Uszkadzał i okradał auta. Zatrzymali go tomaszowscy policjanci

  • 10.02.2020, 18:46
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Uszkadzał i okradał auta. Zatrzymali go tomaszowscy policjanci
Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu przez nieznanego sprawcę, jednak ich wnikliwa analiza zebranego materiału i żmudna praca kryminalistyczna bardzo szybko pozwoliła wytypować sprawcę i ustalić, iż było to nieudolne włamanie do pojazdu oraz że ten sam człowiek dokonał kradzieży narzędzi o wartości 800 zł. z wnętrza innego pojazdu. Za oba czyny usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dyżurny tomaszowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, iż nieznany sprawca w czasie od 4 do 5 lutego 2020 roku uszkodził pojazd zaparkowany przy jednej z ulic na tomaszowskich Starzycach. W wyniku działania sprawcy, który wybił boczną szybę w drzwiach po stronie kierowcy osobowego KIA, zawiadamiająca poniosła stratę w wysokości 600 złotych.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy, którzy zebrali materiał dowodowy wykazujący, iż ta sama osoba w wymienionym okresie czasu z wnętrza innego pojazdu zaparkowanego w rejonie ulicy Piaskowej w Tomaszowie Maz. dokonała kradzieży narzędzi ślusarskich o łącznej wartości 800 zł, a uszkodzenie pojazdu kia powstało w wyniku usiłowania włamania do jego wnętrza.

Drobiazgowa i żmudna praca pozwoliła na wytypowanie 24-letniego sprawcy obu czynów i do zatrzymania go w dniu 6 lutego 2020 roku w miejscu jego pobytu, czym był kompletnie zaskoczony. Za oba czyny usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Trwają dalsze ustalenia w sprawie bowiem istnieje realne podejrzenie, iż osoba ta mogła dokonać w rejonie ulicy Piaskowej w Tomaszowie i ulic przyległych, innych czynów o podobnym charakterze. Osoby, które mogły paść ofiarą przestępstwa a dotychczas nie zgłosiły tego faktu na policję proszone są o kontakt w tej sprawie z :

- policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim ul. Wandy Panfil 44, telefonicznie dzwoniąc pod numer : Sekretariat Wydziału Kryminalnego w godz. 08:00 -15:00 (kier.44) 726 10 67, Powiatowe Stanowisko Kierowania – Zespół Dyżurnych (całodobowo) tel. (kier.44) 726 10 00  lub pod numer alarmowy 112  
 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szym
szym 11.04.2020, 11:55
Ciekawe czy po przesłuchaniu go nie wypiuscili bo jakis kolo okolo 22 uszkadzal auta na granicznej
WuPe
WuPe 11.02.2020, 12:39
Coś takiego! Policja zatrzymała przestępcę... Będą nagrody od komendanta???
!
! 11.02.2020, 16:53
Widziałeś... coś takiego?
A ty cały czas rzekomo w niebezpieczeństwie się znajdujesz.
...obowiązkowo, jeszcze całus w czółko, dobre słowo i mocny uścisk ręki szefa - bo kasy pewnie brak :-)
M. R.
M. R. 10.02.2020, 22:20
Ciekawe czy to ten z okolic ujazdu...

Pozostałe