2020, 14:44
Sorry, że może off topic, ale fajne zdjęcie.

Nie jak chodza zazwyczaj po internecie gdy jest pisane o Policji, jakieś stare pożółkłe brudne kogoty.

Co by nie mówić, lubimy Ich czy nie, to jednak większość i pojadów i Policjantów / ek wygląda dużo porządniej niż przed kilkoma lat. Zazwyczaj teraz to jest uśmiechnięta gładka twarz, w funkcjonalnym czystym mundurze. Tak chyba powinno być prawda?

Starsi mówią, że przed wojną Policjant budził duży respekt.

Teraz – tak z własnej obserwacji – to widzę, że nie czepiają się bzdur, a do interwencji podchodzą spokojnie, acz efektywnie.


No i tyle mam w tej sprawie do powiedzenia.

Pozostałe