Porzucony czy zaparkowany?

  • 25.01.2020, 11:35
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Porzucony czy zaparkowany?
Zmotoryzowani narzekają na brak miejsc parkingowych tymczasem w bocznych uliczkach Tomaszowa nadal spotyka się porzucone auta. „NaszTomaszów” opublikował w ubiegłym roku kilkanaście takich zgłoszeń, oto kolejne, które przesłali nasi czytelnicy

Tym razem na terenie zarządzanym przez Spółdzielnie „Przodownik” stoi szary citroen, którego co najmniej od roku nikt nie otwierał. Jest to uliczka odchodząca od ulicy Głowackiego, a pomiędzy tą ostatnią a ulicą 14. Brygady.

Może zanim zaczniemy likidować kolejne zielone przestrzenie i place zabaw pod parkingi, zwolnijmy miejsce pod wrakami? Przestrzeń wspólna należy do nas wszystkich a tego typu proceder jest jej prywatyzowaniem. Parking czy pobocze wspólnej ulicy, to nie szrot dla wlaściciela warka, który przycumował go by przez kilka lat się zstanwowić co z nim zrobić.

Kilka miesięcy temu w innej części miasta Spółdzielnia „Przodownik” własnym sumptem sprawnie zwoliła w podobny sposób – przez kilka lat – zajmowane miejsce. Najpierw przyszedł pan „złota rączka” z dużą torbą na ramię, komisyjnie otworzono auto, odblokowano go i wciagnięto na lawetę. Ucieszył cały zmotoryzowany pobliski świat. 
I kolejny raz podziękowania dla portalu "Nasz Tomaszów" bo tamtą sprawą osoby decyzyjne zainteresowały się po publikacji tutaj.
Nie bądźmy i w tym przypadku obojętni wobec egoizmu.

Swoją drogą, spotyka się masę aut których właściciele chcąc się ich pozbyć wywieszają kartkę na bocznej szybie z numerem telefonu, czy w tej sytuacji właściciel nie mógł pomyśleć o czymś podobnym, chociaż z adresem e–mail do kontaktu z nim? Czy górę wzięła mentalność: a co mnie to obchodzi niech inni się martwią?

 

 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

arti123
arti123 26.01.2020, 08:07
Za Biedronką ( ul. Wandy Panfil ) obok budującego się weterynarza parkuje stary zdezolowany biały " maluch". Wcześniej stał obok sklepu na ul Sikorskiego, ale albo go przepchnęli, albo zholowali ( opony zdezolowane ).
Gość
Gość 25.01.2020, 23:42
Na benniego stoi auto nie ruszane od jakis 5 lat jak nie więcej i nikt się tym nie interesuje a miejsc parkingowych wiecznie brakuje
Siwy
Siwy 25.01.2020, 22:51
Jeśli nie ma zakazu parkowania to nie wiem w czym problem
RnI
RnI 25.01.2020, 18:40
Św Antoniego 31. Na podwórku stoi rozwalony citroen Xsara Picasso srebrny, otwarte szyby pognity i nikt się tym nie zajmuję.
/
/ 25.01.2020, 20:06
Zglaszac. Telefonicznie podala mi kiedys adres na o2, niestety nie pamietam loginu, a mam sporo skrzynek. Byli po 20-30 minutach. Pieszo.

Miec udokumentowane nawet z daleka, bo jest mase zgloszen bez sensu, i te telefoniczne musza troche selekcjonowac. To jest Służba a nie chlopcy na posylki.

Gdy beda ewidete zdjecia, o co w tym przypdku nie powinno by problemu, na pewno sie zajma. Zachecam,.
/
/ 26.01.2020, 18:30
O Straż  Miejską tu chodzi, mieli jakoś rok temu e–maila na o2. Chwilę przeczesywałem pocztę którą wtedy mogłem używać i niestety nie znalazłem. Ten e–mail jest super. Jeśli zdjęcia ewidentnie wskazują problem, działają bardzo skutecznie. Z telefonami może być różnie, Ludzie opisują często sprawy w emocjach. Zatelefonować, zapytać o ten e–mail, na pewno nie będzie problemu. Każde szanujące się miasto ma Straż Miejską, nasza działa bardzo dobrze.
varan
varan 25.01.2020, 18:08
Prawdę mówiąc jeśli mam do wyboru czteroosobową rodzinę posiadającą 4 samochody zajmujące 1/4 parkingu, a jeden porzucony na lata wrak, wybieram tę drugą opcję.
@varan
@varan 25.01.2020, 18:40
ale to nie jest opcja albo albo, trzy pozostałe może jeżdżą albo zalegają na ulicy obok.
aucia
aucia 25.01.2020, 17:03
nie ma możliwości prawnych usunięcia takiego auta jeśli jest prawidłowo zaparkowany i wszystkie szyby są całe, nie ma żadnych wycieków płynów...
#NieDaSie
#NieDaSie 20.03.2020, 15:35
Na koncu dodawaj #NieDaSie by grupowaly nam sie te amalizy eksperckie ktore sprowadzaja sie do rozbudowanych wymowek pod ktorymi kryje sie zwykle arogancka niekompetencja. Nie da sie.

Jak mnie bawi wspomnie tego sloganu gdy teraz narzekacie na nocne glosowania i maszynki do glosowania PiSu :)) Jakiez to jest przezabawne. W pewnym sensie, nawet jesli naprawde zle by sie dzialo, wprowadzali by cos naprawde krzywdzacego (chociaz w wiekszosci spraw tak nie jest), to jednak przez sama sprawczosc obecna wladza uwodzi.

Jako ze , jestem w przeciwienstwie do Ciebie osobą autorefleksyjną, to i przyznam, ze i sam widze w tych ciągotkach cos niepokojacego, bo rzeczywiscie gdyby na to pozowlic bez zadnych ograniczen to jest to autorytaryzm. Po trupach do celu. Na szczescie tylko w teorii, bo zadna wladza nie trwa wiecznie, a i gdy trwa nie jest doskonala.

Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, ze i Kadar na Wegrzech i Pinochet w Chile ciesza sie do dzis sporą sympatią wsrod tych ktorzy ich rzady pamiętają. Juz nie szukajac pilsudczykowskich analogii, gdzie za silowym rozwiazanie opowiadala sie cala ulica. Byly ofiary, ale ludzie mieli dosc panstwa ktore dla nich nie oznacza nic.

W Polsce za 30 lat z PiSem bedzie podobnie.
To jest ich ostatnia kadencja, potem powrot do rozkradania, prywaryzacji no i systemowo "nie da sie" ale przy prywatyzacjach na 120-150 latkow kamienic z wyrzucaniem ...40 tysiecy bidokow emerytow - jak najbardziej da sie. Znajdzie sie i notariisz ze znanym nazwiskiem ktory falszerstwo klepnie, znajdzie sie potem sedzia. Wszystko da sie by moje brzucho pelne bylo.

Takze wiecej tego zlotego prawniczego cielca.
w
w 25.01.2020, 17:34
Byłby to absurd. Auta nawet prawidłowo zaparkowane usuwa się przed jakimiś zgromadzeniami z tygodniowym wyprzedzeniem zapowiadając je.

Ale jeśli masz racje, to Spółdzielnia też powinna się powołać na jakieś ważne roboty. Tam jest blok obok, zawsze mogą coś instalować lub usuwać na wysokości, do czego potrzebny jest dźwig, który musiał stanąć właśnie w tym miejscu.

Tak na szybko falandyzując. To nie jest prywatna posesja, by sobiepanek (a jest w Polsce mnóstwo bodźców schlebiających tej mentalności), rezerwował sobie na 10 lat kawałek ulicy i trakatował wszystko olewczo – „pocałujcie mnie w d...”

