Producent znaków drogowych firma Tioman

 • 05.02.2020, 14:14 (aktualizacja 10.02.2020, 19:42)
 • Artykuł partnera
Producent znaków drogowych firma Tioman
Tioman Sp. z o.o. Sp. k. to firma, która swoją działalność rozpoczęła w roku 1998, kiedy polska infrastruktura drogowa nie była jeszcze specjalnie zaawansowana,a na rynku brakowało rzetelnych specjalistów, oferujących wykonawstwo między innymi znaków drogowych. Niemal od samego początku swojego istnienia firma niezwykle starannie podchodzi do wszystkich powierzonych jej zdań, oferując produkty solidne i najwyższej jakości, przy pomocy których możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa na wszystkich typach dróg. Firma Tioman dla zwiększenia jakości swoich usług podjęła współpracę z zarządami dróg wszystkich szczebli, a także najbardziej fachowymi i rzetelnymi przedsiębiorstwami drogowymi, działającymi zarówno na obszarze krajowym jak i zagranicznym. W ofercie firmy Tioman znaleźć można między innymi:
 • znaki oraz tablice drogowe,
 • znaki aktywne,
 • znaki z podświetleniem typu LED,
 • konstrukcje wsporcze (spełniają one normę EN-12767, co dla zwiększenia bezpieczeństwa na każdej drodze jest niezwykle istotne),
 • różnego rodzaju artykuły bezpieczeństwa drogowego (chodzi tu przede wszystkim o odbojnice, lustra drogowe, słupki parkingowe i blikujące, pylony drogowe, progi zwalniające, ograniczniki parkingowe, lampy drogowe, słupki drogowe i wiele innych),
 • bariery drogowe,
 • systemy informacji miejskiej,
 • tak zwane meble miejskie, czyli przystanki, ławki, stojaki rowerowe oraz wiaty rowerowe.

Tioman to firma oferująca tylko produkty najwyższej jakości. Dowodem na tą są liczne certyfikaty i rekomendacje od klientów niezwykle zadowolony ze współpracy z przedsiębiorstwem. Siedziba firmy Tioman znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo przez cały czas rozwija swoje zaplecze handlowe, co z kolei przekłada się na zwiększony obrót i znaczący wzrost zatrudnienia.

Producent znaków drogowych firma Tioman w swojej ofercie posiada również znaki drogowe aktywne, które docelowo stworzone są do umieszczania w szczególnie niebezpiecznych miejscach, w których dla zapewniania bezpieczeństwa sobie i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego należy zachować szczególną ostrożność oraz bacznie zwracać uwagę na pewne wskazane przy pomocy znaków drogowe elementy. Dla zwiększenia widoczności zdecydowana większość tego rodzaju znaków jest zasilana energią elektryczną. Źródłem zasilania są najczęściej specjalne systemy energetyczne, zdarzyć się jednak może, że do zasilania znaków wykorzystywane jest darmowe źródło energii w postaci energii słonecznej.

Być może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale podróżując po drogach, zarówno tych krajowych jak i lokalnych znaków aktywnych spotykamy mnóstwo. Te występujące zdecydowanie najczęściej to:

 • specjalne znaki wyposażone w wyświetlacz prezentujący dynamiczną prędkość pojazdu,
 • tak zwane strzały ostrzegawcze,
 • strzały świetlne przeznaczone do zastosowania w pojazdach systemem samopionującym,
 • aktywne znaki nakazu,
 • podświetlane znaki STOP,
 • aktywne tablice informacyjne.

Obecność znaków drogowych aktywnych ma wbrew pozorom bardzo duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, poprzez zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadów czy mniej lub bardziej poważnych w skutkach kolizji drogowych. Znaki aktywne zawierające specjalne podświetlenie swoje zastosowanie znajdą również przy oznaczeniu robót drogowych czy zmianie organizacji ruchu. Dzięki wyposażeniu aktywnego oznakowania w nowoczesne oświetlenie LED, w dość znacznym stopniu zostaje zminimalizowany pobór energii elektrycznej niezbędnej do tego, by znaki były widoczne o każdej porze i przy każdej aurze. Warto także mieć na uwadze, że aktywne znaki drogowe dzielone są na znaki stałe oraz okresowe.

Produkowane przez firmę Tioman aktywne znaki drogowe są bardzo nowoczesne,a  co za tym idzie są nie tylko doskonale widoczne w każdych warunkach, ale również ich funkcjonowanie nie wymaga dostarczania im dużej ilości energii elektrycznej (a to wbrew pozorom generuje dość duże oszczędności).

 

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe