Dobre samopoczucie, zamiast dobrego zdrowia

  • 11.02.2020, 17:31
  • Joanna Sztymelska
Dobre samopoczucie, zamiast dobrego zdrowia
Na ostatniej Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego, radni rozpatrywali wniosek ordynator oddziały Zakaźnego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia dotyczący zakupu niezbędnego wyposażenia. Przegłosowano jednogłośnie propozycję Piotra Kagankiewicza, by na ten cel przeznaczyć 70 tysięcy złotych spośród pieniędzy, jakie powiat przeznacza głównie na finansowanie lokalnych mediów. Wydatkowaniu kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku przeciwstawiają się od kilku miesięcy członkowie Zarządu Powiatu, reprezentujący KWW Marcina Witko oraz KWW "Wszyscy Razem" (Marek Kubiak, Leszek Ogórek, Michał Czechowicz). Na dzisiejszym zebraniu Zarządu (pod nieobecność Marka Kubiaka) Starosta wydatki medialne jednak przeforsował (stosunkiem głosów 2:2). Co wobec tego dalej z doposażeniem w.w. oddziału? Na tę chwilę nie wiadomo. - Mam nadzieję, że pieniądze i na ten cel się znajdą. Nasz Klub będzie już niedługo prowadził poważną dyskusję nad sprawozdaniem z działalności Starosty w ubiegłym roku i raportem o stanie powiatu, a co za tym idzie za udzieleniem lub nie absolutorium Zarządowi. Być może tego rodzaju pomysły, jak próby wykorzystywania czyjejś nieobecności, znajdą także odzwierciedlenie w naszym głosowaniu. Tym bardziej, że stanowisko Komitetu w tej sprawie było jasne i czytelne - komentuje szef klubu radnych KWW Marcina Witko, Mariusz Strzępek

.

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 12.02.2020, 21:35
Jeżeli ta sprawa tak wygląda, jak Pan napisał, to scyzoryk sam otwiera się w kieszeni.
Media, zwłaszcza przyjazne media są potrzebne, ale na poziomie centralnym - dla rządzących, ale nie na poziomie przysiółka pn. powiat tomaszowski.
A ju z stawianie wydatków na media ponad potrzeby na doposażenie szpitala - to już jakaś tępota tych naszych powiatowych czempionów.
Przebywałem ostatnio jakiś czas na ortopedii. Lekarze - goście na najwyższym poziomie, pozostała obsługa - również, a wyposażenie - do d.....
Zanim byli w stanie cokolwiek ze mną zrobić, musieli pożyczyć z jednego z łódzkich szpitali pewne narzędzia. I nic mi nie obcięli i wyszedłem na własnych nogach.
Łóżka, szafki, stołki itp. - wszystko jest. Tylko, jak na ten przedpotopowy i niemiłosiernie zużyty sprzęt się patrzy - ręce opadają.
I co mają w tej sytuacji zrobić: dyrektor dr Chudzik lub koordynator ortopedii dr Malicki, jeżeli w powiecie brakuje dla zakaźnego tych o.b.s.r.a.n.y.ch 70 tysięcy złotych ?!
Nie wiadomo: śmiać się, czy płakać.

PS. Jest Pan szefem tej komisji zdrowia...szczęścia i pomyślności i czekam, aż kiedyś wreszcie razem z radnym Kagankiewiczem (innych, zorientowanych w temacie tam nie widzę) p.i.e.r.d.o.l.n.i.e.c.i.e pięścią w ten samorządowy stół.

Pozostałe