Wernisaż wystawy obrazów Katarzyny Dyjewskiej

  • 10.02.2020, 01:06
  • Joanna Sztymelska
Wernisaż wystawy obrazów Katarzyny Dyjewskiej
W piątek, 7 lutego 2020 roku, w Galerii Sztuki WYSPA, działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy prac Katarzyny Dyjewskiej.

Już czwarty rok, przy ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego działa Galeria WYSPA. Nazwa Galerii, jak łatwo się domyśleć, pochodzi od nazwiska patrona szkoly. 

Galeria rozwinęła się tak bardzo, że co miesiąc otwierana jest nowa wystawa. Dr Piotr Wachowski, opiekun i kurator każdej z wystaw, do końca tego roku ma już zaplanowane wystawienia prac kolejnych artystów. Warto podkreślić, że jest wielu chętnych, którzy chcą w WYSPIE wystawić swoje prace. 


- WYSPA jest najlepiej działającą Galerią sztuki współczesnej w Tomaszowie Mazowieckim  - powiedział w czase wernisażu dr Piotr Wachowski 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W piątek, 7 lutego 2020 roku, otwarta została nowa wystawa. Tym razem na ścianach pojawiło się osiem obrazów Katarzyny Dyjewskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych i Politechniki w Warszawie wydziału architektury, laureatki wielu wyróżnień i nagród, autorki wielu wystaw.

Malarkę powitała i przedstawiła Magdalena Fałek - dyrektor szkoły, która dokonała uroczystego otwarcia wystawy. Następnie odbył sę mini wykład Katarzyny Dyjewskiej, która w prezentacji multimedialnej pokazała jak maluje obrazy, co ją inspiruje, jakie tytuły nadaje swoim pracom. Przybliżyła uczniom klas od pierwszej do czwartej Liceum Plastycznego swój dorobek 

Katarzyna Dyjewska jest artystką uznaną, która odniosła sukces. Jej radą dla przyszłych artystów, uczących się w Liceum Plastycznym w Tomaszowie Mazowieckim, jest pracowitość. Jak mówi, sama jest bardzo pracowita, zawsze była, bardzo lubiła się uczyć. Dzięki temu może teraz malować to, co lubi, co sobie wymyśli. Nie musi pracować nad tym, czego nie czuje.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe