Dzień Bezpiecznego Internetu w SP13

  • 13.02.2020, 12:58
  • Przygotowała A. P. Wójciak
Dzień Bezpiecznego Internetu w SP13
Obecnie Internet jest aktywną i  bardzo zatłoczoną przestrzenią, w której ludzie rozwijają różne aktywności. Nie da się też ukryć, że jest to przestrzeń o wielkiej wiedzy na różne tematy, ale jest to też przestrzeń wielu niebezpieczeństw.

Kontakt młodych ludzi, zwłaszcza dzieci i nastolatków, ze światem wirtualnym stwarza możliwości  rozwojowe, edukacyjne, poznawcze i komunikacyjne, choć może stać się dla nich także  źródłem problemów i niebezpieczeństw.

Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież oraz rozumienie zagrożeń z niego płynących. W celu przybliżenia uczniom wiedzy na temat bezpiecznego korzystania ze świata wirtualnego, 11 lutego w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się szkolna akcja pod hasłem;  „Dzień Bezpiecznego Internetu” .

W ramach akcji w  szkole odbyły się pogadanki tematyczne w klasach i konkurs na plakat z zakresu  zagrożeń płynących z sieci. Uczniowie otrzymali ulotki o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, na temat których mieli porozmawiać w domu z rodzicami. Samorząd Uczniowski klas starszych przygotował apel tematyczny dla  młodszych  uczniów z klas I-III. Tą szkolną akcję koordynowały p. Kinga Magiera opiekun SU i Anita Przybysz-Wójciak pedagog szkoły.

Przygotowała A. P. Wójciak

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe