Wszędzie znajdzie się Lichocka

  • 15.02.2020, 20:52 (aktualizacja 15.02.2020, 22:26)
  • Mariusz Strzepek
Wszędzie znajdzie się Lichocka
Czy to nie przerażające, że od dwóch dni, cała Polska żyje wyciągniętym w geście cynicznego triumfu środkowym palcem Joanny Lichockiej? Mnie to przeraża, bo z jednej strony mamy w Polsce poważniejsze tematy do dyskusji, z drugiej drażni mnie hipokryzja. Mało oglądam telewizji, za to słucham sporo radia i czytam niemało w sieci. Przez te ostatnie 48 godzin temat jest właściwie jeden (o pieniądzach na leczenie onkologoczne w osobnym felietonie). Jesteśmy wręcz zasypywani memami, wpisami, artykułami i Bóg wie czym jeszcze. Wszędzie środkowy palec i wszechobecna krytyka. Zachowanie posłanki niestety odzwierciedla to, co dzieje się w Sejmie, programach publicystycznych i na polskich uliicach i nie jest to wcale usprawiedliwienie. Nie chcę komentować również tłumaczeń byłej dziennikarki, bo zwyczajnie były śmieszne. Czy powinna przeprosić, zapewne tak. Ja Wam jednak opiszę sytuację, która dotyka mnie i moją rodzinę. Jedną z bohaterek jest też niegdysiejsza dziennikarka z ambicjami politycznymi... no ale po kolei.

Od niemal dwóch lat ja i moja rodzina jesteśmy ofiarami zorganizowanego internetowego hejtu. Dzieje się tak odkąd moje drogi z lokalną Platformą Obywatelską się rozeszły (chociaż z dużą grupą jej członków nadal się przyjaźnię) w sposób ostateczny. Niemal z dnia na dzień stałem się obiektem ataków ze strony osób związanych z tym środowiskiem. Napuszczano na mnie internetowych hejterów, ludzi często niezrównoważonych psychicznie, którzy potrafili mnie nękać sms-ami nawet w środku nocy.  Wcale nie żartuję. Wciąż te sms-y posiadam na swoim telefonie. Miałem wrażenie, że grupa osób ma na moim punkcie jakąś niezdrową obsesję. Złożyłem nawet zawiadomienie o stalking ale ostetcznie je wycofałem dla własnego świętego spokoju. Atakowano mnie z byle powodu. Przypisywano mi na przykład posiadanie setek kont "fejkowych" na Facebooku, zarzucano, że atakuję z nich jakieś osoby, których kompletnie nie znałem. Gdybyście zobaczyli wyliczankę tych nazwisk na profilu jednej z pań byłych radnych złapalibyście się za głowy. Gdyby Ci ludzie mieli rację, to nie robiłbym nic innego, tylko utrzymywał te konta i pisał z nich komentarze, a zapewniam, że jestem bardzo zajętą osobą. O pisaniu obraźliwych komentarzy pod pozorną anonimowością też nie ma mowy. Za długo pracuję w sieci, by nie wiedzieć, że ustalenie "who is who", nie stwarza żadnego problemu.

Nie robię anonimowych wpisów, prawie zawsze się podpisuję, a jeśli już, to nigdy nie piszę czegoś, czego nie mógłbym powtórzyć w sposób bezpośredni i oficjalny. Więc z czymś tak idiotycznym rzadko się w swoim życiu spotykam. Ale cóż, jak widać nie ma rzeczy niemożliwych. Do niektórych z tych właścicieli kont udało mi się nawet dotrzeć, poprosiłem o pomoc i mam od nich zgody na ujawnienie ich danych personalnych w sądzie, gdybym zdecydował się na złożenie pozwów. Głupota sięgnęła tego poziomu, że część atakujących mnie osób uznała nawet, że jestem Bartłomiejem Grzywaczem, który redaguje u nas rubrykę sportową. Ale nie o tym chcę przecież pisać 

