Ryszard Juda rezygnuje ze stanowiska koordynatora

  • 04.02.2020, 19:47 (aktualizacja 10.02.2020, 19:46)
  • SportTm
Ryszard Juda rezygnuje ze stanowiska koordynatora
Dotychczasowy koordynator Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Mazowiecki Pan Ryszard Juda zakończył swoją przygodę z młodzieżową piłką i postanowił zrezygnować ze swoje funkcji, którą piastował od początku rozgrywek 2019/2020.

Nie znamy jeszcze nazwiska nowego, ale te powinniśmy poznać w najbliższym czasie. 

 

– Dziękuję władzom miasta i zarządowi klubu za możliwość pracy w tej roli, starałem się wywiązać z niej na tyle ile potrafiłem. Dziś akademia potrzebuje koordynatora – trenera, człowieka , który poświęci swój czas i wiedzę dla należnego rozwoju tej akademii. Wierzę, że zarząd szybko znajdzie taką osobę, bo już nad tym pracuję, a ja służę swoją pomocą, jeżeli taka będzie potrzebna i przydatna. Dziś skupiam się na pierwszej drużynie jako kierownik. „RKS LECHIA 1923 to jedna wielka rodzina: trenerzy, zawodnicy (seniorzy-akademia), zawsze wierni kibice oraz rodzice.” Stwórzmy wszyscy jeden kolektyw. Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów z naszą Lechią w 2020 roku i następnych latach – powiedział Ryszard Juda.

 

Nie tak dawno mieliśmy okazję odbyć  - naszym zdaniem - rzeczową rozmowę o działalności akademii. Ostatnie sukcesy rocznika 2004; 2005; 2006 czy 2009 to z pewnością motor napędowy, który warto wykorzystać w młodszych rocznikach, tak aby z roku na rok wyrównać i podnosić poziom drużyn, czy zachęcać kolejne dzieci do uczestnictwa w zajęciach. Samej rezygnacji  koordynatora się jednak się nie spodziewaliśmy i dla nas jest to dość zaskakujący ruch. W Lechii nie brakuje talentów, a najlepszym przykładem jest Maks Bogusławski, który dziś znalazł swoje miejsce w akademii Pogoni Szczecin, czy też Jakuba Rozwadowskiego, który wiosną zagra w Centralnej Lidze Juniorów, a jego nowym klubem będzie zespół Ekstraklasy tj. Raków Częstochowa. 

 

 

Źródło: własne; lechiatm.pl

 