Nawet wóz Drzymaly co jakiś czas był przesuwany.
sceptyk
sceptyk 14.02.2020, 12:55
hmm nikt nie wspomina o poszukiwaniu osoby do której auto należy. A jeżeli jest to osoba chora w trakcie np długiej hospitalizacji? Ktoś uprzejmie odprowadził jej/jemu auto pod dom i nawet nie ma człowiek jak się nim na razie zająć? Wyjdzie sobie spokojnie ze szpitala i dostanie jeszcze rachunek za parkowanie na parkingu policyjnym i koszt lawety. Albo ktoś wyjechał na dłużej na kontrakt zagraniczny np 2-3 lata?
Są miejsca, z których ludzie nie przylatują raz na kilka tygodni czy miesięcy bo bilet jednak troszkę kosztuje?
!
! 25.01.2020, 18:57
Nikt z urzędników, a tym bardziej z f-szy mundurowych się nie podłoży w kwestii twojej chwilowej falandyzacji. Jest niestety tak jak pisze - @aucia.
😷
😷 26.01.2020, 09:15
Jesli ktos pisze "f-szy mundurowych" to sam nie zasluguje na jaikolwiek szacunek. Bez Państwa Polskiego siedział byś plebsie w chałupinie skleconej ze skrardzinej sklejki za torami. Szkoł do ktorych to Panstwo zmiszalo cie chodzic i przepychalo z klasy do klasy juz nie wypomjnajac.
!
! 26.01.2020, 17:20
@😷 - Naucz się dekielku jęz. polskiego i nie kalecz go tak więcej.
Przeczytałeś choć raz co tu spłodziłeś inteligenciku za 5 gr. Ty raczej do szkoły to miałeś pod górkę, jak nie słyszałeś o takich właśnie skrótach. I nie wysilaj się już więcej nasz fachowcu.
😷
😷 26.01.2020, 18:08
Skrót jest pogardliwy, wręcz upadlający. Po dużo grzeczniejszej i wyrafinowanej prowokacji wobec Policjantów, których sam wcześniej wezwałem,a którzy po przejrzeniu mojego dowodu trochę naśmiewali się z moejgo tomaszowskiego pochodzenia, zostałem wciągnięty w obszar bez kamer i boleśnie, choć muszę przyznać, że fachowo, bo nie widizałem, że bez trwałych szkód, można komuś tak zadawać ból, zostałem poturbowany. Ale było to na tyle elegancko, że potem oni sami wezwali karetkę i po oględzinach nic poza podwyższonym ciśnieniem, mi nie było. Czy od tego czasu szanuję Policję?
Nie. Dużo wcześniej. Momentami była tylko wykorzystywna przez liberalne rządy do mordobic podczas legalnych manifestacji.

Takiego masażu ci paprochu życzę, jeśli wobec – było nie było – Slużby Państwa Polskiego, będziesz kiedyś używał podobnych skrótów.

Paprochem jesteś, zapewne w 10 % społeczeństu nie oddałeś tego co tobie poświęciło,więc zabierz proszę przynajmniej teraz wraka, nie blokując ludziom miejsca parkingowego. Zanim łobuzy ci szyb w nim nie powybijają. Do czego oczywiście nie zachęcam. Sobiepanku.
!
! 26.01.2020, 18:46
Widać ewidentnie, że za mało jednak omłotu wtedy dostałeś @😷, jak piszesz taaaakie bzdury.
A 'skrót, słowo' jak każde inne funkcjonujące w słowniku jęz. polskiego, ale skąd ty to paprochu marny możesz wiedzieć? No skąd? :-)))
😷
😷 26.01.2020, 19:01
Ciebie obtłukiwano widocznie regularnie, twraz pewnie oddajesz babie. Pospiesz sie, bo zaraz Fakty.
!
! 26.01.2020, 20:15
'Baby' to ty @😷 masz w nosie i pewnie musiałbyś się po nim nieustannie tłuc.
A mózg niewątpliwie już uszkodzony, nieodwracalnie.
"Kasta" o 21:30 w TVP Info o tym jak kreowali nam sztuczny niesprawiedliwy…
"Kasta" o 21:30 w TVP Info o tym jak kreowali nam sztuczny niesprawiedliwy świat 27.01.2020, 09:42
No ok, obejrzmy dzisiaj drugi odcinek "Kasty" o 21:30 w TVP Info?
!
! 27.01.2020, 19:51
"OK. No to dobra, obejrzmy tera... i już".
🚗
🚗 25.01.2020, 20:12
Oj takie jęczene jak przez 25 lat w Ticie.
1. Za moim blokiem Przodownik to zrobil. Otworzyi sami auto i wywiezli.
2. Jesli kolo nie ma na OC czy na odholowanie na złom, to na pewno ma na skuteczna walkę w sądzie. Z morda po pijenemu co najwyzej przyjdzie powygrażać kasjerce w spółdzielni.
!
! 25.01.2020, 21:05
Jasne, z pewnością tak było... :-)) , ty byłeś tą kasjerką :-))
@
@ 26.01.2020, 09:18
Jesli ktos z admjnostracji Przodownika bedzie to czytal, no to wie, ze napisalem prawde. Auto bylo usuniete przez Spółdzielnie jakos rok temu, za co wiekszosc mieszkancow jest wdzieczna.

