Podsumowanie działalności tomaszowskiej Policji w 2019 roku

  • 06.02.2020, 17:57
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podsumowanie działalności tomaszowskiej Policji w 2019 roku
5 lutego 2019 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się narada roczna zwołana przez Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymona Hermana, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu tomaszowskiego, samorządów z terenu powiatu, sądu, prokuratury, służb mundurowych oraz innych służb i inspekcji, z którymi na co dzień współpracują tomaszowscy policjanci. W trakcie narady podsumowano działalność tomaszowskiej policji w 2019 roku.

Naradę rozpoczął gospodarz spotkania, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, który powitał wszystkich przybyłych gości oraz kadrę kierowniczą i koordynatorów.  Następnie wykorzystując pokaz multimedialnej prezentacji, omówił i podsumował wyniki osiągnięte przez tomaszowską policję w 2019 roku. Omawiany przez Komendanta zakres policyjnych działań dotyczył statystyk kryminalnych, w szczególności w siedmiu najważniejszych kategoriach, najważniejszych i najbardziej spektakularnych działań jakie zostały w minionym roku przeprowadzone przez tomaszowskich policjantów. 


Ponadto insp. Szymon Herman odniósł się do danych statystycznych porównujących wyniki osiągnięte w ubiegłym roku z latami poprzednimi z zakresu prowadzenia poszukiwań osób zaginionych,  zabezpieczonego mienia od podejrzanych, ogólnopojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym prowadzonych w tym zakresie akcji i działań profilaktycznych, zabezpieczenia imprez masowych oraz realizacji zgłoszeń nanoszonych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.  


Ponadto moderujący przebieg spotkania insp. Szymon Herman hasłowo zaprezentował, jakie działania edukacyjne prowadzone są przez naszych policjantów, którzy odnoszą duże sukcesy o zasięgu wojewódzkim oraz krajowym, stając na najwyższych podiach w różnego rodzaju konkursach, również tych międzyresortowych.


Obecnym na odprawie zaprezentowano również slajd z danymi statystycznymi z badań prowadzonych przez  CBOS ( Centrum Badania Opinii Społecznej ) z którego wynika, że Polska Policja cieszy się największym zaufaniem społeczeństwa ( na poziomie 75%) z blisko trzydziestu instytucji biorących udział w badaniu.


Komendant Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman  przekazał również informacje dotyczące pozyskania środków finansowych ( łącznie 93,000 zł) służących do zakupu sprzętu i finansowania policyjnych służb ponadnormatywnych wpływających bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu. Przez budynkiem komendy zaprezentowane zostały również dwa pojazdy służbowe – oznakowane radiowozy tj. osobowa Kia Ceed oraz terenowa Toyota Land Cruiser zakupione w ostatnim czasie z centralnych środków Policji.  


Inspektor Szymon Herman przedstawił również priorytety na rok bieżący i złożył serdeczne podziękowania wszystkim policjantom i pracownikom policji za dotychczasową pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych, które to przekłada się na bardzo dobre wyniki tutejszej jednostki i podległych komisariatów.
Podziękowania za dotychczasową współpracę skierował również do wszystkich zaproszonych gości reprezentujących władze, służby i instytucje, z którymi tomaszowska policja na co dzień współpracuje  w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Do podziękowań przyłączył się również I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł. insp. Wojciech Tatar.    