Jakiś czas temu pewna znajoma zaczęła wklejać mi screeny z profilu byłej radnej rady powiatu tomaszowskiego. Pani swoim wpisem sprowokoała dyskusję na mój temat. Na początek nie wymieniając mojego nazwiska,a le szybko pojawił się "życzliwy" warszawski taksówkarz, który zaczął wymieniać mnie z imienia i nazwiska nie szczędząc przy tym najohydniejszych obelg i oszczerstw.  Fala nienawiści zaczęła więc wzbierać. Coraz to nowe osoby lżyły mnie, mimo że część z nich w ogóle mnie nie znała. A ja co chwilę otrzymywałem. screeny od życzliwych znajomych. Życzliwych? Sam nie wiem. Bo żadna z nich nie zareagowała. Nawet Ci którzy próbowali, nie robili tego, by przerwać haniebne zachowanie, ale nawoływali aby używać bardziej "cywilizowanego" słownictwa. Słowem zdaniem tych osób hejt odarty z wulgaryzmów przestaje być hejtem? Otóż nie przestaje. 

Poprosiłem o pomoc kilkoro znajomych osób. Jedna z nich, za którą swego czasu 3 lata spędziłem w Sądzie, bo razem z ojcem pisała niepochlebne komentarze w internecie o pewnym lokalnym przedsiębiorcy (bo niby niebezpieczny bandyta był - więc wziąłem odpowiedzialność w całości na siebie) odpowiedziała mi, że ataki na mnie to w sumie mój problem a ona ma wystarczająco dużo własnych. Smutne, ale postanowiłem, że to był ostatni raz, kiedy wziąlem na siebie cudze winy... Never again

Basia Klatka bezradnie rozłożyła ręce. Chociaż widać było, że jest jej jakoś przykro i że ma świadomość, że ta grupa osób wystawia złe świadectwo wszystkim, w tym jej jako liderce lokalnej opozycji. Próbowała reagować, ale jednak mało zdecydowanie i niezbyt stanowczo. 

Za to inna moja znajoma, która zawsze ma niezwykle zdroworozsądkowe podejście do świata napisała mi tak 

Mariusz, bo teraz jest tak - hejtem nazywa się wszystko, zwłaszcza odmienne zdanie innego rozmówcy, działa to na zasadzie, kto pierwszy nazwie drugiego hejterem, ten wygrywa. Taka metoda działań - krytykę nazywa się hejtem i zazwyczaj robią to rasowi hejterzy. Odbija piłeczkę - w sensie skupienia negatywnych emocji innych na konkretnym, znienawidzonym przez wszystkich słowie, odwracając uwagę od swojego syfu. W praktyce internetowej - najwięksi hejterzy, najpiękniej uśmiechają i przymilsją się na ulicy, by przypierd.... w necie. No i kto się wstawi za kontrowersyjnym, szczerym do bólu gościem przeciwko uśmiechniętym, facebookowo - szczęśliwym ludziom, oblewającym udawaną życzliwością innych? Ja czytam takie rzeczy w 3 sekundy, mam taki 6 zmysł i błyskawicznie przeprowadzam analizę behawioralną  i od razu kogoś lubie, albo nigdy nie polubię za żadne pieniądze świata. Pełno teraz udawania. Jak wchodzę na FB to muszę się wcześniej psychicznie nastawić  i rzygam tym udawaniem fajnych, kiedy wypluwa się z siebie tyle żółci... Nadstawiałeś karku za innych, a jak role się odwracają- zostajesz sam. Znam to uczucie baaaaardzo dobrze i mocno wierzę, że kiedyś z tej naiwności w końcu wyrosne tobie też tego życzę, bo naród wspaniały. .. tylko ludzie ku....

W sumie mógłym napisać, że nic dodać, nic ująć. Strach przed tym, że samemu można stać się ofiarą ładnych, miłych i uśmiechniętych może faktycznie paraliżować.  

Wracając jednak do dziennikarki - posłanki Lichockiej. We wspomnianej przeze mnie rozmowie w pewnym momencie pojawia się Agnieszka Łuczak. Również była dziennikarka i osoba z ambicjami politycznymi. Co pisze ta pani, pełniąca w Urzędzie Miasta  Łodzi, kierowanym przez panią Hannę Zdanowską, funkcję pełnomocnika ds. równego traktowania? Poniżej screen

 

Waszym zdaniem zachowanie rzeczniki Hanny Zdanowskiej różni się czymś od zachowania Joanny Lichockiej? W jednym przypadku mamy pogardliwie wyciągnięty palec, w drugim obelżywe słowa rodem wprost z faszystowskiego "Der Sturmer". W dodatku zawierające niedopowiedzianą groźbę w stosunku do moich przyjaciół, bo to oni głównie ze mną współpracują i mnie popierają. Ci którzy dzisiaj Lichocką krytykują, Agnieszce Łuczak lajkowali. Ponad dwa miesiące temu wysłałem zapytanie do Prezydent Łodzi, czy podobne wpisy stanowią przejaw polityki równości prowadzonej przez łódzki magistrat. Do dzisiaj odpowiedzi się nie doczekałem. Widocznie są w pełni akceptowalne

PS

Nie jestem oczywiście jedyną ofiarą hejtu ze strony wspomnianych osób. Ofiar jest więcej. Za każdym razem, gdy ktoś inaczej myśli, mówi, działa, staje się obietem potencjalnych ataków. Zapewne i ten felieton spowoduje, że wylana na mnie znowu zostanie cysterna pomyj. Trudno. Jakoś to kolejny raz zniosę. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

w_p
WuPe 19.02.2020, 20:56
Jako hejter z wieloletnim doświadczeniem stwierdzam, że sympatyczny gest pani Lichockiej jest po prostu gestem bardziej znanym i medialnym dlatego wywołuje taki zamęt. Rynsztok pana Nitrasa, pani Jachiry i tego gościa w okularkach jest wręcz sugerujący problemy psychiczne, bo jak można być posłem, reprezentować głosujących i zachowywać się jak u siebie w domu (najwyraźniej)? To, że pani Agnieszka iska rynsztokiem od wielu lat każdy wie. Czy jednak prócz pozwów sądowych i ośmieszania orientacji płciowej tej pani zastanowił się ktoś nad jej zdrowiem? Być może pani Zdanowska wie więcej i chce uniknąć problemów związanych z dyscypliną problematycznej pani. I Czyż nie większym barbarzyństwem wykazują się ignoranci głosujących na podobnych kandydatów?
!
! 20.02.2020, 08:59
Tu muszę się zdecydowanie zgodzić. Faktycznie na S.Nitrasa z PO ktoś musiał głosować - poseł 4 kadencji na Sejm RP, poseł do PE. Sam się nie wybrał... i nikomu nie przeszkadzały/dzają jego wybryki i rynsztokowe zachowania. Nikt normalny się tak nie wypowiada i nie zachowuje w ławach poselskich. Dla mnie gość do odstrzału, a wyborcy ślepi i głusi?
Józek
Józek 17.02.2020, 19:51
Panie Mariuszu, Szanuję Pana za Pańską gazetę"Nasz Tomaszów".
Świetna publikacja, Bardzo dobre są Pańskie artykuły a wiadomości są obiektywne bez jadu. Jestem wybredny jeśli chodzi o tomaszowskie media informacyjne, nie będę ich tutaj krytykował-po prostu szkoda mi czasu i energii. Trzymam kciuki za "Nasz Tomaszów" pozdrawiam z wyrazami Szacunku!
Joanna
Joanna 16.02.2020, 21:41
"Ludzki śmieć" tak napisała Agnieszka Łuczak, nie jest ważne kim jest, jak bardzo złego dzieciństwa doświadczyła, jakie ma poglądy polityczne, kolor skóry, pochodzenie, orientację seksualną, co robi w życiu. To zwyczajny jezyk nienawiści, który może zaboleć nawet dosć mało wrażliwą osobę i jej najbliższych. Taki ból nosi się ze sobą codziennie, nawet jak się jest gruboskórnym. Panie Mariuszu współczuję bardzo. Nie wiem co pan czuje, aleujawnienoe tego to i tak spora odwaga.
Ajdejano
Ajdejano 16.02.2020, 19:03
Do wszystkich czerwonych muchomorków, którzy tak ujadają przeciwko pisiorom oraz Lichockiej i MS.
Najchętniej podgryźlibyście gardła tym, którzy choć trochę popierają tych z prawej strony - co?!
MMMMichhhnnnik z GW, tvn-y, tit-y jakoś was nie drażnią - co ?! Oni są cacy, bo dowalają Kaczorowi i pisiorom - co?!
Dlaczego nikt z Was nie wyraził oburzenia na to, że w Pucku jakiś kodziarz-wielbiciel Kidawy Błońskiej krzyknął do Prezydenta Dudy: ty ch.... i za to zastał przez tę kobietę przyjaźnie poklepany po plecach - co ?!

