Marcin Witko, jednym z uhonorowanych statuetką "Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego"

  • 09.02.2020, 13:19
  • Joanna Sztymelska
Marcin Witko, jednym z uhonorowanych statuetką "Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego"
W sobotę, 8 lutego 2020 roku, w Hotelu "Arboretum" w Studziankach odbyło się XVI Powiatowe Spotkanie Noworoczne. W uroczystości udział wzięli: parlamentarzyści, samorządowcy z województwa, powiatu i gmin.

Już tradycją jest przyznanie tytułu "Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego" osobom, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji Ziemi Tomaszowskiej. Do tej pory tytuł ten został nadany 76 osobom. Wyróżnienia te są symbolem wdzięczności i podziękowań za wspieranie powiatu tomaszowskiego w codziennej działalności. 
W czasie imprezy statuetkami "Przyjaciele Powiatu Tomaszowskiego" uhonorowanych zostało kolejnych siedem osób. Tegorocznych laureatów nominował Zarząd Powiatu Tomaszowskiego. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Statuetki wręczali: Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego i Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Przyjaciółmi naszego powiatu są od dziś: 
 - Ireneusz Józef Pękalski (ur. 9 marca 1950 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor prawa kanonicznego, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w latach 1993–2000, biskup pomocniczy łódzki od 2000 roku


 - Anna Maria Milczanowska z domu Chutkiewicz (ur. 18 lipca 1958 w Radomsku) – polska polityk, nauczycielka i samorządowiec, w latach 2006–2015 prezydent Radomska, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji


 - Robert Telus (ur. 18 kwietnia 1969 w Opocznie) – polski polityk, inżynier, samorządowiec, poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji


 - Marcin Witko (ur. 23 lipca 1971 w Głownie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec. Poseł na Sejm VII kadencji, od 2014 prezydent Tomaszowa Mazowieckiego


- nadbrygadier Jarosław Wlazłowski - Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi


 - Zespół Pieśni i Tańca "Smardzewianie" ze Smardzewic gmina Tomaszów Mazowiecki. Zespół działa od 1964 roku, obecnie kierownikiem zespołu jest Halina Wojtaszek, a przygrywa trzyosobowa kapela pod kierunkiem Krzysztofa Turały. Choreografem zespołu jest Aleksandra Grad


 - Małgorzata Tyce - pomysłodawczyni reaktywowania zespołu "Lubochnianie" - instruktor i opiekun zespołu. W 2011 roku utworzyła dziecięcą grupę zespołu pod nazwą "Mali Lubochnianie". 
 

Galeria: https://www.facebook.com/pg/nasztomaszow/photos/?tab=album&album_id=2790637587661594

 

Polecamy także

Krasnal na niedźwiedziu

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.02.2020, 05:33
A czemu powiatowa celebrytka nie została przyjacielem powiatu, za słabo pozdrawia Pana Starostę? Ta jej promocja Pana Starosty na każdej imprezie to dopiero oznaka przyjaźni
Dlaczego?
Dlaczego? 16.02.2020, 05:45
Jest w Twoim wpisie dużo negatywnych emocji. Potrafisz to jakoś racjonalnie wytłumaczyć?
Bart Łomiej
Bart Łomiej 10.02.2020, 15:38
Ciekawe, czy pan Antoni nie był urażony, że w tym roku nie dostał?
Karol Niezgoda
Karol Niezgoda 10.02.2020, 20:24
Antoni dostał w ubiegłym roku i to zdecydowanie większą niż rozdawali teraz.
Edmund
Edmund 10.02.2020, 22:40
No, to miałby do kompletu. Aby tylko z folią i czerwoną, plastikową kokardą.
Gruba łapa
Gruba łapa 10.02.2020, 15:24
Znowu kasowane są komentarze ! Czy były obraźliwe ? Nie ! Były niewygodne !
Ola
Ola 10.02.2020, 14:59
Przedstawiciele PO też byli na tej imprezie. Pytam dlaczego? Mogli zaproszenia nie przyjąść. Tak się bawi w drogiej restauracji towarzystwo PIS i PO.
@
@ 10.02.2020, 16:40
Ola naucz się poprawnej pisowni i może też się będziesz bawić
Ola masz racje, nie zrazaj sie!
Ola masz racje, nie zrazaj sie! 10.02.2020, 19:21
Widac, ze pomylka Oli wynika z wadliwego dzialania pseudoslownika, jaki uaktywnia sie w wiekszosci urzadzen mobilnych z ktorych piszemy. Mi wstawilo ostatnio PilsuDZkiego, mimo ze sam wpisalem poprawnie i mam to nawet nagrane innym telefonem. Latwo wylaczyc? No w Swift Key nie bardzo.

Na jednych portalach dziala ok, na innych nie.
E-maile w gmailu pisze sie z tego wygodnie.
Nie mowie, ze nie robie sam bledow, ale na pewno nie tyle ile tu wchodzi. Przygladam sie sprawie od dluzszego czasu. Niedopracowana technologia. Tam oczywiscie jesli komus sie bedzie chcialo na ten wpis odpowiedziec, padnie, z roznych nickow, ze "mi dziala ok" ale kto uczciwszy ten sam widzi jak jest. Takze "piszta se ile chceta" mnie nie rusza, juz mase takich nagonek na siebie mam na koncie. Tylko dlatego, ze na serio mysli sie imaczej i nie udaje kogos kim sie nie jest.

