Gdzie się podziały….czyli Zimowa Watra w Hufcu Inowłódz

  • 10.02.2020, 21:59 (aktualizacja 12.02.2020, 19:46)
  • akw
Gdzie się podziały….czyli Zimowa Watra w Hufcu Inowłódz
Już po raz ósmy starszyzna harcerska Hufca Inowłódz wzięła udział w Przypadkowym Spotkaniu w Górach, czyli w Zimowej Watrze Wędrowniczej. Imprezie, która po 16 latach skupia „wariatów” pokazujących, że wyczyn to …tylko wyczyn.

W tym roku towarzyszyli nam harcerze z z zaprzyjaźnionych hufców Opoczno i Ostrów Wielkopolski

Kiedy tak maszerowałam po śniegu (tak, tak) oświetlając sobie latarką wydeptaną ścieżkę pomyślałam, że każde WOW okupione jest trudem, zmęczeniem i wysiłkiem. Jednak im większe „przekroczenie” własnej strefy komfortu tym większe później zadowolenie i satysfakcja. Więc czy na pewno to „wariaci”? Nie, to ludzie, którzy udowadniają sobie, że są zdolni do rzeczy, które wymagają wysiłku.

Tutaj kolejne pytanie, dlaczego na Zimową Watrę Wędrowniczą poszła sama starszyzna? Cóż..gdzieś się podziała ta młodzież, która potrafiła o 2 w nocy wyruszyć do kolegi, żeby odebrać od niego Dewizę Wędrowniczą, pójść przed siebie na azymut wskazany przez przypadkowych ludzi pod Lidl-em… Przytłoczyło ich samozadowolenie i wygoda oraz brak chęci do udowodnienia sobie, że warto zrobić coś więcej ponad niezbędne minimum, wyjść poza  strefę wygodnictwa, choćby po to, żeby potem pokazywać zdjęcia namiotu w śniegu i siebie pijącego herbatę na jego tle. Opowiadać o pływaniu kajakiem pomiędzy krą, wspinaczce w deszczu i pobudkach kiedy otwierasz oczy na plaży i widzisz kulę wchodzącego słońca…

To …zapraszam do galerii, gdzie widać, że w górach jest śnieg

akw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Byla harcerka
Byla harcerka 11.02.2020, 12:07
Jestem za takim aktywnym spedzaniem czasu, ale w czasach gdzie wazna jest konsumcja prymitywnego spedzana wolnego czasu, ktora nic nie wnosi do naszego zycia. Kto nie chodzi po galeriach to cienias lub kosmita. Tylko czy te nasze dzieci beda mialy jakie kolwiek wspomnienia, oj chyba NIE... Brawa dla organizatorow, i chetnych ktorzy uczestniczyli w tej przygodzie.

Pozostałe