Marudzicie: pisiory zrobiły swoim folwarkiem nasze miasto...... Jeszcze wyjaśnijcie - na czym to polega.
Co do MS: pokażcie mi inne lokalne medium, które więcej miejsca poświęca dla przeciwników pisiorów. I nie zawsze ci przeciwnicy pisiorów są krytykowani.
Że bardziej chwali niż gani rządzących w mieście i w powiecie ?! Totalne bzdury. Jeżeli są podejmowane dobre ruchy, to dlaczego ma te poczynania krytykować ?!

Nie cierpię czytać dyrdymały - bez pokrycia.
Obserwator
Obserwator 16.02.2020, 10:09
No właśnie Panie Mariuszu tak jak na tym zdjęciu na którym prezentuje Pan FUCQ tak my się właśnie czujemy jako mieszkańcy bo Pan nam go pokazał !!! kiedyś uważałem Pana portal za źródło solidnych informacji i opinii a jak Pan zaczął grać politycznie to teraz ten poratl jest WITKOWO - WĘGRZYNOSKI zatracił Pan dziennikarskie opiniotwórcze powołanie i niestety jest to portal chorągiewka tam gdzie Panu jest dobrze tam Pan jest i tylko dla swojego interesu nie dla nas mieszkańców jak to było kiedyś!!!! I niech Pan się nie dziwi że ludzie coś do Pana mają stał się pan politykiem i to jeszcze kogo Pisowo Witkowo Węgrzynowskim którzy z TM zrobili swój folwark !!! Nie patrzy Pan im na ręce a MY mieszkańcy naprawdę nie damy się zrobić na szaro !!! Nie wszyscy w tym mieście to emeryci kościółkowi i kaczyńsko pisowscy fani a Pan właśnie gra z nimi !!!!!
MS
MS 16.02.2020, 11:33
Przecież jestem jedynym, który Staroście jakoś tam patrzy na ręcę. Tak zwani radni opozycyjni obecnie znajdują u Starosty zatrudnienie. Nawet do tego stopnia na nnie patrzę, że się on do mnie przestał od jakiegoś czasu w ogóle odzywać. Trochę to niesprawiedliwe w ocenie. Fotografia pokazuje dwuznaczność sytuacji. Każdy widzi co chce na obrazku. Kiedyś prezentowano taki test w postaci rysuku, na którym jedni widzieli mlodą dziewczynę a inni starą kobietę. Co innego z komunikatami niewerbalnymi, które pozostawiają szerokie pole do indywidulanej interpretacji, a co innego z werbalnym przekazem bedacym typowym przykładem mowy nienawiści
Wyborca
Wyborca 17.02.2020, 12:41
No właśnie. Jeden radny powiatu zadaje 80% jak nie więcej interpelacji. Dostaje na nie odpowiedzi, choć niektóre są ukryte. Gdzie jest reszta radnych powiatowych?? Dużo lepiej wygląda sytuacja w radzie miejskiej, gdzie wielu radnych przejawia zainteresowanie sprawami miasta i patrzy władzy na ręce.
Obywatel
Obywatel 16.02.2020, 11:59
Miło to słyszeć że Pan tak do tego podchodzi i proszę zrozumieć że naprawdę oprócz emerytów tak chętnie wszędzie zatrudnianych patrz wodociągi bo zbierali dla witki głosy są w tym mieście ludzie którzy widzą wiele rzeczy ale niestety tak mocna władza Pisu nie daje się przebić a proszę niech Pan zbada ile sąsiadów kolegów rodziny dalszej bliższej zatrudnił Pan prezydent w wodociągach gdzie średnia pensja to 5000 tysięcy
Czaro
Czaro 17.02.2020, 00:44
Ciekawe kto tyle zarabia prócz kadry kierowniczej.
?
? 16.02.2020, 10:51
Lubisz internet ktory skacze ludziom do gardel?

A gdy jest cos pozytywnego to weszysz propagamde, bo w domu u siebie ni zego pozytywnego nie widzisz, wiec chcesz by tak mial kazdy?

W Tomaszowie okras 30 letniej smuty mamy juz na szczescie za soba. Bezrobocia nie ma, miasto podnosi sie, ludzie zaczynaja zyc normalnie.

To Cie drazni?
To jest tak...
To jest tak... 16.02.2020, 07:51
Ja powiem tak...to ze ta kobicina okazala faka to nienjestbaz takim.duzym problemem.Kazdy moze to.zrobic ,ale....to w jaki sposob teraz probuje sie ją tłumaczyć ,albo jal.sama sie tlumaczy...tonzakrawa o skandal.Ewidentnie maja ludzi w *** i uwielbiają robic z nas debili...
Kazda partia ma.cos na.sumieniu i kazda zachowuje sie w ten sam.sposob....smutne...ale prawdziwe
@To jest tak
@To jest tak 16.02.2020, 08:17
Bzdury.

Włącz kamerę, choćby małą w laptopie i ponagrywaj się z godzinę byś zapomniał, że jest włączona. Potem to sobie odtwórz nawet na przewijaniu, zobaczysz jakie gesty, miny robisz, i ilu ludzi mogłoby pomyśleć, że ich obrażasz.
Adam
Adam 16.02.2020, 22:59
Jakie to cudownie pisowskie wybielanie własnych błędów... A może zalecimy tekstem "że poprzednicy też tak robili".. To cytat i jako zagorzały pisowiec pewnie wiesz z kogo..
@Adam
@Adam 17.02.2020, 23:22
Jedynym argumentem z tego arsenalu jakiego uzywam to ze nie dzialo sie nic.
I to nie przez kadencje-dwie, a cale 30 lat. Te zamarnowane po wejsciu do Unii sa niewybaczalne. Pieniadze byly do podjecia i przez miasto i przez powiat, niealeznie od rzadu w Warszawie. Postkomunosci tego nie robili. Zrzedzili, czepiali sie drobych jedynie formalnych kruczkow, peorowali jedynie jezykiem brzmiacym fachowo dla ludzi w danym temacie niezorientowanych.
Zawsze wychodzilo na jedno: nie da sie.
Jak teraz gdy krytykuja prace nad oczyszczeniem zalewu.

.Wiekszosc samorzadu sie uczyla bo pokonczone szkoly marne, wiec na zywca na ludziach , no ale ilez lat mozna? Posada radnego nie jest intratna dochodowo, a jedynie moze byc traktowana jako prestizowa. Jesli czuje sie bezradny, po co sie meczyc?

Co do Lichockiej, nawet jesli pokazalaby faka, to jest kwestia jedynie gestu radosci z wygranego glosowania. Po prostu odwalcie sie, nie przeszkadzajcie jesli sami przez trzydziesci lat nie zaproponowaliscie niczego swojego.

Ludzie zmiany widza, w wyborach doceniaja, zjadliwa niemerytoryczna krytyka sprawily, ze udzilily sie jej emocje.
Mamdoscpolityki
Mamdoscpolityki 16.02.2020, 07:36
Niestety odczłowieczenie przeciwnika, redukcja do śmiecia, a nawet PiS-śmiecia, aby nie obrazić prawdziwego śmiecia, to oficjalna retoryka, jaką wprowadziła KO. Proszę poczytać Balcerowicza na twitterze, który wprost do tego nawołuje, wszystkich innych polityków KO i "dziennikarzy". To doprowadzi do jeszcze większych podziałów, aż w końcu dojdzie do rozlewu krwi. Bo tu nie chodzi o jakąkolwiek polemikę, dyskusję o państwie, tu chodzi o władzę i nic innego.
A kim jest Agnieszka Łuczak? Mało znaną, prowincjonalną działaczką, której nic nie wyszło. Musi więc klaskać tak, jak jej Wwa każe, bo tu nie ma miejsca na własne poglądy.
#
# 16.02.2020, 08:12
„A kim jest Agnieszka Łuczak? Mało znaną, prowincjonalną działaczką, której nic nie wyszło. Musi więc klaskać tak, jak jej Wwa każe, bo tu nie ma miejsca na własne poglądy”

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ona jeszcze zanim wiedziała, że dostanie stołek w Łodzi, o Klatce pisała per ...i teraz dosłownie cytuje: „dyrektorka wiejskiej szkÓŁKI" Nie minęły dwa lata, Klatka ubiegała się o prezydenturę w Tomaszowie, pracodawcą Niesi była de facto PO i już była mowa o Basi. Że ona wspira Basię, że kibicuje Basi z całego serca. Screeny z bloga są. Mam teraz ponad 10,000 screenów, wszystkie z automatu nazywane były przez komputer roboczo czyli datą, a dokładnie nie pamiętam kiedy to padało, więc wszystkiego nie chce mi się teraz przeglądać. Ale spokojnie, jeśli będzie trzeba to się znajdą.

Tak stała w poglądach jest Agnieszka Łuczak. Typowe dla dzieciorów późnoPRLowskiej nomenkaltury.

Pracowała w prywatnej gazetce? No to jako obrończyni przediębuuuurców się przedstawiała. Teraz widzi, że jest moda na „lewicuje sobie” to uuuuna tera będzie wspierać pracujących na śmieciówkach.

Fałsz, fałsz, ale na szczęście tępy fałsz, wiec ludzie co mądrzejsi orientują się z kim mają do czynienia.

2. Że jest mało znana, ma drugorzędne znaczenie, Zdanowska musiała konsultować się z jakąś Środą czy tam inną bezdzietnicą Fuszarą no i dali jej taką panią. Kompetencje? Przez 20 lat jechałą po klerze. Co tam wyczytała w „Nie” Urbana to kopiowała na tomaszowski grunt W Ticie do dziś swobdonie podchodzi się do faktów. Ważne jest by po kimś pojechać.

Na mój nos, to panie psorki z habilitacjami na poziomie NaTemat, wyszły z inicjatywą bo zostały poproszę przez Niesię szukającą pracy bo portalik na WordPressie nie uniesie nawet jednego etatu.
:(
:( 16.02.2020, 07:54
Balcerowicza, Lisa, Sadurskiego... no to są ludzie uchodzący w III RP za autorytety w swoich dziedzinach.
Czy nie?

Elity.

Tak, takie właśnie są, a symbolem jest życiorys Kamila Durczoka.
W obronie Lichockiej
W obronie Lichockiej 16.02.2020, 04:22
Tytuł ciekawego tekstu tekstu uważam, za nietrafiony.

Po przejrzeniu setek zdjęć i relacji z Sejmu po głosowaniu po którym Lichocka miała pokazać palca w geście „fuck you”, widzę z jaką manipulacją mamy do czynienia.

Nagrywając kogoś przez chwilę podczas prozaicznych czynności, wycinając potem pół sekundową klatkę z nagrania naprawdę każdemu można przypisać pogardę wobec kogoś tam.

Wie o tym każdy, kto oglądał choćby raz relacje z wesela czy studniówki. Szczególnie te starsze, gdy filmowcy – amatorzy, nie zdawali sobie jeszcze sprawy jak śmiesznie się wygląda na przykład podczas jedzenie zupy.

Tak samo tutaj.
Kto z nas zastanawia się którym palcem odgarnia włosy, czy drapie się za uchem?

To jest absurd. Dęcie tego tematu jest absurdem.

Natomiast Łuczak? Napisała to co napisała. Trudno komuś wmówić, że oparła się o klawiaturę zasypiając na niej po większym winie i coś takiego jej wyskoczyło. Bez jednej literówki.

Także przyglądajmy się i analizujmy sami. Z różnych źródeł.
rynce opadają
rynce opadają 16.02.2020, 09:29
Weź się człowieku nie ośmieszaj bardziej niż to robisz codziennie. Tłumaczysz to jak dziennikarz TVP Wiadomości. Nawet Kaczyński wie, że to był "fuck", a ona bardzo u niego podpadła bo próbowała robić z niego wała tłumacząc, że to paproch pod okiem wycierała.
To był od początku do końca przemyślany gest. Zobacz cały filmik jak idzie po schodach kręcąc z radości kuperkiem, siada i robi to ostentacyjnie w kierunku konkretnych osób. Jak tego nie widzisz możesz to możesz nosić zaszczytne miano członka sekty. I więcej mi to w odpowiedzi nie tłumacz i nie przedstawiaj swojej wizji świata bo jeszcze dobrze widzę.
@rynce
@rynce 16.02.2020, 09:38
Nie z tych rzeczy, zachęcam do przejrzenia całego nagrania.
opadły jeszcze bardziej
opadły jeszcze bardziej 16.02.2020, 10:09
Tak poplusuj sobie sam jeszcze komentarze.
Mówię ci sąsiedzie Dino, że widziałem całe nagranie - od momentu kiedy wchodzi po schodach do pokazywanie innych gestów - całuski robione w tą samą stronę. film na cda "Gest Joanny Lichockiej w Sejmie - Poziom DNO"
@jeszcze bardziej
@jeszcze bardziej 16.02.2020, 10:31
Pewnie na stronie KODu?

Kazdego czlowieka da sie upodlic :(
Gdy się chce uderzyć psiaka to i kij się znajdzie :(
Gdy się chce uderzyć psiaka to i kij się znajdzie :( 16.02.2020, 09:45
Z Lichocką było tak samo jak na zdjęciu ilustracyjnym do tego tekstu. Człowiek chce dać zrobić palca pałączek, ale złośliwcy mogą zawsze powiedzieć, że to zawoalowany gest „fucka”

Co byś nie powiedział, będą wiedzieć swoje :(

Przykre :(
Aga
Aga 16.02.2020, 23:02
A może Licha trzymała kota prezesa który czmychnął i kamery go nie uchwyciły..
Q
Q 16.02.2020, 10:29
Jeśli to był pałączek no to OK. Nic tylko życzyć, żeby ci władza kiedyś pokazała pałączek
Ja widze ptaka na palcu Ty faka.
Ja widze ptaka na palcu Ty faka. 16.02.2020, 10:36
Na razie pokazala Arene i bezplate autobusy. Dla coraz starszych tomaszowian z takich ulic jak Piaskowa czy Polnocna na Kaczce jedyna szansa by dostac sie do centrum Miasta.
Nilu
Nilu 16.02.2020, 12:44
Przecież ona wszystkim pokazała środkowy palec, każdemu Polakowi. Przekazali miliardy na propagandę, na swoją kampanię prezydencką, jednocześnie zamykając szpitale i oddziały szpitalne. Każdy kiedyś będzie chory, w każdej rodzinie ktoś miał nowotwór. Ona tym wszystkim, razem z PiS pokazała środkowy palec. Panu też.
.
. 17.02.2020, 23:49
Nie czuje obrazony. TVP dwa razy pod rzad wprowadzila dwie utalentowane dziewczynki - Roksane Wegiel i Viki Gabor na europekski szczyt.

Poerwszy raz w hostorii TVP taki sukces.

W drugim przypadku trudno nie traktowac tego rowniez jako dzialania na rzecz zapobieganiu dyskryminacji Romów.

Zwykli ludzie wreszcie z TVP nie slysza jezyka pogardy wobec siebie, swoich starszych chodzacych do kosciola rodzicow.

Na pewno TVP reprezentuje dzis nieporownywalnie wiekszy procent Polakow niz za rzadow PO-PSL.
W obronie Lichockiej
W obronie Lichockiej 16.02.2020, 04:41
1. Swoją drogą nazwanie kogoś „ludzkim śmieciem” może się kwalifikować karnie.

Co się robi ze śmieciem? Utylizuje, wyrzuca, niszczy...

To nie jest tylko na zgłoszenie do urzędu który ją mianował i któremu najwidoczniej ten język nie przeszkadza, ale i zwyczajnie do prokuratury.

Zastanówmy się, jeśli Łuczak ma jakiegoś chorego psychicznie fana... Zwyczajne wzywanie do przemocy.

Jeśli nawet sprawy nie podejmą, to będzie urzędowy ślad, że pani pełnomocnik ds równegouprawnienia, stosuje takie wezwania. Bo na razie są tylko relacje, screeny, jeden przegrany proces o kłamstwo ws używania samochodu służbowego do politycznych celów.

Raper Peja zdaje się został skazany za samo „wiecie co z nim zrobić”

Wielkie larum jest i blokowanie gdy napisze się w stosunku do kobiety, że jest lochą a przecież to jest jest deklaracja własnych preferencji seksualnych – że nie podobają mi się babki podobne do świnek. Szczególnie młode. No cóż? Nie podoba się to się nie podoba.
Ja na przykład też słyszę o sobie różne tego typu zawołania i jeśli to nie pada od osoby która cokolwiek dla mnie znaczy, to co mnie to obchodzi?

W przypadku „ludzkiego śmiecia” wykraczmy już poza estetykę i grzeczność językową. Jest wskazanie wroga, którego najlepiej wyeliminować.

Ciekawe co mieli by do powiedzienia na temat „ludzkiego śmiecia” mili by językoznawcy powołani w takiej sprawie.

Mnie to zszokowało. Żulerka umysłowa już nawet się ie wstydzi swojej nienawiści,.

2. Z drugiej strony może być tak, że Łuczak robi to celowo. Nie ma osiągnięć w pracy na stanowisku jakim jest w Łodzi, więc na rękę jej zostać męczennicą.
Dobrze, jakby została skazana urzędowo, nawet nie jakąś dotkliwą grzywną, ale samo wskazanie, że bez wahania łamie podstawowe normy etyczne.

Bo tak? Odezwie się w podobny sposób do kogoś mniej zrónoważonego, zarobi w lampę, choćby z plaskacza i będzie aj waj aj waj! Biją! Oby nigdy do tego nie doszło, a na ścieżkę cywilizowanego wyrażania opinii naprowadził ją sąd, a przynajmniej zwróciła uwagę prokuratura.

Z prowokacji, z podjudzania oni są w Polsce znani.
Bartlomiej G
Bartlomiej G 15.02.2020, 23:07
Daj spokój. Dramat
Dziękuję Bartku
Dziękuję Bartku 16.02.2020, 08:57
Bartek, bardzo ciekawe relacje piszesz.

Chcę Ci podziękować bo mimo, że dotychczas nie interesowałem się sportem, to Twoje teksty zainspirowały mnie nawet by poszukać korków do piły. Na razie takich najtańszych, ale to w moim przypadku duży krok.

Zawsze wciągające nawet dla sporotowego laika jak ja, teksty piszesz. Dziękuję Ci.
W szoku :O
W szoku :O 15.02.2020, 22:54
"Ludzki śmieć"... jak w ogole mozna o kimkolwiek tak napisac?!
Nilu
Nilu 16.02.2020, 10:11
Może z prezesa przykład bierze?
?
? 16.02.2020, 10:44
Kulczyka? Krwuzego? Czy Kwasniewskiego bo o nim rownoez mowiono prezes, masz na mysli?
.
. 15.02.2020, 22:33
Samo powołanie Agnieszki Łuczak na pełnomocniczkę ds równouprawnienia w tak dużym mieście jest skandalem. Wtedy jeszcze działał jej blog (po przegranej z prezydentem Witko za insynuacje, sama go zamknęła), a tam praktycznie w każdym wpisie pogardliwe docinki wobec ludzi, tylko za to, że są katolikami.

Zresztą lektura TiTu gdy w nim publikowała wskazuje to samo. Ta pani była przez wiele lat główną hejterką w Tomaszowie. Co? Zdanowska o tym nie widziała?

Wręcz przeciwnie. Ostry, często naprawdę haniebny na pewno nie licujący z rolą naczelnej, język Łuczak był jej atutem. Platformie na rękę jest zaostrzenie języka debaty publicznej, nie udało się nic innego, to pozostaje podjudzanie.

Pozostałe