„Spotkanie na leśnej polanie” w SP 12

  • 12.02.2020, 09:36 (aktualizacja 13.02.2020, 17:04)
  • redakcja
„Spotkanie na leśnej polanie” w SP 12
W piątek 7 lutego 2020r. odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 pod hasłem: „Spotkanie na leśnej polanie”.

Wszystkie dzieci, zainteresowane edukacją w Szkole Podstawowej nr 12, zostały powitane przez nauczycieli i uczniów, przebranych za elfy. Każdemu „małemu gościowi” wręczono na powitanie samoprzylepne znaczki i kotyliony z wizerunkami ptaków. Dekoracja szkoły podkreślała leśny i zimowy charakter wydarzenia.

Najpierw goście udali się do sali gimnastycznej, gdzie powitani przez P.O. Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2- panią Ewę Goździk- Szczepańską zostali zaproszeni do obejrzenia inscenizacji słowno-muzycznej „Gniazdo” przygotowanej przez szkolny zespół teatralny „Gadu- gadu”.

Następnie dzieci, podzielone na grupy, miały okazję uczestniczyć w bogatej ofercie zajęć edukacyjnych, m.in. matematyczno-logicznych, językowych, komputerowych, plastycznych czy ruchowych. Mogły również  obserwować zajęcia na pływalni, pokaz siatkarski i jazdy na rolkach w wykonaniu uczniów SP 12.

Po zajęciach rozwijających kreatywność „mali goście” zostali zaproszeni na niezapomniany „leśny bal”, po którym udali się na słodki poczęstunek do sali oddziału zerowego, zamienionej tego dnia w „ptasią kawiarenkę”. Każde dziecko mogło skosztować ciasta i napić się świeżo wyciśniętego soku. W tym samym czasie ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu z Dyrekcją Zespołu, podczas którego mogli zapoznać się z ofertą placówki i obejrzeć prezentację multimedialną.

Dodatkowymi atrakcjami dla gości okazały się:

  • pamiątkowe zdjęcia z fotobudki,
  • kalendarze z podobizną dziecka drukowane podczas zajęć,
  • zabawy przygotowane przez Samorząd Szkolny, m.in. malowanie twarzy,
  • stemplowanie wizerunków zwierząt w świetlicy szkolnej.

Zainteresowanie gości wzbudziła także szkolna gazetka wirtualna, umieszczona w holu na parterze, prezentująca aktualności z życia szkoły i ciekawostki edukacyjne.

Zapraszamy serdecznie w progi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe