XVI Powiatowe Spotkanie Noworoczne

  • 11.02.2020, 10:37
  • Joanna Sztymelska
XVI Powiatowe Spotkanie Noworoczne
W sobotę, 8 lutego 2020 roku, w Hotelu "Arboretum" w Studziankach odbyło się XVI Powiatowe Spotkanie Noworoczne.

Po raz pierwszy tę cykliczną imprezę zorganizowano w 2005 roku. Ideą było zaprezentowanie osiągnięć powiatu w różnych dziedzinach. Powiatowe Spotkania Noworoczne były zawsze okazją do pochwalenia się tym, co najlepszego, co przyczyniło się do rozwoju regionu i tym, co świadczy o tożsamości i wyjątkowości Ziemi Tomaszowskiej. Co roku nadawano też tytuły "Przejaciela Powiatu Tomaszowskiego", niekoniecznie przyjmując przy tym kryterium partyjnej przynależności. Wyróżnienia dotąd nadawano osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji Ziemi Tomaszowskiej. Do tej pory tytuł ten został nadany 76 osobom.   

Sobotnią uroczystość poprowadzili: Elżbieta Łojszczyk i Piotr Krzysztofik. W imieniu organizatorów powitali zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi: Anna Milczanowska, Alicja Kaczorowska - posłanki na Sejm RP, minister Antoni Macierewicz - marszałek senior, poseł na Sejm RP, Grzegorz Wojciechowski, Robert Telus - posłowie na Sejm RP, Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki, Krzysztof Cieciura - Wicewojewoda Łódzki, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Ewa Wendrowska i Arkadiusz Gajewski - radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, radni Rady Powiatu Tomaszowskiego i radni Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, wójtowie gmin, dyrektorzy szkół, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych zaproszonych gości. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Następnie Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego i Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, przedstawili to, co udało się zrobić w ciągu ostatniego roku. W czasie prezentacji była także mowa o uroczystościach, jakie organizowane były przez Starostwo Powiatowe 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W tym roku Zarząd Powiatu Tomaszowskiego z przyjaciół powiatu uznał siedem kolejnych osób. Byli to: biskup Ireneusz Pękalski, posłowie na Sej RP - Anna Milczanowska i Robert Telus, Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, nadbrygadier Jarosław Wlazłowski - Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, Małgorzata Tyce, która prowadzi zespół Lubochnianie i Mali Lubochnianie i ostatnim laureatem został Zespół Pieśni i Tańca Smardzewianie. 

Uroczystość uświetnił występ zespołu "Mali Lubochnianie", którzy zaprezentowali się w  pierwszej części artystycznej, a w drugiej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Smardzewianie. 

Galeria: https://www.facebook.com/pg/nasztomaszow/photos/?tab=album&album_id=2793494677375885

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kosynier
Kosynier 12.02.2020, 12:07
Podświadomie, jesteśmy ciągle w epoce średniowiecza. Bardzo nam pasuje ubijanie masła, darcie pierza przy lampie naftowej, przyśpiewki o białych gąskach i czarnym wilku. To trochę tak, jak podczas snu pozycja embrionalna, zwinięty w fasolkę. Powrót do przeszłości. Żniwa sierpem i młocka cepem.
W połowie lutego
W połowie lutego 12.02.2020, 10:05
spotkanie noworoczne? Czyżby wg chińskiego kalendarza. A spotkanie Wielkanocne chyba odbędzie się około 15 czerwca.
.
. 12.02.2020, 09:37
Cóż takiego owi przyjaciele uczynili, że dostąpili takiego zaszczytu?
I czy nie jest to kolejna impreza na koszt podatnika, która nic nie wnosi...
????
Oczywiście nie wykluczam, że mogę błądzić...
Gość
Gość 11.02.2020, 19:54
Kolejny artykuł o tej samej imprezie....
Tomaszow
Tomaszow 11.02.2020, 10:54
Pewien pan w czerwonej muszce to jakis komik?:)wyglada na gwiazdora

Pozostałe