Głos zabrał również obecny na odprawie Starosta Powiatu Tomaszowskiego Mariusz Węgrzynowski, który odniósł swoją wypowiedź do wysokiego stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz złożył serdeczne podziękowania za dobrą współpracę z tomaszowskimi policjantami. Gratulował  również Komendantowi podpisania porozumienia z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Maz., w myśl którego w najbliższym roku szkolnym ma zostać utworzona klasa mundurowa o profilu policyjnym
 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wk..ny działkowiec
Wk..ny działkowiec 04.03.2020, 13:04
Pytanie może trochę od czapy ale...komu przeszkadza wiazd na działki przy moście na ulicy Legionów? Te barierki zagradzające wjazd z pewnością będą skuteczną przeszkodą dla służb jak kiedyś w tej okolicy wał woda przerwie. Co za debil to wymyślił???
Pandali
Pandali 08.02.2020, 14:40
A ja myślałem że starosta medal dostanie za "Ofiarność i odwagę".
Od strażaków dostał „Za Zasługi dla Pożarnictwa” a tu nie zasłużył i nie dali.
Wice
Wice 07.02.2020, 21:51
Starosta to niech swojego Wicka zmobilizuje bo ten nawet nie wie że od inwestycji naczelnik mu się zwolnił.
Tomaszowianka
Tomaszowianka 07.02.2020, 17:51
Ciężka to praca, no ale cóż ktoś to musi robić. Dziękuję za bezpieczeństwo w mieście
DDD
DDD 07.02.2020, 14:14
Tak spokojnie w Tomaszowie nie było od lat. Dziękujemy!

Czas zająć się tak drobną sprawą jak neon – szpecidlo, który po zmroku wyglada jak pokruszony.

Może tylko wystarczy wymienić tę niebieską okleinę, która pod wpływem mrozu popękała już z 2-3 lata po zainstalowaniuu neonu za rządów PO-PSL
w_p
WuPe 08.02.2020, 02:32
Dziwne, bo ilekroć wyjdę po z mroku z domu, to mam zupełnie inne wrażenie - jest bardzo niebezpiecznie, ulice świecą pustkami. Ludzie siedzą w domach, bo strach nos wychylić. Takiej ilości niebezpiecznych typów po dopalaczach i alkoholu nie widziałem nigdy. A od lat to ja patroli nie widzę na naszych ulicach, kiedyś było tego zatrzęsienie. Neon - zróbcie zrzutkę na komendzie jak wam przeszkadza.
!
! 08.02.2020, 16:45
Jak od tylu lat jest tak fatalnie, niebezpiecznie to może sam zrób, zorganizuj zrzutkę na dodatkowe służby w twoim rejonie zamieszkania. Będziesz wtedy odczuwalnie bezpieczniejszy.
Chętni się pewnie też znajdą na te patrole.
w_p
WuPe 24.02.2020, 20:56
Po stylu pretensjonalnej wypowiedzi przerzucająej odpowiedzialność od razu czuć policjanta. Nie rozumiem czemu ja mam cokolwiek w tej kwestii robić, skoro ty siedzisz wewnątrz i wiesz co szwankuje? Aha, w sumie napisałeś, że brak środków. Może należałoby ograniczyć biurokrację? Zmienić ,,trenera", który zaklina rzeczywistość statystykami? Może w nie uwierzył i nie stara się o większe środki? Może trzeba przypilnować podkomendnych by nie przesypiali służby, albo nie spędzali jej na łapaniu pokemonów? A co z łapówkarstwem w drogówce? Co trzeba mieć w głowie by po tak dużej aferze 5 lat temu nadal trudnić się tym procederem? Aha i w kwestii sponsoringu, to przypomnę, że pieniążki w policji nie biorą się z nieba, sponsorują ją obywatele w tym ja.
!
! 24.02.2020, 23:28
Znów te twoje bzdety.
Nie pisałem, że brakuje środków. I ja w niczym nie siedzę.
Tylko ty wiecznie jesteś we wszystkich wypowiedziach zagrożony czymś od lat i wciąż pijesz do naszych policjantów. Więc wykaż się, zadbaj i zrób coś od siebie jak 'inni nie potrafią'.
Nie umiesz, to może zrób zrzutkę... to w tej kwestii było, paniał? Ale raczej nie...!
Ograniczać to ty możesz siebie i rodzinę. A w tej chwili i tak nie ma kto już pracować, wakatów full, a chętnych do roboty brak. Nie ta kasa, by tam tyrać.
A neon widać policjantom jednak wcale nie przeszkadza :-)))

Pozostałe