Ciebie nie przekona sie niczym.
m
m 25.01.2020, 18:04
Jeżeli samochód stoi kilka miesięcy to jest to tak zwane zajęcie pasa drogowego. Za zajęcie pasa drogowego trzeba wnosić odpowiednie opłaty (powinna się takim problemem zajmować tzw. Straż Miejska).
Dziękuję
Dziękuję 25.01.2020, 18:42
cenne, dziękuję
lokator
lokator 25.01.2020, 14:55
Policja ma możliwość sprawdzić do kogo należy samochód, czy ma aktualny przegląd techniczny, czy jest opłacone OC (za brak OC wysokie kary). Każdy pojazd nawet po kilku latach można uruchomić, ale z braku OC nie można go przestawić.
?
? 25.01.2020, 15:49
Za OC wysokie kary, jesli bedzie w ruchu chyba?
To samo z przeglądem (?) Gdy stoi to jest chyba jak puszka po enegetyku na chodniku? Mogę się mylić.

Jeśli nawet nie ma OC, to mógłby się przemknąć raz holu.
Widząc rozsądek Policji, przynajmniej tomaszowskiej, to w takiej sytuacji, gdyby był odholowywany na złom, nie robili by problemu. Ewentualnie, odkonwojowali, sprawdzając czy holujący nie ściemniają. Na terenie miasta to jest jeden kurs. I tak nieraz jeżdżą trochę bez sensu.

Prawo prawem, ale tak to powinno wygladać. Nie robić ludziom problemów, zarówno z poziomu jednostki jak i służb.

Gdybym sam znalazł się w takiej sytuacji, w niedziele wcześnie rano 5-6 bym go przeciągnął pod skup złomu, a w dzień powszedni przyszedł załatwiać formalności.

Wcześniej przetarł jakąś mokrą szmatą, te gałęzie powyciągał, liście. Szyby do jakiegoś stanu widoczności doprowadził. No jest robota na jeden dzień, no ale to taka inwestycja w szanse by nie mieć większych problemów. By tak nie waliło po oczach, że holowany wóz miał wszystkie papiery przeterminowane.
Satyryk miasta.
Satyryk miasta. 25.01.2020, 12:42
Oddam gratis , bez użyteczne w rządzie cztery partie bandy czworga.Od lat tam zalegają jak ten Citroen z tym że Citroen nadaje się do recyklingu a owe opcje tylko do utylizacji.
I po co było rzucać kamieniami w szkołę?
I po co było rzucać kamieniami w szkołę? 25.01.2020, 14:12
Słownik ortograficzny u ciebie też leży "bez użyteczny", ha ha ha!
Marzenie o własnym aucie jak marzenia o szczeniaczku pod choinkę
Marzenie o własnym aucie jak marzenia o szczeniaczku pod choinkę 25.01.2020, 12:10
Nie jeździsz? Zepsuty? Nie stać Cię na naprawę? Ogłoszenie na Lento (na OLX zdjaje się motoryzacyjne są już płatne), i sprzedaj. Za 200 złotych na pewno ktoś by przyjechał nawet lawetą.

Są motoryzacyjne „złote rączki”, które lubią się grzebać w tym, ostatecznie rozłożą sprzedadzą na części...
A może jednak o własnych siłach by dojachał gdzieś na terenie miasta. O własnych czy na holu.

No nie wiem, mój Ojciec będąc też wcale nie zamożnym wówczas przedsiębiorcą zezłomował jedno auto ( i to jeżdżące bo do zlomowiska dojechało o własnych siłach) Też można by było postawić pod blokiem na 10 lat i co mi tam.

Teraz ta gówniarzeria 17-30 lat będzie kupować wraki za 1500 zł i z parkingów przy blokach robić cmentarzyska.

Ktoś kto codziennie używa samochodu, przyjeżdża zmęczony z roboty... nie ma gdzie zaparkować.

To nie powinien być jedynie przepadek mienia, bo to mienie to jest wlaśnie 500-700 złortych, ale i z 5 stów dodatkowo mandatu dla tego na kogo samochód jest zarejestrowany.
Abc
Abc 25.01.2020, 12:07
Ulica Mielczarskiego tak samo dwa złomy przy wieżowcu.
Paweł
Paweł 25.01.2020, 11:53
Przy Koplina podobna sytuacja. Citroen który zajmuje 2 miejsca. Nie rusza się od dłuższego czasu.

Pozostałe