Trendy ekologiczne w Megatech Industries Tomaszów

  • 24.01.2020, 21:30 (aktualizacja 24.01.2020, 21:39)
  • Mariusz Strzepek
Trendy ekologiczne  w Megatech Industries Tomaszów
Plastik jest wszechobecny w naszym codziennym życiu – korzystamy z niego niemal cały czas, ponieważ znaczna część przedmiotów codziennego użytku jest wykonana z tego tworzywa. Od kilku miesięcy pojawia się coraz więcej kampanii społecznych i regulacji prawnych, które mają uświadomić, jak ważne jest ograniczenie użycia plastiku – zaczynając od płatnych reklamówek jednorazowych, na akcjach społecznych kończąc. I choć wielu osobom wydaje się, że to niepotrzebne utrudnianie życia, warto uzmysłowić sobie skalę problemu. Sytuacja jest bardzo poważna...

- W Megatech Industries Tomaszów rozumiemy, że każde pro-środowiskowe działanie z naszej strony przynosi korzyść i pozytywny wpływ na nasze zdrowie i otaczający nas świat. Musimy się przyzwyczaić do ograniczania plastiku, ponieważ w ciągu kilku lat w krajach Unii Europejskiej mają zostać wprowadzone znaczne ograniczenia dotyczące korzystania z jednorazowych plastikowych przedmiotów, a już teraz wiele firm zobowiązuje się do wycofania plastikowych jednorazówek ze swojego asortymentu - mówią przedstawiciele Firmy. 

Aby wesprzeć swoich Pracowników w działaniach pro-ekologicznych Megatech wyposażył wszystkich w praktyczne torby oraz bidony wielokrotnego użytku. Tym samym firma promuje ekologiczne zachowania zwiększając świadomość dotyczącą Ochrony Środowiska Naturalnego.

- Małymi krokami Wszyscy dążymy do wspólnego sukcesu czystego środowiska! Jeśli zmienimy nasze podejście do codziennych spraw, jak wykorzystanie toreb wielokrotnego użytku w czasie codziennych zakupów, przyczynimy się do zmniejszenia ilości odpadów i ich negatywnego wpływu na środowisko.  W myśl jednej z naszych wartości jesteśmy Silniejsi Razem - dodaje Magdalena Stępień

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Proekologiczne mydlenie
Proekologiczne mydlenie 26.01.2020, 09:00
Tylko że te torby też są z jakiegoś plastiku (podobne sprzedawały supermarkety) które po kilku "miesiącach" po prostu się kruszyły - może trwalsze były by jakieś "materiałowe" (i wyprać można i zacerować).
Innowacją pro ekologiczną było by gdyby zakład zaczął produkować elementy tapicerki bez użycia plastiku, bo technologicznie jest to znacznie dłuższy proces niż wyrobienie w ludziach nawyku.
A narzucone ograniczenia przez Unię które nastąpią wkrótce same przyzwyczają zmuszą ludzi z dnia na dzień gorzej jest z producentami którzy wolniej wykluczają plastik z produkcji.
Dziękuję.
Dziękuję. 25.01.2020, 04:02
Nie jestem niesety pracownikiem tego zakładu i chciałbym zapytać czy ktoś nie zechciałby mi odsprzedać takiej troby?

Dumny z Tomaszowa, z przyjemnością bym ją nosił również w innym mieście. Allegro, OLX? Poproszę. Chociaż jedną.
Dziękuję.
Dziękuję. 25.01.2020, 04:04
I to biodrówki! To na rowerze, można nawet sobie zakupy przywieźć.
Były Pracownik
Były Pracownik 24.01.2020, 22:07
A nikt nie wspomniał o odpadach chemicznych, które Megatech produkuje w znacznych ilościach, o oparach z klejów, rozpuszczalników uwalnianych bezposrednio do atmosfery. Ciekawe dlaczego?
przykro to czytać.
przykro to czytać. 25.01.2020, 04:01
I zaczyna się hejt na tomaszowski przemysł... :(

Wynosiłeś z zakładu co tydzień coś co powinieś zostawić wzzorem ojca z Wistomu tudzież Mazowii. Nie dziw się, że stało się jak się stało.

Insynuacje tego nie zmienią.

Pozostałe