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak to widzę..
Tak to widzę.. 07.02.2020, 11:26
Wczoraj na spotkaniu z rodzicami rocznika 2013, P.Zdonek czarował, że nie ma strojów firmy "Jako" dla jednego z roczników akademii i jest to wina sponsora bo wybrali taką firmę, a Lechia nie ma teraz pieniędzy na zapłatę i jak by stroje były z firmy "Joma "to on by się dogadał i by stroje były dla wszystkich. Panie Zdonek, stroje firmy "Jako" dla akademii wybieraliście sami ( zresztą stroje bez uwag). Nie zapłaciliście obecnie firmie Jako za część domówionych strojów i zablokowała wam sprzedaż dopóki nie zostanie uregulowana ta należność, cała strona sklepu dla Lechii jest zablokowana. Sam jak objąłeś Pan stanowisko wymyśliłeś "Jomę" dla seniorów i jeździsz teraz po wójtach i prosisz o pieniądze ,bo nie masz czym zapłacić za nie a ponaglenia przychodzą na klub. Czego Pan kłamiesz i oszukujesz rodziców. Skłóciłeś Pan się ze sponsorem i innymi i nikt nie chce rozmawiać.Jesteś Pan tak nieudolnym Prezesem że szkoda rozwijać temat. Żeby zajmować się klubem to trzeba mieć pojęcie a nie chęci zysku dla siebie.Klub to nie tylko seniorzy i siatkówka chociaż to powinna być wizytówka, ale akademia powinna być finansowana oddzielnie i opłacani trenerzy na czas, a nie pieniądze są brane na opłaty dla seniorów. Kto wam zostanie koordynatorem w takim bałaganie, jak sobie wymyśliliście że Prezes Akademii (jako niby samodzielny podmiot), ma być wybierany przez Prezesa Lechii, czyli Pana. I co następny z nadania...a nie z posiadanych umiejętności kierowania.
Tylko doprecyzuję...
Tylko doprecyzuję... 07.02.2020, 17:59
Stroje z firmy Jako dogadywał sponsor Akademii a nie Zdonek.
Z reszta sie zgadzam.
Tak to widzę
Tak to widzę 07.02.2020, 22:04
Sponsor dogadywał stroje bo zapłacił za nie , ale stroje i konkretną firmę wybierała Lechia, a Zdonka jeszcze nie było ale teraz na zebraniu chętnie się udziela jak nie zna tematu,Doprecyzowałem.
Tylko doprecyzuję
Tylko doprecyzuję 08.02.2020, 21:34
Tak dokladnie było, ale to ówczesni trenerzy Akademii sugerowali wybor firmy.Podobno chodzilo o jakość
A p.Zdonek...no cóż...tu nie bardzo jest co komentować.
Ron
Ron 07.02.2020, 15:02
OOOOO a tacy sponsorzy mieli być Panie Prezydencie i co nie ma? OOOOOOO a tu jeszcze tyle latek do końca kadencji zostało...a dług taki piękny rośnie w mieście...
Kbc
Kbc 06.02.2020, 20:46
O wypłatach dla trenerów już nie wspomnę. P.Zdonek płaci jak chce i komu chce jedni dostają a drudzy nie a przecież rodzice składki płacą....
Tak to widzę...
Tak to widzę... 06.02.2020, 15:20
Panie Ryśku , mądra decyzja.Po co to przedsięwzięcie afiszować swoim nazwiskiem, jak na nic się nie ma wpływu. Obecny zarząd Lechii nie robi nic z akademią.Pieniądze są płacone przez rodziców a na co przeznaczane to nie wiadomo. Nie ma dotacji z PZPN bo zaniedbali sprawę certyfikacji szkółki, ze sponsorem nie mogą się dogadać a z P.Zdonkiem nikt nie chce rozmawiać - dlaczego Panie Zdonek ? Pani wiceprezydent miasta podpisuje pisma wyprodukowane przez zarząd do rodziców i w ogóle nie wie o co chodzi - ale pismo poszłi. Trenerzy nie są doszkalani - bo po co? Jeżeli robią kursy jak pisze zarząd to nie dlatego ,że są doszkalani tylko dlatego bo kończą się im obecne licencje szkoleniowe i muszą zrobić chociaż podstawowe , aby dalej szkolić. I za swoje bo klubu nie stać na rozwijanie trenerów. Zarząd się szczyci bo wychowankowie odchodzą a dlaczego nie zostają i nie grają w Lechii jak takie talenty są tylko za ekwiwalent oddani bo Pan Zdonek nie potrafi załatwić sponsorów, ani nie potrafi złożyć formularza certyfikacji.Fajnie jest brać kasę z miasta i od podatników a nic nie robić w zamian. Pieniądze są za konkretną pracę a nie za jeżdżenie po wójtach, aby dali parę groszy na zespół, bo ze sponsorami nie umie się rozmawiać albo się tak rozmawia ,że mają gdzieś P.Prezesa. Tylko patrzeć jak zaczną wszyscy odchodzić do Ujazdu,Pilicy i innych miasteczek. Miał być trener mentalny - P.Magdoń - nie ma, miał być fizjoterapeuta dla dzieci - nie ma, miały być treningi na głównym boisku na trawie, bo wiadomo,że na sztucznym wysiadają stawy - nie ma.Jesteś Pan takim wielkim światowym piłkarzem ,że powinieneś Pan wiedzieć, że akademia to nie tylko koszulki,piłka i boisko - to nie czasy PRL że grało się na asfalcie. Bierzecie opłatę to róbcie coś .Gdzie są turnieje dla dzieci - obiecane, a nie żebyśmy w kółko jeździli i płacili innym za mecze. Dobra decyzja P.Ryśku bo z takim towarzystwem to się nie da pracować a co dopiero szkółkę prowadzić. Ważne żeby na plakacie ładnie wyglądać.

Pozostałe