Otwarcie Biura Poselskiego Anity Sowińskiej

  • 10.02.2020, 16:06
  • Joanna Sztymelska
Otwarcie Biura Poselskiego Anity Sowińskiej
W poniedziałek, 10 lutego 2020 roku, w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej 24, swoje Biuro Poselskie otworzyła posłanka na Sejm RP - Anita Sowińska.

Anita Sowińska zaprasza wszystkich mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, powiatu tomaszowskiego, ale nie tylko, zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego do swojego Biura. Teraz będzie ono otwarte w każdy poniedziałek w godzinach 10.00 - 14.00 i w każdą środę w godzinach 15.00 - 19.00. Godziny te mogą się zmienić, dlatego Anita Sowińska zaprasza do odwiedzania jej strony na Facebooku i strony www.anitasowinska.com. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Współpracujący z nią zespół jest bardzo różnorodny. W jego skład wchodzą m. in. dr nauk prawnych, dr biochemii, graficy komputerowi, pedagodzy, studenci i studentki, który pasjonują się różnymi tematami. Zespół ten będzie zajmował się pisaniem interpelacji, zapytań poselskich i interwencji. Jego członkowie wraz z posłanką Anitą Sowińską będą  pomagać ludziom. 


Posłanka zaprasza do współpracy przede wszystkim organizacje pozarządowe, Uważa, że razem można więcej zdziałać. Kolejne Biura Anity Sowińskiej zostaną otwarte w Zduńskiej Woli i Łodzi.  


Podziękowała wolontariuszom, asystentkom i asystentom za pomoc w kampanii wyborczej w szczególności podziękowała dyrektorowi Biura, Igorowi  Wojciechowskiemu. 
Po uroczystym przecięciu wstęgi zaprosiła gości na pyszny tort, a od godziny 12.00 - do 18.00 już rozpoczęła pracę  Biurze i spotykała się z mieszkańcami naszego miasta. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Blejk
Blejk 14.02.2020, 11:14
Ale ten chłopak z biura to nawet fajny
FF
FF 14.02.2020, 19:20
No i tak to będzie wyglądać. Kawiarenka prywatna, za publiczne pieniądze. Ciepło jest? Jest. Internet jest? Jest. Kawa nawet może z ekspresu ciśnieniowego. 4 godziny w Tomaszowie i wio do domu.

A my czekamy na pierwszą, chociaż jedną inicjatywę Pani Sowińskiej dotyczącą naszego Miasta.

Doczekamy się, jak świnia nieba. Tak nas traktuje.
Pani Anito czy chociaż z tym nam Pani pomoźe? Pani mieszka na czystej…
Pani Anito czy chociaż z tym nam Pani pomoźe? Pani mieszka na czystej wsi pod Łodzią. A my tu umieramy, nie mogąc wieczorem na Warszawskiej złapać tchu :( 14.02.2020, 19:26
Jeśli Pani tak obyta, chwali się – chociaż znowu unikając konkretów – jakimś tam stypendioum zagranicznym, no to zalożenie jest takie, że angielski jakoś tam zna,

Może by nam wskazała dodatkowe źródła finansowania, by podłączyć kamienice które otaczają jej biuro do miejskiej sieci ciepłowniczej. To spore koszty, a załatwiło by to problem smogu na stałe.

Są na świecie różne projekty walki o klimat, dla dużych ponadnardowowych instytucji 50-100 banek PLNów to są groszę...

Ciekawy
Ciekawy 13.02.2020, 21:28
Temat do intetwencji dla posła lewicy. Czy możliwym jest, aby opiekunowie seniorów w tomaszewskich domach starców nie otrzymywali dodatków do wynagrodzenia za pracę w niedziele, świeta i za nocki?
Ajdejano
Ajdejano 12.02.2020, 21:51
Ktoś wcześniej napisał na tym portalu:
"Świetnie, że Pani otworzyła biuro. Czekam na interwencję w sprawie Tomaszowa w sejmie"

Pytam: na jaką interwencję w sprawie Tomaszowa czekasz człowieku. Że Tomaszów jest zbyt mały, zbyt duży, zbyt zapyziały ????
Możesz nam wyjaśnić swoje zdenerwowanie tym Tomaszowem ?!?! A może tylko robisz sobie jaja z tej posłanki ?!
Sami swoi
Sami swoi 12.02.2020, 08:06
Widzę, że w lewicy jak zawsze dbają o swoich. Asystentem pani poseł jest chłopak dyrektora biura pani poseł....
To żadna lewica. Raczej burżuazja ubierająca czerowne barwy :(
To żadna lewica. Raczej burżuazja ubierająca czerowne barwy :( 12.02.2020, 00:03
Chociaż gdyby to biuro otworzyła w jakimś po***dającym budynku jak Pedet (DH Tomasz, Pedet od dawnych Państwowych Domów Towarowych), z którego niedługo zostanie pusta skorupa w centrum miasta. A tak kasę płaci w kamienicy która i bez tego się utrzyma, bo jest w niej duży bank i umowy pewnie popodpisywane na dłużej.

W dawnym pedecie byłoby dużo skromniej. Zwykły oszkolony boks (ze zmatowiony szybami – jakąś okleiną, jest tego masa), też nie kosztował by dużo z 10 tysięcy. To wszystko. Zresztą właściciel miejsca pewnie gdyby miał gwarancje, że biuro będzie działać przynajmniej do końca kadencji, z pewności sam by jej taki zapewnił.
Co to więcej jak 30 metrów potrzeba na takie biuro?

Jak na posłankę lewicą? W sam raz.
Ale nie! Okazała kamienica do której komunikacją miejską na przykład z największego tomaszowskiego osiedla – Niebrowa, nie tak łatwo dotrzeć. Wysiadasz przy Galerii ... i pół kilometra z masą przejść dla pieszych z wystającymi wysoko krawężnikami, do pokonania.Albo jazda na wózku spod Netto.

By wejść do PDTu też trzeba pokonać dwa schodki, no ale przystanki bliżej, a i na potrzeby osoby niepełnosprawnej pracnik biura mógłby wpuścić osobę na wózku wejściem pracowniczym przy bankomacie.

Jak ta lokalizacja biura o niej a lansującej się na lewicę, świadczy?
Optymista
Optymista 11.02.2020, 16:59
Mam apel do wszystkich malkontentów i krytykantów. Przyjdźcie do biura posłanki to i Wam pomoże. Zgodnie z maksymą : zło dobrem zwyciężaj!
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 11.02.2020, 22:19
Ale po co?
Pani Poseł nie ma nic do zaoferowania bo nic nie może.
A szalika z napisem konfidencja nie potrzebuje, zima jest lekka 👍
pół biedy
pół biedy 11.02.2020, 23:41
Że nic nie może to jeszcze pół biedy, samo poruszanie jakichś problemów jest ważne, ale w przypadku tej Pani mamy do czynienia jedynie z chwytaniem się głośnych tematów poruszanych w mediach ogólnopolskich. Tyle, że media mają trochę inną rolę. Są również biznesem.

Zero własnej inicjatywy, bo i pewnie możliwości intelelekualne są słabe (bardzo mało wiemy o dotychczasowym życiu, no jednak 50–letniej osoby...), a i kiepskie rozeznanie w lokalnych problemach.

Kogo reprezentuje w Sejmie?

Nie wiem. Czekamy na pierwsze interpelacje, czego będą dotyczyć, jak blisko będą naszego życia.

Dr Sylwia Spurek póki co walczy na arenie europejskiej o dobrostan krówek... Europosłanka z Polski, w której indywidualne gospodarstwa rolne, gdzie krowy jeszcze są należą do rzadkości.

To są scenariusze karier zapewniające jedynie kilku osobom wygodne życie. Za nasze pieniądze :(
@Optymista (za pieniądze?)
@Optymista (za pieniądze?) 11.02.2020, 17:29
A moim zdaniem będzie to kolejna memła, a jedyne co po niej zostanie to zdjęcia z szalikiem.

Raz, że zero wpływu – w zarządzie partii właściwie tylko ze względu na wiek – taki wizerunkowy zabieg by pokazać, że partyjka nie zamyka się na staruszków, a to coraz więcej wyborców.

No a dwa Wiosna nawet jeśli kiedykolwiek będzie rządzić, będzie jedynie mniejszościowym koalicjantem.

Jeśli ktoś jest słaby we własnej partii to kto będzie się z nim liczył w koalicji?

Trzecia sprawa – no już mamy kilka miesięcy od wyborów parlamentarnych, coś konkretnego od Pani Sowińskiej usłyszeliśmy? Nie. Bo pomsłów nie ma. Odechciało się pracy w komercyjnej firmie i udało się dostać 5 letnią labę bo w przypadku takich polityków bez twarzy kadencja parlamentarna do tego się sprowadza.

Tu nie ma nie tylko jaj, jakiejkolwiek charyzmy, ale jednego pomysłu nie było z kampanii, który byśmy w Tomaszowie zapamiętali.




SA.
SA. 11.02.2020, 13:12
Włodziu, Asia, Pelasia, Misia i Zdzisia pracujcie intensywnie byle jakiś pożytek z tego był :-)
Sama nazwa na szaliku Konstytucja na wstępie nie czyni z was ludzi z rewolucyjnymi, super poglądami.
Nie wróżę jakiegoś większego zainteresowania waszym biurem i samą posłanką. Jest kasa trzeba ją wydać m.in. na biuro... tu i tam. Różnorodność jakaś musi być.
Tak to wszyscy inni darliby głośno koparę, że tylko PiS ma biura, jest aktywny i ma coś konkretnego do zaoferowania, a reszta przecież tylko faktycznie dłubie w nosie i próbuje przeszkadzać. Zobaczymy te niebywałe efekty pracy twórczej p.posłanki :-)
gość
gość 11.02.2020, 11:47
Spotkałam tę naszą posłankę jeszcze przed wyborami. Robili piknik w Tomaszowie. Wracaliśmy z Nieborowa to wstąpiliśmy. Fajnie, bo chciało jej się pogadać. Taka normalna babka. Bez zadęcia i bez takich wiecie, bon motów, co to każdy polityk powtarza. Przyznała, że nie jest ekspertem w każdej dziedzinie, ale dużo opowiadała o pomysłach na działania ekologiczne i o wsparciu dla mniejszych miejscowości. Pytaliśmy co robi w Tomaszowie, bo podobno jest z Łodzi. Mówiła, że pochodzi z Tomaszowa. Nie wiem czy to prawda, ale skoro już startowała stąd, to dobrze, że tu otwiera biuro poselskie. To niby nic takiego, ale zawsze można pójść, pogadać, czy jakieś pismo zostawić. Widzę na fb, że babka jest dość aktywna. Składa jakieś interpelacje, macha szalikiem. Ja tam życzę powodzenia.
.
. 11.02.2020, 15:50
:))

Zenujace ocieplanie wizerunku
Dariusz
Dariusz 11.02.2020, 11:06
Łatwo jest krytykować a już trudniej przyjść porozmawiać i poznać. Młodzi ludzie którzy toważyszą Pani poseł są bardzo aktywnymi społecznie ludzmi których Pani poseł wspiera w ich działaniach. Zresztą każdy może przjści dobióra przdstawić swój problem krytką nik jeszcze nic nie zmienił
!
! 11.02.2020, 15:36
To tylko elektorat w pełni sił wspierający p.poseł.
Miejmy nadzieję, że Dariusz wyciągnie stosowne wnioski na przyszłość. Taka to teraz jest młodzieżówka :-))
@
@ 11.02.2020, 14:52
DARIUSZ!!! o Boże człowieku popraw te BYKI . Wcześniej do słownika się ukłoń
włodek
włodek 11.02.2020, 10:39
wczoraj byłem na otwarciu i rozmawiałem z panią poseł, dziękuję za pomoc
?
? 11.02.2020, 17:05
w jakim obszarze Ci pomogła „Włodek”?
Anna
Anna 11.02.2020, 10:35
A ja się bardzo cieszę, że biuro otwarte, Pani Posełi na pewno zrobi dużo dla regionu,
Tylko trzeba dać jej szansę, a nie od razu hejtować, trzymam kciuki
Asia
Asia 11.02.2020, 10:28
Super, że powstaje miejsce, w którym prospołeczni ludzie będą mogli porozmawiać o bolączkach ich społeczności oraz uzyskać wsparcie.
Trzymam posłankę za słowo i wybieram się już wkrótce, aby porozmawiać o zalewie Sulejowskim.
?
? 11.02.2020, 17:06
Prospołeczni to oznacza, że chcą mieć regularne dochody niewielkim trudem?
Kasia
Kasia 11.02.2020, 10:25
Brawo! Na pewno odwiedzę panią Posłanke biurze
?
? 11.02.2020, 17:09
No zapewne. Już tam siedzisz i wypisujesz co godzinę przychylne Sowińskiej komentarze tutaj, każdy pod innym imieniem.

Przemek
Przemek 11.02.2020, 10:02
Super wiadomość!
Trzymam kciuki za dalsze działania :)
Janusz G.
Janusz G. 11.02.2020, 09:57
Świetnie, że Pani otworzyła biuro. Czekam na interwencję w sprawie Tomaszowa w sejmie
Sowińska oddaj nasze 9 tysięcy miesięcznie
Sowińska oddaj nasze 9 tysięcy miesięcznie 11.02.2020, 23:46
ale w jakiej sprawie? Uchwał przeciwko LGBTQ+? Jestem heteroseksualny, ale i mi te ustawy są nie w smak. Tylko, że to są symboliczne ***rele. Bez robienia dymu, po dwóch tygodniach mało kto o tym pamięta.

Jeśli nie ma się pomysłu na swoją kadencje, weszło się fuksem na fali świeżości mniejszościowego lidera, to przez całą kadencje klepie się slogany.
Basia
Basia 11.02.2020, 09:55
Inna polityka jest możliwa i Pani Posłanka jest tego najlepszym przykładem. Brawo, oby wiecej takich Polityczek...
Remek
Remek 11.02.2020, 09:51
Brawo! Obserwuję Pani działania i widzę, że ma Pani zapał do działania! Dziękuję za interpelację w sprawie Zalewu Sulejowskiego i za wystąpienie na sesji rady miasta w Tomaszowie. To dla naszego małego miasta dużo znaczy!
@
@ 10.02.2020, 21:34
Co za podli ludzie , jeszcze na krześle nie usiadła już kąsają , to szalik to dzieci . Podłość , zazdrość i jeszcze raz podłość , dzicz.
@@
@@ 10.02.2020, 21:45
Będziemy zazdrościć jeśli chociaż zaproponuje coś konkretnego i realnego do zrobienia dla naszego miasta. Chociaż tyle, bo żadnego przełożenia to nie będzie miało, bo to będzie zawsze mała partyjka jeśli kiedykolwiek będzie koalicjantem, to na tyle małym, że zaspokojonym stołkami w państwowych firmach.

Jakaś interpelacja ws rodzinnego Tomaszowa była? Japy mamy rozdziabić, bo ona biuro otwiera?
Ta z .Nowoczesnej też miała, zwinęła jeszcze przed końcem kadencji. Coś po tym pozostało?

Kasę ma na to podaną na talerzu, nie ma w tym ani żadnego zaangażowania jej aktywistów, ani specjalnego – jak widać – zainteresowania.
Dowiemy się w końcu co to za firma była?
Dowiemy się w końcu co to za firma była? 10.02.2020, 21:49
I cały czas to samo: pani jest w polityce od niedawna. Czy można poznać jej ostatnie miejsce zatrudnienia? Gdy się startuje na byle posadę w jakimkowiek ministerstwie, taką rubrykę się wypełnia, by było wiadomo, przynajmniej z grubsza, czy nie przyszedł kret coś tam jednej czy drugiej firmie nie załatwić.
Tutaj zero. Ani me ani be ani kukuryku. Jakieś trawiaste komunały. A ona ma jednak wpływ na prawo w Polsce...
Miejsce zatrudnienie
Miejsce zatrudnienie 14.02.2020, 12:01
CLARIANT SERVICES (POLAND) SP Z O O to firma, której branża została w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) sklasyfikowana jako: Działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe.
Stanowisko lub funkcja: Globalna Ekspertka Procesów.
https://mamprawowiedziec.pl/po…
Tomasz
Tomasz 11.02.2020, 10:01
Szanowny Panie, gdyby zamiast pisać bzdury w internecie, wziął się Pan za robotę, to wiedziałby Pan, że informacja o pracodawcy Pani Posłanki jest publicznie dostępna na stronie Sejmu. Każdy może ją zobaczyć.
Nadal prosimy o nazwę firmy z której do polityki przeszła Pani Sowińska.…
Nadal prosimy o nazwę firmy z której do polityki przeszła Pani Sowińska. Minimum ucziwiści! Inna polityka jest możliwa! 11.02.2020, 17:12
Szanowny Panie, to tak trudno zacytować, co tam Pan znalazł?
Agata
Agata 11.02.2020, 09:57
Wystarczy wejść na stronę sejmu i zobaczyć oświadczenie majątkowe. Tam również jest miejsce zatrudnienia.
?
? 11.02.2020, 17:14
No to poprosimy o tę informację, skoro ją pani zna i jest taka łatwa do odnalezienia.

W jakiej firmie pracowała Pani Sowińska. Powoływała się na tę karierę w kampanii, wywalila sobie miałki elaborat w pierwszej wersji biogramu Wikipedii, tylko brakuje jednego – jaka to firma?
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 10.02.2020, 21:01
Już w pierwszy dzień obecnej kadencji Sejmu RP odstawiła Pani Poseł szopke z szalikiem
Wstyd i żenada.
Najpierw proszę tej Konstytucji przestrzegać, a nie interpretować jak wygodnie i jak pasuje
Zwyczajnie wstyd

Michał
Michał 11.02.2020, 10:22
Chyba szalik z napisem konstytucja nadal pasuje do sali sejmu bardziej, niż pudełko z sałatką i okrzyki o zdradzieckich mordach.
Profesorka od sałatki
Profesorka od sałatki 11.02.2020, 17:35
Ta od sałtki czyli Pawłowicz z PiS jest profesorką na najlepszym wydziale prawa państwowego uniwersytetu... Z weryfikowalnym życiorysem. Swoją drogą jej pozycie akademcką, znajomość rzeczy chwalili od prwa do lewa jej ludzie którzy na UW się z nią zetknęli.

Nawet w tej audycji w Tom FM „Lepiej późno niż wcale” o promującej środowisko LGBTQ+

Czy może pchwalić Pani Swoińska? Karierą w enigmatycznej – o której nikt nic nie wie, firmie?

Już Sylwia Koszarna tak próbowała promować Nowoczesną w Tomaszowie, życiorysem, ktróy sama sobie wypisała w LinkedIn. Gdy padały jakieś konkretne pytania, leciała mowa trawa – ogólnikowe gadanie, do wyrzygania szczerze powiedziawszy.

Ludzie w Tomaszowie nie są debi.la.mi, wbrew temu co myślcie.
Profesorka od sałatki
Profesorka od sałatki 11.02.2020, 17:48
Tok
jaja jak berety :))
jaja jak berety :)) 10.02.2020, 20:04
Nawiozła dzieciarni z Łodzi i udaje, że ma tu jakichś zwolenników. To są jaja jakich nie było nawet w PRLu, gdzie ludziom może organizowało się potańcówki i tańsze żarło po pochodzie 1 maja, ale jednak większość pochodziła stąd i nie była zmuszana do niczego.
Michał
Michał 11.02.2020, 10:25
Faktycznie, wszyscy wyglądają tam na zmuszonych do przyjazdu.
Co lepsze, będą też z przymusu prowadzić biuro i przesiadywać tam godzinami przyjmując sprawy interesantów. A posłanka będzie specjalnie przywozić ich codziennie przyczepą. Mają nad sobą bat. Wielki, ciężki, ostry i kolorowy bat z tęczy.
Do szkoly wracac kolorowa bezideowa bando bumelantow. "Wiosna"…
Do szkoly wracac kolorowa bezideowa bando bumelantow. "Wiosna" to zadna lewica! 13.02.2020, 19:16
Jakimi godzinami? Biuro jest czynne 4 czasem 5 godzin dziennie. Weekendy oczywiscie wolne.

To nazywasz ciezka praca? To jest jakies posiwecenie?

Jestescie banda obludnikow najczesciej ze slabym - wbrew temu jak sie przedtawiacie - wyksztalceniem, zerujacych na ekocjach ludzi?

To jest lewica?
Tworzona przez ludzi ktorzh nigdy nie mieli problemow z oplaceniem rachunkow, a 8 godzinny dzien pracy jaki mamy ma wiekszosc z nas, was poniza.

Co? 4 godziny po poprzegladasz fejsbuka w Tomaszowie, potem w auto i do Lodzi, co? Cwaniaku, ktorego ideowosc sprowadza sie do uregulowanej brody.

Do szkoly wracaj! Skonczyc jakies sensowne studia dopiero brac sie za reprezentowanie ludzi. Dzis, w tych kolorowych skarpetkach i buciki za 400-600 zl, nie masz pojecia o swiecie jaki Cie otacza.

Dla mnie jestes zwyklym sprzedawca kredytow. Tyle ze kupczysz nadziejami.
dd
dd 11.02.2020, 17:53
no właśnie tak wyglądają. Po pierwsze to nie są ludzie z Tomaszowa, po drugie nie są bezinteresownie związani z Sowińską.

Co do bata, głupiutki jesteś, gdybyś w dorosłość wchodził w latach 60 XX wieku, stałbyś na wiecu poparcia dla Gomułki wypędzającego Żydów, dziś klepiesz slogany w drugą stronę. W takich województwach jak nasze to częsta postawa, bo ludzie myślą przede wszystkim o chlebie. Zmieniają rodziny dla paru groszy na zachodzie itd. Ja tego szczególnie mocno nie krytykuje, no ale też nie oczekuj, że ktoś Cię będzie brał na serio.

Pozostałe