Ty pewnie piszesz ze sluzbowego komputera na biurku w pracy w Lodzi bynajmniej nie w prywatnej firmie. Stad bez bledow, co nie znaczy ze z sensem, a co gorsza zawsze ze zlymi intencjami.

Znamy to juz bardzo dobrze, medrkowaliscie nam juz przez 8 lat. Wy lub Wasi rodzice.
!
! 10.02.2020, 13:03
Oj wszystko w oczka szczypie. Dla co bardziej oszołomionych polecam kropelki Starazolin lub Blink.
Wzrok ułagodzi, mózg wyciszy i uspokoi.
Dla pieniaczy info, że jeszcze kilkadziesiąt miesięcy będą rządzić. Trzeba było wybierać swoich super fachowców, lecz nie starczyło siły? Teraz lament i płacz.
Sprawdzajcie może, czy aby wszystkie guziczki mają jeszcze pozapiane wg savoir-vivre'u. Ale obciach.
Obywatel
Obywatel 10.02.2020, 12:15
Jak dla minie to szczyt porażki Witki i jego świty !!!! Kochani mieszkańcy zobaczcie co oni robią poczuli się pewnie w swoich fotelach nagrody wzajemnie adoracji i jeszcze kler w tym uczestniczy gdzie te zapowiedzi innego miasta jak na razie to kupę kolesiostwa i układy. Widać ostatnimi czasy zdjęcia z Radiem Maryja gdzie starostwa i radni dobrze się bawią mam nadzieje że dzisiejszy wiatr wywieje te nabytki z tego miasta. Bo miasto biedne a koszty życia za prezydentury Witki jak w Londynie
średniowieczny zbuj
średniowieczny zbuj 10.02.2020, 12:06
Brawo PiS. Nie żadne Zenki czy Sławomiry oraz "Majteczki w kropeczki" czy "Mydełko Fa". Mamy Swoje patriotyczne "Pasiaki" i niech nam umilają uroczystości. Szkoda tylko, że goście nie przyjechali na wozach drabiniastych i w workach jutowych tylko Ałdi i garnitury od prady.
Posłanka
Posłanka 10.02.2020, 12:42
Noooo te garnitury "od parady" naprawdę od parady ale na przebierańce. Uniformy niektórych wybranych pozostawiają dużo do życzenia- świecące satyny, kwadratowe plastikowe buty i koszula w paski z krótkim rękawem. Elyta
varan
varan 10.02.2020, 00:48
A na specjalistycznego drona do walki ze smogiem "piniędzy" nie ma ! Zamiast organizować imprezę dla towarzystwa wzajemnej adoracji, mógł powiat wraz z miastem zakupić taki sprzęt. Ale najwyrażniej władza wierzy, że to patron regionu upora się z problemem fatalnego powietrza. Na razie idzie mu kiepsko. Wczoraj ilość pyłu pm 2.5 przekroczyła 1400 % normy !
Chyba najwyższy czas pomyśleć o pozwie zbiorowym przeciw miastu o odszkodowanie za brak możliwości oddychania.
Najlepszy byznes to ten z urzedami :) Taki kapitalizm=lyberalizm
Najlepszy byznes to ten z urzedami :) Taki kapitalizm=lyberalizm 10.02.2020, 19:43
Na drona nie ma nie dlatego, ze za drogi tylko bez sensu, a przede wszystkim wspiera platformerski nieformalny program "(niektore) rodziny i przyjaciele".

Ze sprzedaz komus nie idzie, nie znaczy, ze masto ma zamawiac gadzet, ktory nie pomoze w niczym, bo nawet jesli by dzialal, to smogu nie eliminuje, a pietnuje ludzi.

A najpewniej byloby tak, ze 10-20 tysi to tylko poczatek, a potem sama optymalizacja ustawien - czyli klik, klik co miesiac rzecz jasna nie z darmo. A jesli nie, to postomunistyczny ryk, ze Witko/Wegrzynowski nas truje bo nie chce rzucic 2000-5000 na klik, klik.
"(niektore) rodziny i przyjaciele"
"(niektore) rodziny i przyjaciele" 10.02.2020, 19:48
Podlaczac do sieci cieplowniczej, chociaz jedna kamienice rocznie. Na Warszawskiej najbardziej smrodzacych jest z 5. Nie zawracac sobie glowy gadzetami. To jest tylko mydlenie oczu.

Rownie dobrze Straz Miejska moze robic codziennie naloty na te kamienice. A profilaktycznie. Skutecznosc 100% woeksza od drona.
Ja
Ja 10.02.2020, 02:22
W innych miastach rezygnują z tego bo drogie i nieefektywne - ale u nas trzeba wrzeczesc o to...
varan
varan 10.02.2020, 12:48
Straż Miejska z jedną (i chyba niewielkim ułamkiem) kontrolą paleniska dziennie jest za to "mega efektywna". Że o braku ze strony władz jakichkolwiek działań na rzecz poprawy powietrza nie wspomnę. Przypominam że rządy tej ekipy trwają już 6 rok i dopiero po takim czasie zdołali się doliczyć ile jest w mieście przestarzałych palenisk.
W takim tempie to i za 200 lat sytuacja nie ulegnie zdecydowanej poprawie.
Kto tu komu coś powinien wyliczać?
Kto tu komu coś powinien wyliczać? 10.02.2020, 20:01
No tak, tylko że smog mamy w Tomaszowie od zawsze, Wy (PZPR>SLD+UW+PO), rządzliście i w tym czasie nie doliczyliscie się nawet palenisk. Autka zmieniacie na coraz większe, często te zza oceanu które zaprojektowane były do objeżdżania rancza. Kto komu co wylicza?

Witko zaproponował 40% dopłat do wymiany pieców i to jest pierwsza propozycja REALNIE wpływająca na stan powietrza, którą w całej historii miasta ktoś tomaszowianom zaproponował.
PO datnicy
PO datnicy 09.02.2020, 22:46
Kilkaset osób x kilkaset zł od tależa to trochę kosztuje.
A przecież już było takie spotkanie w szkole obok starostfa. Kto za to płaci???
@
@ 10.02.2020, 10:56
Do POdatnicy TALERZ
Z rozporkiem
Z rozporkiem 09.02.2020, 22:39
"Bląd celebrytka" wystąpiła w sukience użytej na kilku studniówkach ....
Ajdejano
Ajdejano 09.02.2020, 21:52
Do "xxx" na różowo dzisiaj 21:20.

Po pierwsze: w zdaniu pytającym nie piszemy: "dla czego", ale: dlaczego.
Po drugie: nie napisałem, że tylko w Spale, ale: "np. w COS Spała", a więc wymieniłem ten obiekt jako jeden z wielu innych.

Tak więc: ucz się poprawnie pisać po polsku i uważnie czytać teksty.
Karol Niezgoda
Karol Niezgoda 09.02.2020, 20:30
Jaka władza w powiecie tacy laureaci. Nie wiem czemu przy rozdawaniu wczoraj statuetek zapomniano o jeszcze jednym pośle z PIS-u który siedział na widowni. Ze wszystkich wczorajszych wyróżnień dwa dla zespołu Smardzewianie oraz dla Pani Tyce były słuszne i zasadne. Pozostałe to czyste kolesiostwo i partyjniactwo.
Ajdejano
Ajdejano 09.02.2020, 19:58
Też byłem zdziwiony: Studzianki to powiat piotrkowski, a tu nagrody za powiat tomaszowski. Czyżby nie było możliwości zorganizowania tej imprezy np. w COS Spała (kierowanym przez kolegę starosty, tzn. przez p. Wędrowskiego) lub w wielu innych, atrakcyjnych miejscach w naszym powiecie ?!
To tak, jakby Marszałek Województwa Łódzkiego organizował imprezę np. w Kielcach.

Na temat całej listy Laureatów nie wypowiadam się, bo nie wszystkich znam, ale być może, wszyscy w jakiś-tam sposób mogą być uznawani za przyjaciół powiatu.
Jeżeli starostwo uznało, że o uroczystości należało napisać w mediach, to aż prosiło się chociażby krótkie wyjaśnienie zasad przyznawania tego wyróżnienia - Szanowna Pani Sztymelska.

Nie czuje Pani tego dziennikarskiego bluesa.
xxx
xxx 09.02.2020, 21:20
A dla czego w Spale? przecież starostwo oddało "pięknie " zrewitalizowany za ponad 20 milionów obiekt przy Farbiarskiej?
Gość
Gość 09.02.2020, 19:24
Przyjaciele powiatu tomaszowskiego a spotkanie w powiecie piotrkowdkim....
SA.
SA. 09.02.2020, 21:13
Impreza odbywa się tam, gdzie są dogodne warunki dla niej i opłaca się to finansowo - jest przecież konkurencja (lub zaproszenie).
Zacznijcie sprawdzać jeszcze co mieli na talerzu, gramatura czy się zgadzała, jaką wodę mineralną spijali i z której hurtowni wzięto. Czy, aby ośmiorniczki w akwarium nie pływały i nie spoglądały na to wszystko z przymrużeniem...
Śmiechu warte.
m
m 09.02.2020, 18:32
Tylko w 2 przypadkach można uznać (wg informacji), że jedynie mogli otrzymać statuetkę "Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego". W pozostałych 5 brak jest uzasadnienia zasłóg jako przyjaciela powiatu.
Ula
Ula 09.02.2020, 17:43
Żenada!
varan
varan 09.02.2020, 17:07
Dobrze że napisaliście, że chodzi o powiat tomaszowski, bo wręczane statuetki wskazują raczej na uhonorowanie Przyjaciół Watykanu.
Zasługi biskupa pomocniczego w postaci modlitwy za powiat faktycznie przeogromne...

ps. impreza w stylu: łubu dubu, łubu dubu..

Pozostałe